Poradenství online a přímý prodej zelených potravin

Už jste slyšeli o zelených potravinách? Myslíte si, že se jedná o zeleninu? Ne, zelené potraviny obsahují komplexně všechny součásti výživy a nutriční hodnoty. Kromě bílkovin, sacharidů a tuků obsahují i celou řadu vitamínů, minerálů a další účinné látky.

 

Pokud se zajímáte o zelené potraviny, znamená to, že vám vaše zdraví není lhostejné. V našem článku si můžete přečíst informace nejen na téma zelené potraviny, ale zjistíte především cenné informace o jejich ozdravném působení a filozofii, kterou pro Vás připravil pan Ing. Milan Siklenka, který pomáhá druhým nalézat cestu za zdravým životním stylem nejen prostřednictvím přednášek, ale i osobním vedením a přímými návštěvami nemocných. Je také instruktorem cvičení seniorů a vede lekce meditační Sahadža jógy. V případě, že se nedovoláte našemu specialistovi na zelené potraviny, doporučujeme se obrátit na paní Mgr. Evu Silvovou, která Vám bude k dispozici na telefoním čísle: 602 706 570 a také e-mailu: studio.bon@seznam.cz.

 

Zelená cesta ke zdraví, kondici a kráse

Hipokrates se svým prohlášením ,,Nechť jest potrava Tvým lékem a ..... ", byl sice první, kdo si uvědomil a prosazoval zásadu, že naše tělo se skládá jenom z toho, co sníme a vypijeme (dnes i nadýcháme :-)), ale v současnosti je již ve světě tisíce propagátorů této myšlenky a miliony jejich realizátorů, kteří lékaře navštěvují pouze za účelem prevence a pravidelných kontrol.

Není to krásná myšlenka, následně předsevzetí a ve finále nádherné zadostiučinění v pocitu MÍT TRVALÉ ZDRAVÍ?

To zdraví si přejeme i vzájemně při každé příležitosti oslav jubileí, při pozdravech i rozloučeních. Kde je ale realita? Přes všechna vědecká MOUDRA, špičkovou zdravotní techniku a rostoucí poznatky a dovednosti zdravotníků, nemocnost roste.

Základem našeho zdraví a celkové fyzické a psychické kondice je náš životní styl. V něm kromě nízké pohybové aktivity, nedostatečné regenerace ve spánku a relaxace, povrchního dýchání, nedodržování pitného režimu, nevhodného prostředí včetně neharmonických vztahů doma a hlavně negativního stavu vědomí, jsou to právě špatné stravovací návyky, které nám způsobují překyselenost organizmu.

Víme a vybíráme si vědomě, co jíme? Víme a řídíme se tím, co potřebuje náš organizmus, nebo jíme pouze to, na co máme chuť, na co jsme zvyklí a co je momentálně v "nabídce" (ledničky, kuchyně, stravovacích zařízení...)?

Dr. Robert Jung ve své knize ,,Zázraky pH " vícekrát demonstruje zkušenost, že v zásaditém prostředí nemají šanci bacily, viry, plísně a různé patogeny včetně rakoviny, zánětů a většiny civilizačních onemocnění. Co s tím můžeme my udělat? Pokusme se změnit svůj postoj k nemoci: "doktore, dej prášek" na postoj:** "čí je to zdraví?" Přece moje a já musím o ně pečovat a to nejenom v době, kdy je již pozdě.**

Fakt, že se řadím mezi jedince v prvním odstavci uvedené a zdraví si udržující, nepřišlo najednou. Neměl jsem to štěstí najít ihned ten správný návod. Hledal jsem a ověřoval ,,100%-ní návody", ale nefungovaly. Byly to kromě komerčních marketingových tahů hlavně směry věnující se léčení symptomů - příznaků. Příčiny ale zůstávají a lékaře jsem navštěvoval dále. Rád užívám bonmot MUDr. Hnízdila: ,,chcete se léčit, nebo uzdravit".? Já byl jenom léčen. Tu angínu,a tu zánět, tu klouby, páteř (ach ten počet injekcí, ani nemám tolik prstů na rukou - i rakovina mne před jedenácti léty navštívila a vzápětí opustila, strávil jsem pár měsíců na MOU v Brně).

