Terapie Reiki - Říčany u Brna

Reiki, metoda, díky které můžete pomáhat sobě i druhým. Dokáže mnohé, ale nelze ji až tak dobře vysvětlit. Musí se zažít. Existuje mnoho lidí, kteří na Reiki nedají dopustit. Reiki se stalo jejich součástí, jejich způsobem života.

Co je Reiki?

Reiki je univerzální léčivá energie. Ostatně slovo Reiki, které pochází z japonštiny, v překladu opravdu znamená – Rei-ki – léčivá energie. V definicích se uvádí, že Reiki je vesmírná univerzální energie, která se nachází v prostoru kolem nás. Ovšem málokdo si umí tuto definici vysvětlit. A tak často dochází k mylným vysvětlením, která jsou od opravdového Reiki na míle vzdálená. Někdo tvrdí, že Reiki poslal sám Bůh jako dar. Ovšem Reiki nemá nic společného s žádným náboženstvím ani ideologií ani filosofií. Reiki nedělí lidi na věřící a ateisty. Reiki pomáhá každému, kdo si to přeje a kdo to potřebuje. Reiki je možné zařadit mezi alternativní metody léčení. Její energie opravdu dokáže pomoci. Neumí sice zázraky, ale umí pomoci a podpořit tam, kde tomu je zapotřebí. Ani dnes ještě není vše vysvětleno. A tak je to i s Reiki. Ostatně, ten kdo opravdu potřebuje pomoci, nepátrá po původu léčivé energie, ale je rád, že se zmírní bolest, obnoví hybnost i chuť do života. A to je velmi důležité.

Energie Reiki

Patří k přírodní alternativní léčbě. Terapeut Reiki praktikuje jemným přikládáním rukou. Reiki povzbuzuje a uvolňuje blokády, harmonizuje energetické toky v těle a proudí vždy tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Reiki je možné praktikovat i na dálku.

Historie Reiki

Reiki není žádná nová věda ani terapie. Dá se s určitou nadsázkou říci, že je stará jako lidstvo samo. Reiki opravdu zřejmě provází člověka od jeho prvopočátků, ale my si Reiki uvědomujeme až od doby, kdy jsou o léčení Reiki záznamy. V dávných dobách bylo Reiki prezentováno jako tajné učení mocných, které se předávalo pouze vyvoleným. Dalším způsobem předávání bylo předání v rodině z rodičů na děti. Samotné předávání bývalo tajné a říkalo se mu zasvěcení nebo iniciace. Zásluhou toho vzniklo několik druhů Reiki, které využívali různé formy energií. Podpůrná a pomocná energie tak může být prezentována pod názvy Ra-Sheeba, Melchizedek či Amara. Nejde však o umění Reiki, ani o energii Reiki, ale o další druhy energií, které také dokáží velmi pomoci a mohou býti podpůrnou léčbou.

Reiki a její druhy

Asi nejznámější je učení Usui Reiki. Lze však najít i jiná. Každé další** učení Reiki** nabízí to nejlepší a nejkvalitnější. Liší se symboly, formou, ale podstata zůstává.

Můžete tak najít:

 • Elemental Reiki
 • Imara Reiki
 • Rainbow Reiki
 • Karuna Reiki
 • Seichim Reiki
 • Kundalini Reiki
 • Angel Ray Reiki
 • Essential Reiki
 • Golden Age Reiki
 • Emerald Reiki
 • a mnohá další

Léčení Reiki

Léčit pomocí Reiki může pouze ten, kdo prošel** zasvěcením a stal se mistrem Reiki**. Tento člověk umí s energií zacházet a tak ji nasměrovat tam, kde jí je zapotřebí. Nebo spíše, na toho, kdo ji potřebuje. Je známo, že energií Reiki lze léčit na dálku. Z toho vyplývá, že by bylo možné využít energii i k jiným účelům. To však nejde.** Energii lze posílat jen tomu, kdo si o ni řekne**. Samozřejmě jsou i výjimky. Ale jde o výjimky, kdy si dotyčný o pomoc vlastně říci neumí. Může se jednat o lidi v bezvědomí, kómatu, děti nebo zvířata. Ano, energií Reiki je možné pomáhat i zvířatům. Není to nic výjimečného. I u zvířat se dnes celkem běžně používají alternativní metody, které mimochodem mají velké úspěchy.

Samotné léčení Reiki

Nevím, zda se dá opravdu říci léčení. Myslím, že přesnější výraz je dodání energie, která aktivuje tělo a tak se začne zvyšovat obranyschopnost organizmu. Ostatně vyplývá to i ze samotného průběhu terapie. Terapeut vám přikládá ruce na různá místa. Tak dochází k předávání energie. Terapeut může znát místo vaší bolesti, ale také nemusí. Není to pro váš prospěch důležité. Terapeut totiž neurčuje, kam energie proudí. On ji prostě jen předává. Sama energie nachází cestu do míst, kde je třeba pomoci a podpory. Ostatně alternativní medicína nevychází ze současné bolesti, ale z toho, co ji způsobilo. Tak také pracuje energie Reiki. Zajímavé na Reiki je, že dodávání energie terapeuta neoslabuje, on je jen prostředníkem, který energii umí dodat.

Uzdravení pomocí Reiki

Na dodávání energie Reiki najdete mnoho zajímavého. Ovšem, ne vždy vědecky podloženého. Prostudujete-li však více článků o Reiki, tak zjistíte, že Reiki není nic nadpřirozeného, ale naopak jde o součást nás samotných. Reiki totiž nejen dodává energii, ale dokáže i** harmonizovat**. Člověk, který má problémy, vyhledá lékaře a očekává pomoc. Dostane medikamenty a doporučení. Ne vždy vše zabere hned a tak jeho problém provází nervozita, stres, a obojí se projevuje i na okolí a zejména na rodině. I přes pochopení ostatních je nervozita cítit snad všude. Pokud se člověk s problémy rozhodne léčbu podpořit energií Reiki, stane se zajímavá věc. Dodaná energie nejen** podpoří imunitní systém, odbourá blokády, obnoví tok energií v těle**, ale také člověka zharmonizuje. Zmizí stres a člověk se cítí uvolněný, plný naděje a lásky. Každý tento stav definuje jinak. Jisté je, že zejména při opakovaných návštěvách dokáže člověk, který přijal energii Reiki, kolem sebe šířit pohodu, klid i příjemnou náladu. To se tak nějak automaticky projeví na jeho vztazích s rodinou i na jeho rodině a také okolí.

Co je u Reiki důležité

Rozhodnete-li se pro přijetí energie Reiki, pak vězte, že vám může změnit život. Samozřejmě v tom dobrém. Ale jen v případě, že vše přijmete. Tedy, pokud absolvujete jedenkrát terapii Reiki, pomůže vám. Chcete-li však získat více, můžete terapie Reiki opakovat nebo se přihlásit do některého kurzu Reiki. Ve světě je léčba pomocí Reiki daleko více rozšířena. A nejen na konkrétní nemoci, ale i na harmonizaci přetíženého organizmu. Dokonce s terapeuty Reiki spolupracují i lékaři. Ovšem nikdy nesmíte zapomenout, že terapeut Reiki není lékař. Nemůže vás tedy správně diagnostikovat ani léčit. Toto musíte absolvovat u odborných lékařů. Co však terapeut Reiki opravdu může, je, že** zrychlí vaše uzdravení, dodá vám sílu nemoci čelit, pomůže rychlejší regeneraci těla i duše. Odstraní vyčerpání a nastartuje vás pro boj s nemocí a pro nový kvalitnější život.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11868 (cesky-magazin.cz#159)


Přidat komentář