Výživový plán na míru a výživový poradce - Ostrava

Redukce váhy je nejen snem, ale také noční můrou mnoha z nás. Velkou pomocí nám tak může být odborník, který se v této oblasti orientuje. Kontaktujte výživového poradce a změňte své sny na skutečnost.

Společnost, která nastavuje měřítka krásy, v současné době prezentuje krásu v podobě velmi štíhlých žen a svalnatých mužů. My všichni jsme touto představou neustále ovlivňování a rozhodně všudypřítomný tlak na dokonalost nemá pozitivní vliv na naše zdravé sebevědomí. Na jedné straně je zde nutnost mít dokonale štíhlé a vypracované tělo, na druhé straně je současná doba plná stresujících okolností a tak mnohdy nezbývá čas na zdravou stravu a dostatek pohybu a výsledek tohoto chování přichází velice rychle. Samozřejmě, že rozumný člověk chápe, že není nutnost mít ultraštíhlou postavu, v případě mužů postavu samý sval. Ale nadváha nemá dobrý vliv na naši fyzickou stránku a nenapomáhá ani naší psychice. A tak když je už situace neúnosná se můžeme rozhodnout pro její řešení.

Odborník v oblasti výživy

Pod vedením odborníka s oblasti zdravé výživy – výživového poradce, můžeme velmi rychle zjistit, jaké děláme chyby ve svých stravovacích návycích. Výživový poradce nám vypracuje výživový plán na míru a v případě, že je člověk schopen se tímto plánem držet, první výsledky přicházejí velice rychle. Výživový poradce nepomáhá pouze osobám s nadváhou, ale také osobám, které chtějí nabrat svalovou hmotu, udržet si svou váhu nebo žít svůj život více zdravěji. Výživový poradce může být prvním krokem ke změnám v našem životě, ale důležitá je především vnitřní motivace každého z nás.

Pyramida

Kdo je to výživový poradce

Výživový poradce nebo také dietolog je odborník, který vám může pomoci při splnění vašeho snu o štíhlé postavě a zdravém životním stylu. S pomocí výživového poradce se mohou změnit vaše stravovací návyky a vaše tělo se bude zdravým způsobem zbavovat přebytečných kil. Služby výživového poradce mohou využít lidé, kteří už dlouho a stále bez úspěchu bojují s nadváhou. Výživový poradce vám může pomoci v případě, že se zajímáte o zdravou výživu. Informace, které se od něj dozvíte, vám pomohou při nákupu nejkvalitnějších potravin a přípravě hodnotných jídel. Výživový poradce vás seznámí s pravidly stravování a společně najdete nejlepší způsob stravování právě pro vás. Když trpíte alergiemi na určité druhy potravin, může vám také výživový poradce pomoci s řešením této situace. Výživový poradce tady není pouze pro ty, kteří chtějí hubnout, ale také pro ty, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu. Výživový poradce také může poradit maminkám ohledně zdravého stravování celé jejich rodiny

Jak probíhá spolupráce s výživovým poradcem

Výživový poradce s vámi probere vaše stravovací návyky, sportovní aktivity a celkový životní styl. Na základě všech těchto informací vám navrhne možné způsoby změny. Výživový poradce vytváří individuálně pro každého klienta program pro redukci váhy nebo nabírání svalové hmoty. Výsledkem spolupráce s výživovým poradcem je speciální jídelníček, který respektuje také zdravotní stav klienta (zvýšený cholesterol, potravinové alergie atd.). Výživový poradce se také stane vaším osobním koučem při dodržování všech zásad potřebných k redukci váhy. Výživový poradce poskytuje klientům motivaci a podporu během celého obdob redukce váhy (popřípadě nabírání svalové hmoty). Se svým poradcem můžete mluvit o vašich problémech i úspěchu, které se během procesu změny váhy dostaví. Výživový poradce vám může doporučit doplňkovou stravu. Změna váhy se netýká pouze samotného jídelníčku, ale také ostatních aktivit a tak výživový poradce spolupracuje s dalšími odborníky (fitness trenér, rehabilitační pracovník, terapeut).

Štíhlá linie - Ostrava

Spolupráce je zahájena vstupní konzultací, během které se probere váš zdravotní stav, stravovací návyky, sportovní aktivity atd. Výživový poradce se zajímá o to, kdo vaří ve vaší rodině, kdo nakupuje, v jakém čase se stravujete atd. Během další návštěvy vás výživový poradce seznámí s vaším plánem, který bude obsahovat informace ohledně vhodného stravování a další potřebné informace ke změně vaší váhy. Jsou vám předány všechny potřebné informace a domluvíte se na datu další konzultace, která bývá většinou po 14 dnech.

Výživový plán na míru

Výživový plán na míru je sestaven individuálně každému zákazníkovi na základě informací, které jsou předány jeho výživovému terapeutovi. Výživový plán na míru může být sestaven jako redukční jídelníček nebo naopak jídelníček, který je sestaven pro klienta za účelem nabírání svalové hmoty. Výživový plán je založen na vylepšení stravovacích návyků, jídelníček obsahuje všechny důležité potraviny a vitamíny.

Pro koho je výživový plán na míru určen

Výživový plán na míru využívají klienti, kteří chtějí redukovat svoji váhu. Dále je určen pro klienty, kteří již svou váhu redukovali a nyní je pro ně důležité udržet si váhu stávající. Výživový plán ocení lidé, kteří chtějí změnu ve svém životě a jejich přáním je stravovat se zdravě. Výživový plán nám může pomoci zjistit, jak kvalitní je náš dosavadní jídelníček, jak náš jídelníček můžeme zpestřit a vylepšit, jak náš jídelníček může posílit naši kondici. Výživový plán může být velmi prospěšný pro osoby s vysokým cholesterolem, cukrovkou nebo jinými problémy.

Jaké jsou nutné informace k sestavení výživového plánu

Výživový poradce k sestavení plánu potřebuje určité množství informací. Připravte se, že výživového poradce budou zajímat nejen informace o vás, ale také o vaší rodině. O způsobu, jakým je u vás vedena domácnost (kdo nakupuje, kdo vaří, co se vaří apod.). Dále je nutné určení tělesné hmotnosti na základě Body mass indexu, obvodu pasu, poměru mezi pasem a boky. Výživový poradce bude zjišťovat váš celkový zdravotní stav. Nutné je zjistit váš krevní tlak a onemocnění, která vás potkaly ve vašem životě. Výživový poradce se dále bude zajímat o vaše pohybové aktivity a doporučí vám nejlepší pohybovou aktivitu právě pro vás a váš cíl ve změně postavy.  Velice důležité jsou samozřejmě informace o vašem dosavadním jídelníčku. Výživový poradce bude zjišťovat váš energetický příjem během dne, to jak často jíte a v jakém množství a samozřejmě i to, jaké potraviny jíte.

Jablka jsou zdravá

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11860 (cesky-magazin.cz#120)


Přidat komentář