Vyživující domácí masky na obličej

Není nad čerstvé ingredience. A to platí v kuchyni, ale také u péče o pleť. Kromě očního, denního a nočního krému je dobré dodat pleti chybějící výživu, a to v podobě masek. Nemusíte hned sahat po těch v prodejnách. Připravte si výživné domácí masky.

Na vzhledu pleti se nejen podepíše, co sníme a vypijeme. Také vnější péče, v podobě masek, má významný vliv na vzhled pleti. Masky mohou jemnou pokožku pleti nejen vyživit, ale také zjemnit, vypnout, zbavit pupínků, vyhladit jemné linky a vrásky. Kromě hotových masek, které je možné zakoupit v drogeriích a kosmetických salónech, si můžete vyrobit i domácí masky. Jejich nespornou výhodou je čerstvost použitých ingrediencí. Kromě toho, jen těžko najdete hotovou masku s banánem, tvarohem aj.

Zkuste některou z domácích masek. Uvidíte, jak bude Vaše pleť po pravidelném používání masek rozzářená, zjemněná a mladistvější.

Výhody domácích masek

Důvodů, proč dát přednost domácím maskám místo těm hotovým, kupovaným, je pěkná řádka. V prvé řadě přesně víte, jaké ingredience do masky dáváte. Tím nechceme ani tak říci, že by v kupovaných maskách byla nějaká špatná, prošlá komponenta. Spíše jde o to, že u domácích masek není nutné, abyste do něj přidávali takové ingredience, které prodlužují trvanlivost masek.

Čerstvost domácích masek

Domácí masky jsou totiž čerstvé a připravené ihned k použití. U celé řady masek si na nich také můžete pochutnat. Domácí masky Vás také mohou vyjít o poznání levněji, než ty kupované. Krom toho, ušetříte čas, který byste potřebovali k výběru a nákupu masky.

Volba ingrediencí na domácí masku

Ne každý typ pleti snese jakýkoli krém, a to včetně masek. Jednotlivé ingredience, které dáte do masky, je třeba volit právě podle typu Vaší pleti. Ostatně, to, zda Vám bude některá ingredience dělat dobře, či nikoliv velmi snadno poznáte. Při pocitu nepříjemného pnutí, pálení apod., příslušnou ingredienci vylučte.

Suroviny na domácí masku pro suchou pleť

Suchá pleť potřebuje výživu a hydrataci. Jste-li majitelkou** suché pleti**, pak můžete zvolit takové suroviny, jako jsou smetana, plnotučný tvaroh, smetanový jogurt, olej, banán, avokádo aj.

Suroviny na domácí masku pro normální pleť

Není Vaše pleť nijak citlivá, suchá, či mastná? Pak Vám mohou vyhovovat takové ingredience, jako jsou jemně umleté ovesné vločky, čerstvé kvasnice, lesní med aj.

Suroviny na domácí masku pro problematickou pleť

Trápí Vás nějaký ten pupínek, ať už stále, nebo občas? Pak se spíše soustřeďte na lehčí suroviny, než které mohou používat majitelky suché pletí. Zvolit můžete mléko, polotučný jogurt, salátovou okurku aj.

S jakými ingrediencemi je třeba být opatrnými

Nemusíte mít zrovna** citlivou pleť**. Přesto však buďte opatrní u ingrediencí, které by Vám mohly způsobit případné zčervenání, nebo vyrážku. Pleti můžete dopřát skutečnou vitamínovou bombu díky čerstvému ovoci. Jen však pozor u ovoce, jako jsou jahody, pomeranč, grep, kiwi apod.

Než nanesete připravenou domácí masku

Abyste se mohly těšit z maximálních účinků masky, je třeba pleť nejprve odlíčit. Ideální také je, pokud si uděláte před aplikací masky jemný peeling. Obecně peeling je vhodné si dělat pravidelně, zhruba jednou za týden. Četnost se však odvíjí od typu pleti. Je-li Vaše pleť citlivá, suchá, pak stačí aplikovat peeling i jednou za čtrnáct dnů. Krom toho spíše dejte přednost** jemnému peelingu**, například enzymatickému, před peelingem s brusnými částečkami.

