Pomoc při migréně

Migréna není obyčejnou bolestí hlavy. Kdo jednou zažil migrénu, pak s obavami čeká, zda ho opakovaně „nenavštíví“. Migrénu mohou vyvolat různé spouštěče. Chce to nejen je vychytat, ale následně jim také předcházet.

 

Každá bolest je nepříjemná, ať už se jedná o bolest zubů, bolest zad, bolest při menstruaci, bolest při říznutí, nebo bolest hlavy a migrénu. Ne každá bolest Vás však natolik omezí, a to v rovině psychické i fyzické, jako migréna.

Projevy migrény

Jak poznáte, že se ve Vašem případě nejedná pouze o standardní bolest hlavy, ale o** migrénu? U migrény **trvá bolest ne minuty, ale hodiny a v krajních případech i dny. Při migréně jste přecitlivělí na světlo, ale také hluk. Povětšinou se migréna začne projevovat ráno, jak se probudíte. Její vrchol pak nastává během dne. Není výjimkou, že při migréně budete cítit nevolnost a nutkání jít zvracet. Pokud tomu tak je, tak počítejte s tím, že možná i na toaletu odběhnete.

Tipy, jak si pomoci při migréně

Dostavila se u Vás migréna? Pak budete pravděpodobně dělat všechno možné, aby co nejrychleji odezněla. V prvé řadě je vhodné se uchýlit do prostoru, kde není přímé a ostré světlo, kde není hluk. Nejlepší je, pokud to je ovšem možné, když si půjdete lehnout do přítmí ložnice.

Tipy, jak předejít vzniku nové migrény

Jaké faktory mohou vyvolat** migrénu**? Neplatí to samozřejmě u všech jedinců, ale rozhodně uděláte dobře, když si zmíněné faktory pohlídáte, trpíte-li na migrény.

Vliv stravy, alkoholu, kouření na migrénu

Soustřeďte se na Váš jídelníček. Je více než pravděpodobné, že ve skladbě pokrmů je nějaká ingredience, která je spouštěčem úporné bolesti. Vedle stravy je to pak také alkohol, a to převážně ve větší míře. I když, to co pro někoho je větší míra, pro jiného není. Kolikráte nám také nesedne pouhopouhá jedna sklenka vína a jindy můžeme vypít sklenky tři a žádné nepříjemnosti nepociťujeme.

Zmínili jsme stravu, alkohol, a aby byla „trojka“ úplná, pak ještě zmíníme pasivní kouření. To, že strávíte večer, nebo většinu dne v zakouřeném prostoru, nijak neprospěje Vašemu oděvu, vlasům, ale i Vašemu zdraví, jako takovému. Nejenže budete druhý den načichnutý od nepříjemného kouře, včetně oblečení, ale kromě toho Vás může nepříjemně sužovat bolest hlavy, až migréna.

Vliv spánku na migrénu

To, že dostatek spánku je důležitý pro naši svěžest, krásu, vitalitu a sílu, snad není třeba říkat. Pokud se však spánku nedostává, pak se to projeví nejen na naší vizáži, menším výkonem, ale také možným vznikem bolesti hlavy, až migrény.

Vliv úkolů a povinností na migrénu

Čeká Vás důležitý úkol, ať už v práci nebo doma? Jistě se Vám již stalo to, že když jste něco úporně hledali, řešili, pak jste mohli pocítit jakési vnitřní napětí a pnutí, které mohlo později přerůst v lehčí, či větší formu bolesti. Pokud stojíte před rozsáhlejším úkolem, či úkolem, který má svůj termín dokončení více než krátký, pak je zcela jasné, že budete pracovat v napětí a stresu. A od napětí a stresu je již jen krůček k bolesti hlavy, až migréně.

Vliv průvanu na migrénu

Bezpochyby nás zaujme, když kolem nás projede moderní, sportovní vůz bez střechy. Mohlo by se zdát, že v letním, horkém období, je výhodou mít takové auto. Ovšem, na druhou stranu se řidič i pasažéři mohou koledovat o nepříjemnost v podobě bolesti hlavy.

Ocitneme-li se totiž v průvanu, pak se u nás může projevit migréna. V průvanu se však můžeme ocitnout i doma, když například sedíme u počítače, necháme si za sebou otevřenou ventilačku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11830 (cesky-magazin.cz#7)


Přidat komentář