A teď? Řadu let bez zdravotních problémů, sám pečuji o zdraví jiných přednáškami, i osobním vedením a návštěvami u nemocných. Jsem instruktorem cvičení seniorů a vedu i meditační Sahadža jógu. Co mne hlavně udržuje zdravého a výkonného i přes můj seniorský věk? Je to zdravý životní styl skrze užívání zelených potravin. Ano,** zelený ječmen** a** chlorella** společnosti GREEN WAIS je trvalou součástí mé denní výživy.

OBA PRODUKTY JSOU FILOZOFICKY I HISTORICKY ZÁKLADEM POTRAVINOVÉHO ŘETĚZCE ** TRAVINY** A Z NICH** JEČMEN NA PEVNINĚ** A** ŘASY** (Z NICH** CHLORELLA) VE VODÁCH.**

Informace, poradenství **a spotřebitelský servis s následnou dodávkou těchto produktů zajistím na uvedeném spojení.**

Váš Ing. Milan Siklenka

**
**

Co jsou zelené potraviny?

Co jsou vlastně zelené potraviny a proč se jim říká zelené? A nejedná se spíše o doplněk stravy? Jedná se skutečně o potraviny, ne jen o pouhý doplněk stravy, jako tomu v případě vitamínů a minerálů. A proč tedy zelené? Je to dáno tím, že tyto potraviny disponují významným obsahem chlorofylu. Díky dalším účinným látkám, jako jsou antioxidanty, vláknina, vitamíny, enzymy a minerální látky se organismus postupně zbavuje veškerých odpadních látek, které se v něm nahromadily. Tyto odpadní látky vznikly z důvodu nesprávného stravování a volby potravin. Pokud necháte organismus zanesený, pak se bude jeho imunitní systém snižovat, budete častěji nemocní, budete se cítit bez energie apod. Obsah chlorofilu v těchto potravinách mimo jiné přináší i vynikající protizánětlivé a regenerační schopnosti.

Bio zelené potraviny

Zelené potraviny jsou přirozeně bezlepkové a produkty z řady zelených potravin byly zpracovány podle přísných zásad ekologického zemědělství a splňují podmínky označení** BIO**. Označení bio souvisí zejména s ekologicky šetrným zemědělstvím a s vysokou kvalitou přírodních potravin. Člověk, který kupuje zásadně biopotraviny, vyjadřuje svoji zodpovědnost nejen za své zdraví, ale i za přírodu, život zvířat a za rovnováhu ekosystému. Bylo potvrzeno, že konvenčně pěstovaná zelenina obsahuje mnohonásobně nižší % živin, než před 20 léty. Hans Günter Berner v knize Hladovění nad plným hrncem předvádí človíčka, který se cpe, tloustne a přesto umírá na nutriční podvýživu, protože vyčerpaná půda živí ,,hladově" plodiny - a ty zase sytí nás.

Účinky zelených potravin

Zelené potraviny očí a stolicí. Jednom, že přispívají k celkové detoxikaci organismu. Nahromaděné toxiny se budou postupně a přirozeně z vašeho těla postupně vylučovat spolu s močí a stolicí. Jedním z příznaků je například zápach úst i když si pravidelně čistíte zuby. Důsledek zaneseného organismu se promítá nejen do vašeho fyzického stavu a zdraví, ale právě také do vašeho dechu a právě v tomto případě vám zelené potraviny pomohou.

Tajemství sladkovodní řasy chlorelly

Některé ženy si kupují tabletky s touto sladkovodní řasou proto, aby si zlepšily stav pleti a lépe se cítily. Hodně lidí od ní očekává, že je zbaví toxických látek. Další doufají, že pomůže jejich trávení. Co ale chlorella opravdu umí a co ne? Chlorella, ale i další řasa, spirulina, nebo čerstvá pšenice bývají považované za zdravé zelené doplňky.

Ledacos nám napoví její složení. Je bohatá na vitamíny A, H, D, C a B, včetně kyseliny listové nebo vitamínu B12. To u rostlin není obvyklé, jeho zdrojem bývá maso, proto řasa může posloužit coby užitečný doplněk stravy pro vegetariány, kteří mají problém s dostatečným příjmem této látky.

