Stylistika, vizážistika a kompletní styling

Vaše skříň s oblečením doslova praská ve švech? Když Vás však čeká výjimečná událost, kdy chcete, aby Vám to slušelo, nemáte v podstatě co na sebe? Rozhodně nejste jediní. Ne každý dokáže stylově sladit oblečení, účes a make-up.

Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Také Vás kolikrát překvapila šílená oděvní kreace, například v podobě krátké minisukně s vysokými kozačkami a okopanými špičkami, a to na majitelce ne zrovna štíhlých nohou? Mohlo by se zdát z přehlídkových molů, že ve světě módy je vše povoleno. Ne však každý oděvní kousek je vhodný pro jakoukoli příležitost a pro kohokoli.

Styl netvoří jen náš zevnějšek

Každý z nás je jedinečnou osobností. Lišíme se nejen postavou, barvou vlasů, očí, tvarem úst, nosu, ale také přístupem k životu, charakterem, temperamentem, celkovým životním stylem. Volba oblékání, včetně doplňků, úprava účesu, rukou, ale i make-upu, by měla korespondovat s Vaší osobností, vykonávaným povoláním. Nechcete-li již zbytečně utrácet za nevhodně vybrané oblečení, boty, šperky, dekorativní kosmetiku, pak se můžete obrátit na odborníka, který se specializuje na stylistiku a vizážistiku.

Styl oblékání a líčení v harmonii s osobností

Sebedražší módní kousek či nejluxusnější rtěnka ještě nezaručuje, že budete vypadat skvěle. Možná navenek, ale jen krátce. Uvnitř budete cítit rozpor. Nesoulad se pak projeví ve Vašem cítění, chování a jednání. Možná jste se samy několikrát ocitly v zoufalé situaci, kdy jste si zkoušely sukni, šaty, které na ramínku vypadaly úžasně, ale Vy jste si v nich připadaly přihlouple, ošklivě apod. A tak, po několika pokusech jste zůstaly „jen“ u kalhot. Stačilo by Vás však jen nasměrovat, poradit správný střih, délku a barvu. Za zmíněnou kombinací je ukryto celé tajemství. Chce to však disponovat nejen odbornými znalostmi, ale také mít cit pro detail, vidění v širších souvislostech a sledovat módní trendy.

Kompletní stylistika – proměna „před a po“

Možná jste zaznamenali v televizních pořadech, časopisech tzv. proměnu „před a po“. Sledovali jste se zaujetím, za jak krátkou dobu proměnili vizážisté, stylisté dotyčnou osobu? Z ošklivého káčátka se rázem stala krásná labuť. A žádných kouzel či drastických metod v podobě chirurgického zákroku nebylo zapotřebí. Pokud i Vás láká, k jaké pozitivní změně by ve Vašem případě došlo, jak by si s Vámi odborník „pohrál“, máte jedinečnou možnost. Vyberte si** profesionálního vizážistu, stylistu**, který Vám poradí nejen se stylem oblékání, ale také s vizáží.

Vizážistika – barevná typologie, vlasy, oblékání

Vizážistika a kompletní stylistika souvisí s** barevnou typologií**, na základě které Vám vizážistka, stylistka poradí, jak se správně líčit pro různé příležitosti, kterých barevných odstínů se v rámci líčení, ale i oblékání, při volbě doplňků a účesu vyvarovat. Vedle líčení se vizážistka, stylistka zaměří i na volbu účesu, včetně barvy vlasů. V neposlední řadě Vám doporučí barvy a styly v oblékání a doplňků. Líčení – vlasy – oblékání, vše by mělo být v souladu nejen s Vaší barevnou typologií, ale i osobností. Díky odbornému poradenství, kterého se Vám dostane, si můžete být jisti, že se Vám již nestane, že byste byli, ať už jste žena, či muž, nevhodně oblečeni do práce, ve volném času, na firemní party, při slavnostní příležitost aj.

Nejen ženy se zajímají o svoji vizáž

Dávno již neplatí, že zájem o módu je spjat jen s něžným pohlavím. I mezi muži jsou tací, kterým není jedno, co mají na sobě. I když by se mohlo zdát, že v porovnání s nabídkou módního průmyslu jsou muži ochuzeni, i oni mají široké možnosti se „projevit“ a ukázat světu svůj styl a vkus. Umět však vkusně sladit jednotlivé oděvní kousky, doplňky, je pro mnohého muže tvrdým oříškem, stejně jako v případě žen. I pánové se nemusí dopouštět módních prohřešků, například v podobě dlouhých ponožek v letních sandálech. Profesionální vizážistka, stylistka nabízí odborné služby i jim. Poradí jim s oblékáním, účesem, sladěním barev, stylů aj.

Sledování módních trendů

Říká se, že móda se vrací. A tak, pokud máte ve skříni kousky, které „odpočívaly“ nějaký ten rok, možná naznáte, že je čas je „oprášit“ a znovu obléci. Móda se sice vrací, co se týká základních střihů a stylů, ovšem zde končí podobnost. Rozdíl pak spočívá především v použitém materiálu, látce, v detailech. Není například kabát jako kabát, ač je v základu stejný. Moderní materiály vykazují významné odlišnosti oproti materiálům, které se používaly před deseti, dvaceti lety. To platí však nejen u kabátů, ale i například pletenin, kalhot, bot i doplňků.

Zájem o profesionální nalíčení

V životě každého z nás jsou příležitosti, kdy chceme vypadat a cítit se co nejlépe. Kromě vhodně zvoleného oblečení a účesu, je zde také vkusné nalíčení. Jiný styl líčení se hodí pro denní běžnou či společenskou akci, jiný pro večerní party, svatbu, profi focení aj. Při líčení je možné nejen hodně zkazit, ale také naopak vyzdvihnout jednotlivé partie obličeje, které si to zaslouží a umně potlačit případné nedostatky. Ať už ty se týkají širšího, delšího nosu, zapadlých, či vystouplých očí, úzkých rtů aj.

K** profesionální vizážistce** tak chodí nejen ženy, které chtějí být dokonale nalíčené pro určitou soukromou příležitost. Vizážistka je velmi poptávanou osobou při profesionálním líčení, při firemních akcí aj.

Nalíčení od kosmetičky a vizážistky

Je třeba poznamenat, že nalíčení od kosmetičky se může diametrálně lišit od nalíčení vizážistky. Kosmetička si na Vás stěží vyhradí, kromě ošetření pleti, další hodiny, kdy podle Vašeho typu, odstínu pleti, očí stanoví barevnou typologii. Jednoduše Vás nalíčí podle svého stylu a nebude ani nijak zkoumat, jaký máte zrovna účes, oblečení. Odborná vizážistka Vás však bude brát jako celek, kdy vše musí být v harmonii a působit vkusně a stylově zároveň.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11881 (cesky-magazin.cz#248)


Přidat komentář