Důvod peelingu před nanesením masky

Proč je peeling tak důležitý před nanesením masky? Především pleť zbavíte odumřelých buněk. Tímto krokem pak bude pleť připravená přijmout veškeré vyživující látky z masky. Pleť ošetřená peelingem se prozáří a zbaví šedivého nádechu. Při peelingu je však třeba pamatovat na to, že dření pleti není účelem. I když je stěžejním cílem peelingu zbavit pleť odumřelých buněk, je na místě jemnost.

Působení domácích masek

Masky vyžadují určitou dobu působení. Pokud byste masku nechali působit jen krátkou dobu, pak pleť nemusí v plné míře pojmout veškeré výživné látky z příslušné masky. Mohlo by se tedy zdát, že čím delší působení masky, tím lépe. Je to však zbytečné. Povětšinou naprosto stačí, aby maska byla na pleti po dobu cca 15 až 30 minut.

Relaxace během působení masky

Při působení masky je ideální relaxovat, vypnout myšlenky a odpočívat. Ovšem jedna z výhod domácích masek je to, že je můžeme mít na pleti a přitom dělat ještě jiné činnosti. Máte-li naspěch, pak to nijak nevadí. Pokud si však přesto můžete vyhradit alespoň půlhodinku týdně, snažte si vychutnat účinek masky bez dalších povinností.

Ošetření pleti po skončení doby působení masky

Jakmile uplyne potřebná doba působení masky, setřete zbytek masky jemným papírovým kapesníčkem. Pokud se jednalo o typ masky, který na pleti zasychá, pak spíše zbytky masky smyjte vlažnou vodou. Následně pleť ještě ošetřete tonizační pleťovou vodou a naneste oční a denní/noční krém.

Příprava masek

Ať už si připravíte jakoukoli z níže uvedených masek, používejte do nich co možná nejčerstvější ingredience. V případě ovoce a zeleniny vybírejte jen takové plody, které nejsou nahnilé, potlučené a jinak poškozené.

Regenerační avokádová maska

Cítíte-li, že Vaše pleť potřebuje dodat jasu a vitality, připravte si masku z avokáda. Budete potřebovat pouze avokádo. Vydlabejte dužinu avokáda a rozmělněte na jemnou kašičku. Masku pak přiložte na pleť, včetně dekoltu. Vynechejte pouze oblast okolo očí. Na oči si můžete dát tamponky navlhčené tonizační vodou, nebo ve vyluhovaném studeném černém čaji. Masku nechte působit zhruba po dobu deseti minut.

Pročisťující ovesná maska

Má Vaše pleť sklony ke tvorbě pupínků? Trápí Vás rozšířené póry? Pak můžete vyzkoušet čistící ovesnou masku. Budete potřebovat ovesnou mouku a trochu čisté vody. Rozmíchejte ovesnou mouku s troškou vody a ze směsi utvořte kašičku. Masku naneste na obličej, vyhněte se oblasti okolo očí. Nechte ji působit tak dlouhou dobu, dokud se Vám na obličeji neutvoří krustička. Jakmile maska začne praskat, pak ji jemně a pečlivě odrolte. Můžete však také pleť navlhčit a opatrně setřít čistícím ubrouskem.

Čistící maska ze šťavnatých jablek

Další z čistících masek je maska z jablka, doplněná skořicí. Kombinace ingrediencí je zárukou, že bude Vaše pleť pročištěná se stáhnutými póry. Navíc pleti dodáte potřebnou hydrataci a vitamíny. Na masku budete kromě jablka, mleté skořice potřebovat také lžíci bílého jogurtu, lžíci jemných ovesných vloček a lžíci medu. Jablko omyjte, oloupejte a na jemno nastrouhejte. Přidejte jogurt, ovesné vločky a med. Nakonec vmíchejte půlku lžičky skořice. Masku naneste na obličej a nechte působit po dobu patnácti minut.

Vyživující maska s medem a tvarohem

Vaší pleti můžete dodat potřebné vyživující látky díky masce s medem. Na masku budete potřebovat med a tvaroh v poměru 2:1. Záleží však vždy na konzistenci obou surovin. Důležité je, abyste docílila hladké kašičky. Tu si pak naneste na obličej, včetně krku a dekoltu. Jen oblast okolo očí nechte bez masky. Naopak pod oči můžete nanést silnější vrstvu očního krému. S touto maskou si odpočinete. Je dobré ji totiž nechat působit po dobu minimálně dvaceti minut. Po aplikaci masky se budete moci těšit z hebké, narůžovělé pleti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11850 (cesky-magazin.cz#97)


Přidat komentář