Vitamíny pro ženy - Acai Berry

Zajímáte se o své zdraví? Máte rádi doplňky výživy a vitamíny? Zajímají vás trendy ve zdravé výživě? Pak by vás mohl zaujmout přípravek Acai Berry, který se vyrábí z plodů tropické palmy Euterpe Olacera.

Palma Euterpe Olacera

Už jste někdy slyšeli název Acai? Jako Acai je označován druh jihoamerických osvěžujících tropických bobulí. Ovoce Acai, které roste v okolí rovníku v záplavových deštných lesích severní Brazíle na tropické palmě Euterpe Olacera, patří mezi nejzdravější potraviny na světě. Ptáte se proč? Proč je zrovna toto ovoce tak zdravé a výrobky z něj tak vyhledávané? Acai patří mezi potraviny s nejvyšším obsahem antioxidantů a esenciálních živi na světě a právě to ho činí tak výjimečným. Tyto látky totiž mají prokazatelně pozitivní vliv na lidské zdraví.

Pokud vás ovoce Acai zaujalo a chtěli byste ho ochutnat či dokonce pěstovat, pak vás asi nepotěšíme, neboť palma Euterpe Olacera roste v tropickém pásmu Jižní Ameriky a pro svůj život nutně potřebuje specifické tamní podmínky. Z toho jasně vyplývá, že pěstování ovoce Acai je v našich podmínkách zhola nemožné. Ani čerstvé ovoce Acai se k nám zpravidla nedováží. Přesto to ještě nemusí znamenat, že z blahodárných účinků Acai nebudete mít vůbec nic.

Acai Berry - vitaminy pro ženy

Čerstvé Acai se po trsech sklízejí z palmy Euterpe Olacera. Jsou to malé bobule podobné našim hroznům. Až 80 procent plodu tvoří jedno velké semeno a jen malá část je dužina – zřejmě proto se k nám plody Acai nedovážejí. Přesto si však nemusíme zoufat, že z blahodárných účinků ovoce Acai nebudeme mít žádný prospěch.

MLM Klas s obsahem Acai 200ml

Multivitamin - extrakt z ovoce tekutý, vhodné i pro děti, 200 ml Multivitamin extrakt tekutý Novinka v prodeji od 1. 5. 2014. (Platí pro CZ, na SK probíhá registrace výrobku)  Obsahuje extrakty z plodů ovoce, bohatými zejména na vitamin C, který přispívá k řadě životních funkcí v těle např. k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek, kostí, dásní, kůže i zubů a je obohacen dalšími významnými vitamíny, které přispívají k normálnímu energetickému metabolismu (vitamin C, B2, B6, B12 a kyselina listová), ke snížení míry únavy a vyčerpanosti (vitamin C, B6, B12), normální činnosti nervové soustavy (vitamin C, B2, B6, B12), a podporují funkci imunitního systému(C, B6, B12, kyselina listová).

Obsah zdraví prospěšných látek v ovoci Acai

Ovoce Acai obsahuje polyfenoly a antokyany. Jejich sloučeniny mají velmi silné antioxidační vlastnosti. Co se týče obsahu základních živin, ovoce Acai obsahuje 49,4 % tuků , 13,8 % bílkovin, 5,2 % popela a 27,3 % vlákniny. Z dalších důležitých živin obsahuje ovoce Acai 19 druhů aminokyselin, především kyselinu olejovou, kyselinu palmitovou a kyselinu linolovou. Z vitamínů a minerálů obsahuje Acai hlavně vitamíny A, B1 a C a minerály vápníky a železo. Ovoce Acai dále obsahuje důležité steroly jako sitosterol a fytosterol, které napomáhají snižovat hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Co jsou to antioxidanty, antyokany a flavonoidy?

