Volba make-upu podle typu pleti

Vybrat si make-up není nijak jednoduché, pokud již nemáte svoji oblíbenou značku a typ. Make-upy se liší nejen složením, ale také texturou a krycí schopností. Máte-li kupříkladu sušší pleť, pak dejte přednost tekutému make-upu před tuhým.

 

Investice do kvalitního make-upu se rozhodně vyplatí. Případné nedostatky Vaší pleti, včetně prvních známek stárnutí, mohou být potlačeny. Naopak bude Vaše pleť zářit a na dotek bude sametově hladká. Kromě zvolení toho** správného make-upu** je však třeba pamatovat i na precizní nanesení. Kombinace** kvalitního make-upu** a jeho pečlivého nanesení, je zárukou, že** make-up** na sobě nebudete cítit, a přesto díky němu budete rozzářená, a to po celý den.

Vybíráme make-up

Každá z nás má jiný typ pleti. Někdo má pleť normální, další zase kombinovanou, suchou, mastnou, nebo problematickou. Každý typ pleti vyžaduje nejen speciální péči a vhodné pěstící, ale také dekorativní přípravky. Ne jinak je tomu u make-upu. Zvolíte-li nevhodný make-up, můžete nejen své pleti ublížit, ale ještě i Vy samotné se budete cítit nesvá. Sáhnete-li však po správném make-upu, nebudete ho na pleti cítit, a přesto zaznamenáte významnou změnu ve vizáži. S jakými druhy make-upu se můžete v prodejnách setkat?

Make-up podle krycí schopnosti

Mladá pleť, která je čistá, bez pupínků, zanícených míst, vrásek a jemných linek, nepotřebuje nijak zakrývat. Spíše půjde o docílení rovnoměrného odstínu. V tom případě můžete zvolit transparentní make-up.

Make-up se středně krycí schopností

Pokud však jsou na Vaší tváři patrné známky času, či se potýkáte s jizvičkami po neodborném odstranění akné, budete potřebovat make-up se středně krycí schopností. Řeč je o fluidním make-upu.

Make-up se silnou krycí schopností

Na naší pleti se nemilosrdně projeví, jak se k ní chováme a čemu jí vystavujeme. Opálená pleť je tak sexy. Jenže právě vystavování se slunečním paprskům, nemusí naší pleti prospět. A jak je to v zimním, chladným období? Chráníte pleť kvalitním krémem? A když se na Vaší tváři objeví nějaký ten pupínek, hned ho nemilosrdně mačkáte? Vše toto se pak podepíše na křehké pleti. V tomto případě je dobré sáhnout po silně krycím make-upu. Jedná se o krémový make-up.

Make-up podle typu pleti

Je-li Vaše pleť spíše mastná, můžete klidně sáhnout po make-upu tuhém, minerálním a kompaktním. Nebudete se muset obávat, že by Vás takovýto make-up nějakým způsobem nepříjemně stahoval. V případě minerálního a kompaktního make-upu, pak již nebudete muset následně použít pudr. Vaše pleť bude i tak zafixovaná.

Make-up pro suchou pleť

Je-li naopak Vaše pleť sušší, či kombinovaná s tzv. T-zónou, pak sáhněte po make-upu tekutém, nebo krémovém. Kompaktní, či minerální, nebo tuhý make-up by Vás příliš stahoval, a také by mohl zvýraznit jemné linky a vrásky. Po nanesení make-upu se nezapomeňte jemně přepudrovat.

Make-up pro mladou pleť

Netrápí-li Vás ještě vrásky a pleť máte bezproblémovou, pak můžete místo klasického make-upu zvolit lehký denní tónovací krém. Nijak z Vás nevytvoří masku, a přesto budou linie Vaší pletí zvýrazněné a barva pleti sjednocená.

Make-up pro normální a smíšenou pleť

Je typ Vaší pleti normální, případně kombinovaný? Pak můžete vyzkoušet make-up, který svojí strukturou připomíná našlehanou čokoládovou pěnu. Jedná se o pěnový make-up. U pěnového make-upu oceníte jeho lehkost a snadnost při nanášení. Pěnový make-up dokonale přilne k Vaší pleti. Abyste zachovaly jeho lehkost, pak při nanášení použijte spíše houbičku, než prsty.

