Zlaté a stříbrné šperky nákup online

Pokud chcete potěšit ženu, obdarovat ji a připomenout, jak o ni stojíte, vsaďte na šperk. Některé ženy mají rády stříbro, jiné zlato, další obdivují chirurgickou ocel. A přitom krásné šperky nemusí být vůbec drahé.

Ženy se odnepaměti rády zdobí šperky, náušnicemi a dalšími líbivými doplňky a proto neustále pokukují po výlohách a tázavě hledí na svého muže. Každý muž proto jistě potvrdí, že ženy ještě raději než šperky nakupují, tak je dostávají. Dnes již snad žádná žena bez náušnic, prstenů, náramků anebo řetízků neopustí domov. A tak mužům nezbývá, než hledat výhodné místo k nákupu šperků.

 

Zlato a šperky

Zlato patří již několik tisíciletí patří pro svou jedinečnost, neměnnost a dobrou opracovatelnost, mezi prvořadé materiály, využívané při tvorbě šperků. V minulosti měla velký význam také barva zlata, která měla připomínat slunce a tím i jeho božský původ. Později se objevilo také červené zlato a z nástupem nových objevů a technologií spatřil světlo světa bílé zlato. Šperky z drahého kovu musí být označeny státním puncem ČR. Punc uděluje Puncovní úřad, který zkontroluje ryzost zlata a následně zlato označí. Jednotlivé puncy jsou do šperků vyraženy a zákazník tím jednoduše zjistí počet karátů daného zlata. Zlaté šperky jsou většinou vyrobeny z devíti, čtrnácti a osmnácti karátového zlata, přičemž šperky z osmnáctikarátového zlata jsou už velice cenné.

Stříbro a stříbrné šperky

Stříbro patří spolu se zlatem mezi nejvíce využívané materiály ve šperkařství. Poslední dobou došlo k znovuobjevení krásy stříbra, a to zejména díky paladiovému kovu, zvaného Rhodium, které je možné nanášet na povrch šperků. Tímto způsobem lze zvýšit jeho lesk, ale současně do značné míry ochránit jeho povrch před účinky okolního prostředí a snižovat oxidaci stříbra. Stříbro má známou chemickou vlastnost a to změnu barvy do tmavších odstínů. Tato chemická reakce je způsobena vlivem působení lidského potu, který obsahuje mimo jiné i prvky síry. Ryzí stříbro je tvrdší než zlato a také stříbrné šperky musí být označeny puncem. Šperky, které nejsou puncem označeny, se nesmí prodávat. Stříbrné šperky jsou zpravidla levnější než šperky zlaté.

Šperky a prsteny z chirurgické oceli

Pokud jste si mysleli, že krásný šperk musí být nutně vyroben ze zlata, stříbra či drahých kovů, možná jen nemáte dostatek informací. Existuje totiž ještě jeden materiál, určený k výrobě šperků či prstenů - chirurgická ocel. Prsteny z chirurgické oceli se prodávají velice dobře a jsou čím dál oblíbenější, zvláště mezi mladými lidmi. Ocelové prsteny nesou označení stainless steel nebo mají značku 316 L. Chirurgická ocel je velice trvanlivý materiál, který je vhodný také pro alergiky. Prsteny z chirurgické oceli jsou velice pevné, proto vydrží krásné rozhodně déle než zlaté prsteny. Žena se v tomto případě nemusí obávat mechanického poškození prstýnku, který tak ráda nosí.

Prsteny a šperky ze zlata

Zlato nebo drahé kovy lze označit pro výrobu prstenů jako klasický materiál. Zlatý prsten je krásně nablýskaný, jistě je ozdobou každé ženy. Zlato je ale poměrně měkký materiál a snadno se mechanicky poškodí. Nejvíce užívané barvy zlata pro výrobu šperků je žlutá a bílá, a někdy je užito kombinace obou těchto barev. Výrobek složený z více barevných proužků, které se navzájem proplétají. Tato kombinace žluté a bílé přitom nepůsobí násilně, jak je možné spatřit například na víceřadém náhrdelníku. Vzájemně propletené řetízky, které také doplňuje i jiná barva, například červená.

Jak vybírat prsteny

Možná si řeknete, proč taková otázka? Vyberu si přece takový prstýnek, který se mi líbí! To samozřejmě, budete jej nosit celý život a všem jeho krásu budete ukazovat. Přece jen ale existuje několik zásad, kterými je dobré se při výběru prstýnků z chirurgické oceli řídit:

  • snubní prsteny - snubní prsteny vybírejte raději společně, nabídka prstenů je opravdu velmi široká. Váš partner může mít jiný vkus, než si myslíte

  • tvar prstů - pokud máte krátké prsty, vyberte si užší prsten, opticky vám prsty prodlouží. Na silnější prsty vyberte prstýnek s kamenem nebo nějakým zvýrazňujícím prvkem.

  • barva prstenu nebo kamenu - pokud máte v plánu zakoupit například vícebarevný prsten z chirurgické oceli nebo prsten osazený kamenem, zkuste volit takovou barvu, která bude korespondovat s barvou vašeho oblíbeného šperku

Výběr a druhy šperků

Šperkem se zdobí nejen samy ženy, ale i své doplňky, například své kabelky. Podívejme se na** často nakupované druhy šperků.**

Náušnice

Náušnice je běžný doplněk každé ženy a některé jich mají dokonce několik párů. Jedny jsou určeny do práce, jiné na schůzku s partnerem a jiné do společnosti. Vybírat můžete z mnoha druhů náušnic - na běžný pracovní den, decentní náušnice nebo výrazné luxusní náušnice.

Náramky

Náramek je velice oblíbený šperk. Tradičními náramky na denní nošení zůstávají úzké, stříbrné náramky. Masivnější náramky nebo hodinkové náramky pak častěji sundáváme a vyměňujeme za jiné.

Řetízky a přívěšky

Řetízek je často předmětem dárku a svoji roli zde hraje také přívěsek. Motivem přívěšku bývá často znamení zvěrokruhu nebo počáteční písmena. Zajímavé je, řetízky nosí víc muži než ženy.

Náhrdelník

Náhrdelník se skvěle vyjímá na odhaleném ženském dekoltu, kde dokáže vyzvednout krásu ženy. Náhrdelník je často skvělým dárkem pro milou a blízkou osobu.

Prsteny

Prsteny zdobí naše prsty a krásný prsten ihned přiláká pozornost. Snubní prsten je navíc symbolem svazku, podobně jako zásnubní prsten. Proto by měl být prsten darován pouze v případě vážného vztahu.

Brož a kravatová spona

Nejedná se pouze o doplňky, někdy jsou to vskutku unikátní šperky. Brože dokáží rozzářit nevýrazný model šatů a podobně jako kravatové spony, vypovídají cosi jejich nositeli.

Výhodný prodej šperků on-line

Proč lidé nakupují šperky přes internet? Internetové prodej šperků nabízí mnoho produktů. Výběr v e-shopu je veliký a v jednotlivých kategoriích šperků se lze snadno orientovat, ať už se jedná o zlato, stříbro, ocel nebo druh šperku. Zásadní výhoda internetového zlatnictví je v tom, že nákup přes internet je mnohem levnější, při tom kvalita šperků je zaručena. V e-shopu lze také často najít akční ceny na šperky, které se v běžném obchodě neobjevují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11847 (cesky-magazin.cz#87)


Přidat komentář