Antioxidanty jsou látky, které jsou pro naše tělo doslova životně důležité. Už jejich název napovídá, že nám pomáhají bojovat proti oxidaci. Oxidace v našem organismu způsobuje nemalé škody. Oxidují také potraviny, především ty z vysokým obsahem bílkovin. Při oxidaci v našem organismu i v potravinách vznikají volné radikály, které rozhodně neprospívají našemu zdraví, právě naopak – podporují například vznik rakoviny, diabetu, srdečních chorob a rovněž urychlují naše stárnutí. A právě antioxidanty nám pomáhají s oxidací, čili také s volnými radikály bojovat.

Antioxidanty jsou přirozeně obsaženy v mnoha potravinách, ale jednoznačně nejvíce je jich v ovoci a zelenině a pak také v luštěninách, ořeších, slunečnicových semenech, bramborách nebo zeleném čaji. Pokud však chceme antioxidantů konzumovat opravdu hodně, je právě ovoce Acai potažmo výrobky z něj velmi dobrou volbou. Acai totiž obsahuje několikanásobně více antioxidantů než ostatní antioxidanty nabité potraviny. Z antioxidantů ovoce Acai obsahuje především antyokany a flavonoidy. Antyokan můžeme v ovoci Acai velmi dobře pozorovat, jedná se totiž o přírodní rudé barvivo, které dodává ovoci Acai jeho typickou tmavě purpurovou barvu. Flavonoidy jsou rovněž přírodním antioxidantem. Ovoce Acai je potravinou s nejvyšším obsahem flavonoidů na světě.

Odkud pochází ovoce Acai?

Ovoce Acai roste na palmě Euterpe Olacera, které se nejlépe daří v záplavových oblastech řeky Amazonky v jihoamerickém brazilském deštném lese. Ovšem poslední dobou bývá palma Eterpe Olacera vysazována i uměle na plantážích, za což je zodpovědná prudce rostoucí poptávka po jejím ovoci, bobulích Acai, které se staly hitem zdravé výživy a přírodních léčiv poslední doby.

Palma Eterpe Olacera má štíhlý vysoký kmen dorůstající do výšky 15 až 25 metrů. Listy palmy Eterpe Olacera jsou zpeřené a vyrůstají z načervenalé koruny. Palm

a má samčí i samičí květy, takže je samosprašná, což ji umožňuje plodit i v případě, že roste o samotě. Rovněž to znamená, že plody Acai rostou na každé palmě Eterpe Olacera, ne jen na samičích stromech, jak tomu bývá u některých jiných druhů plodících stromů. Květy jsou spíše malinké a mají hnědofialovou barvu. Z opylených květů se vyvine bobule o průměrů 1 až 2 centimetry. Bobule obsahuje pouze jedno velké semeno, které zabírá většinu velikosti plodu a to až 80 procent.

Bobule Acai má zpočátku zelenou barvu, později při dozrávání se zbarvuje do červené až velmi tmavě fialové, takže zralé Acai barvou připomíná naše borůvky či hroznové víno. Stejně jako víno, tak i plody Acai s

e sklízejí po trsech. Na každé palmě Eterpe Olacera roste jen několik takovýchto trsů, většinou 4 až 8, přičemž hmotnost jednoho trsu plodů Acai je obvykle okolo 3 až 6 kilogramů. Výnos ovoce Acai z jedné palmy bývá okolo 24 kilogramů bobulí za rok. Ovoce Acai se sklízí v období sucha, které v brazilském deštném lese přichází od července do prosince.

Jak konzumují Acai domorodci?

Divoce rostoucí ovoce Acai bylo vždy oblíbenou pochutinou obyvatel jihoamerických deštných lesů. Původní obyvatelé nazývají Acai ovocem,“které pláče“. Domorodci jej používali jako zdroj energie při lovu. Ovoce Acai jim díky vysokému obsahu cenných látek vždy pomáhalo budovat silný imunitní systém. I dnes se dřeň z ovoce Acai v Brazílii s oblibou konzumuje jen tak, nejčastěji k snídani, nebo se z ní vyrábějí různé džusy, dezerty, zmrzliny atp.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11854 (cesky-magazin.cz#103)


Přidat komentář