Zábaly na vlasy

Máte problémy s vlasy? Jsou suché nebo se vám naopak stále přemašťují? Nebo vás trápí něco jiného, například lupy nebo matné vlasy bez lesku? Pak čtěte dále. Poradíme vám jednoduché recepty na domácí vlasové zábaly.

Příprava zábalu je poměrně jednoduchá a rychlá. Ve všech případech si vlasy před aplikací zábalu pečlivě umyjte a nechte vlasy částečně uschnout. Teprve pak aplikujte zábal. Vlasy si po aplikaci domácího prostředku zabalte do ručníku nebo igelitu. Po skončení aplikace vlasy umyjte vlažnou vodou, ale bez šamponu, protože šampon by zábal zcela vymyl. Takto budou nepatrné zbytky zábalu stále ještě na vlasy působit. Snad jen v případě, že se vám nebude dařit zábal nebo aroma zábalu (jako třeba v případě cibulové šťávy) uspokojivě odstranit jen s pomocí vlažné vody, použijte i trochu šamponu. Vlasový zábal se doporučuje opakovat tak často a tak dlouho, jak je potřeba. Obvykle postačí aplikace zábalu jednou za sedm až deset dnů. Druh vlasového zábalu si vyberte podle toho, co vás trápí na vašich vlasech.

Vlasový zábal proti lupům

Proti lupům se osvědčila jedna lžička kopřivové tinktury smíchaná s 250 mililitry vody. Kopřivovou vodu pak vtíráme do pokožky hlavy. Kopřivovou vodu na rozdíl od ostatních zábalů již neoplachujeme.

Vlasový zábal pro lesk vlasů

Smícháme dva žloutky a čtyři lžíce oleje a vyšleháme. Poté rovnoměrně rozetřeme po vlasech. Necháme působit třicet minut a poté opláchneme vlasy vlažnou vodou. Jiný recept na zábal pro lesk vlasů radí použít dva bílky s dvěma lžícemi medu a několika kapkami olivového oleje. Vše smícháme a opět naneseme na vlasy, kde necháme působit dvacet minut a poté opláchneme.

Vlasový zábal na mastné vlasy (proti maštění)

Na mastící se vlasy zvolte zábal ze sněhu z vaječných bílků. Stačí si ušlehat mixérem dva bílky (nebo pokud máte hodně dlouhé vlasy tak i více bílků), které šleháme tak dlouho, až přestanou být tekuté, což trvá přibližně jednu minutu. Pak bílek rovnoměrně rozetřeme na vlasy a necháme ho na nich do zaschnutí. Poté sníh opláchneme. Další možností, jak na mastné vlasy je následující zábal, který se vytvoří smícháním** pěti lžic rostlinného oleje, deseti kapek tea tree oleje a šťávy z jednoho citrónu**. Po třiceti minutách zábal opláchněte. Tento zábal pomáhá také proti lupům.

Vlasový zábal na suché vlasy (pro hydrataci)

Suché vlasy potřebují hydratovat. To se nejlépe provádí olejem. Nejlepší jsou za studena lisované, tzv. panenské oleje. Na výběr máme mnoho druhů oleje, například kokosový, který je nejčastěji používaným olejem na vlasy v Asii, dále se hodí avokádový, orchidejový, jojobový, mandlový, makadamiový, meruňkový, nimbový, olivový, pupalkový nebo sezamový olej. Ve všech případech se doporučuje olej zahřát na teplotu čtyřiceti stupňů celsia, což se může provést buď v troubě (mikrovlnné nebo elektrické), kde si můžeme teplotu ohřevu přesně nastavit, nebo můžeme olej ohřát i na sporáku, ale v tom případě budeme potřebovat teploměr určený k vaření. Olej pak vetřeme do pokožky hlavy i do vlasů a necháme působit asi dvacet minut. Pak opláchneme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11832 (cesky-magazin.cz#31)


Přidat komentář