Zvětšení a modelace poprsí - Plzeň a okolí

Trápí Vás vzhled Vašich prsou? Zhubla jste pár kil, ale bohužel se to podepsalo na Vašem dříve plném dekoltu? Přestala jste kojit a teď abyste kupovala o dvě čísla menší podprsenky? Informujte se o zvětšení a modelaci poprsí.

Pěkná a pevná prsa by si přála každá slečna a žena. Některé se můžou pyšnit výstavními prsy, díky nimž nemusí řešit, jaké oblečení zvolí, zda půjdou v halence nebo v tílku bez podprsenky. Některé však takové štěstí nemají a vytvoření plnějšího dekoltu jim zabere spoustu času. Některé ženy mají nehezká prsa odjakživa, některé ženy např. výrazně zhubly, což se podepsalo i na plném dekoltu a některé o svá plná a hezká prsa přišly po dětech, resp. po kojení. Ženy mají různé důvody pro zvětšení nebo modelaci prsou. Pokud jim má tato operace pomoci po jakékoliv stránce, nezbývá, než je v jejich rozhodnutí podpořit a blíže je seznámit s touto problematikou.

Zvětšení prsou – augmentace - Plzeň

Zvětšení prsou je kosmetický zákrok, který se provádí v celkové anestezii. Samotný zákrok trvá jednu až dvě hodiny. Řez důležitý pro vložení prsního implantátu se vede buď kolem dvorce, nebo pod prsem. Implantáty se liší jak tvarem, tak i velikostí. Poté, co jsou implantáty vloženy, rány jsou zašity. Následně se operovaná oblast zabandážuje elastickými obvazy, z nichž jsou vyvedeny drény. Před propuštěním z kliniky jsou pacientce odstraněny drény. Stehy se odstraní zhruba za 2 týdny po provedené operaci.

Proč podstoupit zvětšení prsou?

Ženská prsa byla odjakživa symbolem ženskosti a krásy. Jejich velikost, tvar a symetrie výrazně ovlivňuje psychiku ženy v případě, kdy dle jejího názoru nebo názoru okolí dojde k jakékoliv odchylce v jejich vzhledu. Některé ženy se vzhledem svých prsů hodně trápí, mají nízké sebevědomí, jsou podrážděné, naštvané, bez nálady. Díky zvětšení prsou se můžou ženy všech svých psychických i fyzických problémů zbavit. Zvětšení prsou pomocí implantátu se provádí s výbornými estetickými výsledky. Mezi nejčastější zájemkyně o zvětšení poprsí patří především ženy, které mají nedostatečně vyvinutá prsa nebo ženy, kde úbytek žlázy způsobil povislý tvar prsu. K úbytku žlázového aparátu prsů a k uvolnění kůže dochází zpravidla po kojení nebo zhubnutí. Augmentaci ženy využívají také v případě, kdy chtějí vyřešit pomocí zvětšení prsou rozdílnou velikost pravého a levého prsu.

Jakým způsobem si nechat zvětšit prsa?

Možností, jak svá prsa zkrášlit, zvětšit a pozvednout, existuje několik. Pokud máte zájem o úpravu tvaru povislých prsů, tato metoda se samostatně používá do určitého stupně povolení. Bradavka by neměla být pod úrovní podprsní rýhy. V případě, že je bradavka pod úrovní této rýhy, je pak vypnutí prsů možné provést pouze tak, že se spojí zvětšení prsů a plastika prsů. Metod, kudy vést řez, je více. Vždy záleží na tvaru a velikosti prsů, na nutnosti rozsahu zákroku, na přání pacienty a na mnoha dalších faktorech.

Optimální věková hranice pro zvětšení a modelaci prsou

Zde neexistuje jednoznačná odpověď. Věková hranice, která je ideální pro takový zákrok, je hodně variabilní. Všeobecně je vhodnější řešit velikost a tvar prsů v době, kdy již žena neplánuje žádné těhotenství. Plastika prsou totiž může negativně ovlivnit funkci žlázy při kojení, zejména co se týče tvorby dostatečného množství mléka. Současně se podstoupení zvětšení a modelace prsů doporučuje po posledním plánovaném těhotenství z důvodu, že těhotenstvím a kojením může v některých případech dojít k výrazným objemovým změnám, které můžou mít negativní vliv na dobrý operační výsledek. Prsní implantáty vliv na samotný průběh těhotenství nemají žádný a nijak plod neohrožují. Proto, pokud se pacientka rozhodně pro prsní implantáty ještě před těhotenstvím, které v nejbližší době neplánuje, tedy od 18 let nahoru, není problém takový zákrok provést.

Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Důležité je, aby zdravotní stav pacientky byl dobrý. Stejně tak je podstatné, aby se pro zvětšení prsou rozhodla pacientka sama, což se podepisuje na její vyrovnané psychice. Prsní implantáty se ve většině případů ukládají pod žlázu. U výběru implantátu je potřeba volit takový, jehož velikost je úměrná velikosti žlázy a to z toho důvodu, aby žláza mohla implantát dostatečně a v celé šíři překrýt. Potom je tvar prsů přirozený a plynulý. V případě, že jsou implantáty výrazně větší, než je žláza, můžou být po zvětšení prsů velmi patrné hranice implantátů, neboť tyto jsou kryty pouze kůží. Tím vzniká tvarově nepřirozený přechod mezi prsem a okolím. Co se týká pacientek malých prsů, u nichž není žláza skoro vůbec vyvinutá, je zde vhodné umístit implantáty hlouběji pod velký prsní sval. Tím dojde k lepšímu překrytí implantátu a celkový vzhled je přirozený.

Operační postupy zvětšení prsou

Plastika prsou se nejčastěji provádí jedním z následujících postupů. Tím prvním je asi 3 cm dlouhý řez vedený v podpaží, kde je jizva málo nápadná. Tento způsob se používá převážně u kruhových typů implantátů, ovšem v případě, že to tvar prsů dovolí. Dalším způsobem je 3 až 4 cm dlouhý řez vedený v podprsní rýze, který se používá např. u anatomických implantátů, které musí být oproti kruhovým implantátům při jejich zavádění pouze minimálně stlačovány a u nichž se důležité dbát na to, aby byly orientovány přesně tak, aby jejich největší část byla umístěna nejníže. Třetím způsobem je vést řez na hranici dvorce, většinou se tak děje v jeho dolní polovině. Tohoto způsobu se používá především v případech, kdy se zároveň řeší i problém asymetrie nebo se provádí doplňující modelací prsů.

Liposukce - Plzeň

Liposukce je operační technika, kterou se odstraňuje nadbytečná tuková tkáň umístěná pod kůží. Tato tuková tkáň je odsávána s pomocí kovové kanyly malého průměru. Kovová kanyla je napojená hadicí na přístroj, který vyvíjí podtlak. Podkožní tuk lékař odsává opakovaným prostupem kanyly tkání, čímž dochází ke vzniku drobných tunelů po odsátém tuku. U liposukce je potřeba velmi správného a zkušeného postupu, aby drobné tunely vytvořily hustou síť, která bude v konečném výsledku působit plošné ztenčení podkožní tukové vrstvy. V průběhu hojení se kůže, která zakrývá ošetřovanou oblast, smršťuje a tím dochází k očekávané tvarové změně.

Co je smyslem liposukce?

Liposukci vyhledávají pacienti za účelem zlepšení tělesné kontury a změny tělesných proporcí. Pozor – v žádném případě se nejedná o léčby obezity, ani o způsoby léčby celulitidy. Liposukci podstupují zpravidla ženy, které se chtějí zbavit nahromaděného podkožního tuku a to rychle a jednoduše. Ne každý má čas věnovat se pravidelně sportu a dodržovat zdravou životosprávu a pitný režim. Ne každý má také na dodržování zdravého životního stylu pevnou vůli. Smyslem liposukce je zlepšit tělesný vzhled a sebevědomí. Liposukce je velmi oblíbená a populární metoda, kterou ženy volí, aby se cítili lépe. Navíc její obliba nadále roste, možná i proto, že se jedná o relativně velmi malou operační zátěž pro pacienta. Velkou výhodou liposukce je, že vzhledem k tomu, že se tukové buňky dospělého člověka již dále nemnoží, tak jsou z těla odstraněny jednou provždy.

Jaké jsou výhody liposukce?

Mezi stěžejní výhody mimo perfektních výsledků patří i to, že liposukce na těle pacienta nezanechává viditelné známky po provedené operaci. Jizvičky, které jsou výsledkem liposukce, jsou velmi drobounké a nepočetné. Další výhodou je, že se jedná o bezbolestný zákrok, neboť se liposukce provádí buď v místní, nebo v celkové anestezii. Pokud žádáte menší zákrok, tento se může provést ambulantně, velké zákroky vyžadují hospitalizaci. Liposukce je metoda bezpečná. V případě, že by došlo k závažnějším komplikacím v souvislosti s provedenou liposukcí, jsou tyto komplikace spojovány s neuváženě rozsáhlým výkonem nebo s nedostatečným pooperačním zajištěním, což Vám rozhodně nehrozí u zkušeného plastického chirurga. Nikdy se neobracejte na chirurga, kterého neznáte, o kterém jste dosud neslyšeli, na kterého nemáme reference nebo který nabízí zákrok za opravdu neúměrně nízké ceny. Vždy oslovte zkušeného doktora, který Vám zaručí bezpečnost Vašeho zdraví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11905 (cesky-magazin.cz#472)


Přidat komentář