Z minerálů obsahuje vápník, hořčík a draslík, ale i zinek, fosfor, měď a relativně dost železa. To vegetariánům také často chybí, protože i tento prvek získáváme nejčastěji z masa, přitom jde o důležitou látku, která přispívá ke správné tvorbě červených krvinek, ke zmírnění únavy nebo vyčerpání a k normální funkci imunitního systému.

Mladý ječmen

Mladý ječmen je velice oblíbený prostředek a díky své vysoké nutriční hodnotě je vhodný jako každodenní doplněk zdravého jídelníčku. Nezbytný je při jarních očistných půstech, dietách a vhodně se uplatňuje i při redukci váhy. Jako silný antioxidant chrání tělo před účinky volných radikálů a nejrůznějších typů škodlivého záření a je vhodnou volbou pro prevenci i jako doplněk léčby rakoviny. Normalizuje hladiny cukrů v krvi a působí příznivě na slinivku, díky čemuž je zvláště vhodný pro diabetiky, dále působí proti chudokrevnosti a celkově čistí krev a vylepšuje krevní obraz. Díky protizánětlivému působení má své uplatnění při léčbě řady kožních chorob – akné, alergické vyrážky, skvrny, ale také při léčbě chronických zánětlivých onemocnění vnitřních orgánů (játra, srdce, plíce…).

Jaké toxické látky zatěžují organismus?

Látky, které se v těle usazují označujeme jako toxiny. Slovníky definují toxiny jako jedovaté látky, které při dlouhodobé konzumaci mohou způsobovat vážné zdravotní komplikace. Jaké látky spadají pod označení toxiny? Myslíme tím látky, které nejsou našemu zdraví prospěšné. Toxiny obsahují běžné potraviny a nápoje, které tak rádi a často konzumujeme: kofein, alkohol, nasycené tuky, cukr. Řeknete si, no dobře, tyto potraviny ve své stravě vynechám. Ale bude to stačit? Bohužel ne. Potraviny totiž mohou obsahovat** pesticidy** a další znečišťující látky, zbytky chemikálií, těžké kovy, nebo hormony. Dalším nešvarem, kterým často zatěžujeme organismus, je nikotin nebo stres. Proto je nanejvýš vhodné zamyslet se nad svým jídelníčkem a změnit své stravovací návyky. Pokud nedbáme o průběžné odstraňování toxinů a volných radikálů z organizmu a nedoplňujeme potřebné živiny, pak se bude jeho imunita snižovat.

Jaké potraviny konzumovat

Mnohé z vás už to jistě mnohokrát napadlo - budu konzumovat zdravou výživu. Ale co je opravdu zdravá výživa? Na to je těžká odpověď, ale postačí, pokud se budete držet několika následujících rad. Buďte opatrní v tom, co konzumujete. Zabraňte přístupu velkého množství toxinů. Naprosto vynechte kávu, červené maso a uzeniny, pečivo z bílé mouky, mléko a alkohol. Ideálně konzumujte pouze ekologickou stravu, pokud je pro vás dostupná pro každý den. Pokud to není možné, konzumujte proto alespoň některé potraviny v BIO kvalitě, ovoce, zeleninu, vejce a maso. Zejména levné ovoce a zelenina bývá nejvíce postižena pesticidy nebo chemickými látkami.

Konzumujte zdravou výživu

Naše tělo má svůj vlastní samočisticí systém, který škodlivé látky odvádí. Organismus však nesmíte přetěžovat. Konzumujte proto co nejvíce zdravých potravin a surovin. Takových výrobků, spadajících pod označení zdravá výživa je celá řada. A nemusíte je nikde ani shánět, můžete si je jednoduše objednat prostřednictvím e-shopu. Mezi zdravé potraviny, které se doporučují konzumovat patří: Biopotraviny a bezlepkové potraviny, BIO potraviny a zelené potraviny pro děti, mořské řasy a japonské produkty. Zdravá výživa, to jsou také potraviny bez chemické konzervace a bez přidaných glutamátů. Zdravou stravu můžete připravit také tak, že ji dochutíte některou z mnoha nabízených bylinek.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11900 (cesky-magazin.cz#347)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 24.10.2014 14:55
Re: Poradenství online a přímý prodej zelených potravin ....


Přidat komentář