Make-up podle odolnosti

Správně byste se neměli nijak pleti během dne dotýkat, ať už je nalíčená, nebo nenalíčená. A to z jednoho prostého důvodu, zamezíte tak případnému vzniku pupínků, zánětů, nečistot aj. Pomineme to, že se budete pleti dotýkat. Jen těžko však zamezíte tomu, abyste se například při smrkání nedotkli papírovým kapesníkem pleti, či při svlékání, oblékání, nesetřeli vrstvu nalíčení.

Na trhu můžete najít make-up, který je odolný vůči otěru, ale také vodě. Řeč je o voděodolném make-upu. Pokud Vás například čeká náročný, důležitý den, pak po něm můžete sáhnout.

Kvalitní, značkové make-upy

Jste-li majitelkou mladé pleti, je celkem zbytečné investovat více peněz do kosmetických přípravků, než je nutné. V případě mladé pleti jde o zvýraznění její krásy a sjednocení barevného tónu. Jak však roky ubíhají, je lepší sáhnout po kvalitních a dražších přípravcích. Značkové make-upy od renomovaných výrobců jsou zárukou, že Vaše pleť bude nejen sjednocena, vrásky potlačeny, ale navíc obsažené látky se postarají o nezbytnou výživu.

Způsob nanášení make-upu

Make-up, ať už tuhý, nebo tekutý, je možné nanášet za pomoci speciální houbičky, nebo také prsty. Co se týká minerálního make-upu, pak v jeho případě se používá štěteček. Ten by měl být součástí každého kvalitního minerálního make-upu.

Nanášení make-upu po aplikaci krému, podkladu

Základem je očištěná a tonizovaná pleť. Na ni naneste oční a pleťový krém. Jednou z vychytávek, které se postarají o vyhlazenou pleť a zjemnění vrásek, je podkladová báze pod make-up. Pokud jste již zpozorovaly kolem očí, v okolí úst, na čele jemné vrásky, pak se určitě vyplatí investovat do kvalitní podkladové báze.

Nanesení tekutého, tuhého make-upu

Make-up se nanáší krátkou chvilku po nanesení krému, případně i po nanesení podkladové báze. Na čelo, hřbet nosu, tváře, bradu aplikujte „ťupku“ make-upu. Jednotlivé ťupky pak jemně roztírejte do ztracena. Dbejte na to, aby nebyly vidět ostré přechody, a to především u vlasové pokožky a u krku. Co se týká krku, rozetřete make-up i na něm. Nevynechejte také dekolt, pokud budete mít hluboký výstřih a barva make-upu bude viditelně tmavší, než krk a dekolt. Pokud byste měly make-up jen na obličeji, pak byste vyvolaly dojem masky.

Nanesení minerálního make-upu

U minerálního make-upu není nijak nutné ho oťupkovat na jednotlivé partie obličeje. Vezměte si štěteček a jemně se jím dotýkejte obličeje. Nevynechejte žádnou část obličeje. Dejte si jen pozor, abyste nevytvořili příliš silnou vrstvu make-upu. Mohli byste pociťovat nepříjemné pnutí.

Údržba houbičky, štětce na make-up

Abyste zamezili vzniku případného zanícení, pak pamatujte na čistotu houbičky a/nebo štětce na make-up. Jak houbičku, tak štětec je vhodné pravidelně „prát“ ve vlažné, mýdlové, nebo šamponové lázni.

Pudrové zakončení make-upu

Proč je nutný pudr? Ten zamezí případnému lesku a je důležitý pro zafixování make-upu. I v případě pudru platí, čím méně, tím lépe. Nejde o to ze sebe udělat masku, ale vyzdvihnout krásu tváře, zvýraznit partie obličeje, jako jsou oči, tváře, rty a potlačit případné pupínky, jemné linky a vrásky.

Zjemnění a vyhlazení pleti díky peelingu

I ten sebekvalitnější, sebedražší make-up nevypadá na pleti dokonale a pěkně, pokud čas od času nezbavíte pleť odumřelých šupinek. Běžným pleťovým mlékem a tonizační vodou si však nepomůžete. Tyto přípravky mají za účel pleť vyčistit. Odumřelých šupinek pleti Vás zbaví peeling. Podle typu pleti ho zařaďte do běžné péče o pleť. Uvidíte, jak bude Vaše pleť rázem hladší a jemnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11852 (cesky-magazin.cz#99)


Přidat komentář