Plastická chirurgie - Praha

Plastická chirurgie je často diskutované téma. Někdo ji vyzdvihuje, jiný naopak zatracuje. Ten správný pohled na plastickou chirurgii je však někde uprostřed. Tedy tam, kde je plastická chirurgie potřebná z pohledu fyzického i psychického.

Potřebujeme plastickou chirurgii?

To je otázka, na kterou vám každý odpoví jinak. Většinou se však všichni shodnou na jednom závěru. Ano, plastickou chirurgii potřebujeme. Proč? Protože vrací do života lidi, kterým se stal nějaký úraz, prošli náročným onemocněním nebo operací, která změnila jejich vzhled. Pro lidi popálené, po nehodě, pro ty, jimž nešťastná náhoda změnila jejich tvář či tělo, je** plastická chirurgie** zázrakem, který jim pomůže k návratu do života. Jak je to však s těmi ostatními, pro které je plastická chirurgie důležitá?

Klasická odpověď je, že krása je pomíjející a člověk se se stárnutím musí smířit. Ano, to je pravda, ale jen z části. Člověk není dokonalá bytost, ale chce jí být. A tak, pokud se například dítě narodí s velkýma odstátýma ušima, a přeje si je mít jako ostatní děti, je plastická chirurgie na místě. Pokud žena má potřebu něco na svém těle změnit, a dokud se tak nestane je velmi nešťastná, je plastická chirurgie také na místě. Zkrátka správným pohledem na plastickou chirurgii je, že je zapotřebí tam, kde pomáhá. Ať již po stránce duševní nebo fyzické. I když obě varianty jdou spolu ruku v ruce.

Plastická chirurgie – Praha

 

S čím pomůže plastická chirurgie?

Obrátit se můžete na odborníky v plastické chirurgii s celou řadou problémů. Mohou to být různé úpravy na těle, ale i problém například s chrápáním nebo se špatným viděním zásluhou povislých víček. Obrátit se na plastickou chirurgii mohou děti, ženy a samozřejmě i muži.

Kdy se rozhodnout pro plastickou operaci?

Odpověď je, že tehdy, když tuto operaci opravdu potřebujete. Ovšem není to míněno tak, že musíte roky čekat, až například budete mít dostatečný počet vrásek nebo budete mít viditelné změny na těle. Je to míněno tak, že tu operaci musíte chtít vy sami. Musíte být přesvědčeni, že ji opravdu potřebujete. Druhou podmínkou je, že se podrobně seznámíte s tím, co vámi vybraná plastická operace obnáší. Jen tak budete připraveni na vše, co vás čeká, a nebudete nepříjemně překvapeni například bolestivostí, délkou rekonvalescence nebo jizvami, které mohou být dočasně viditelné.

Plastická operace obličeje

U plastických operací obličeje se nejčastěji provádí úpravy pokleslého obočí a vrásek v oblasti čela, které často velmi zvýrazňují procesy stárnutí obličeje. Dalším velmi častým výkonem je kompletní plastická operace obličeje, což je vlastně kombinace několika výkonů. Většinou řeší liposukci podbradku, vypnutí kůže na krku, odstranění nadbytečné kůže z obličeje a zpevnění podkožního svalově vazivového aparátu. K plastickým zákrokům obličeje patří i aplikace injekčních preparátů. Ta je dnes na bázi nealergických a nevstřebatelných preparátů, které zajišťují minimální riziko alergických reakcí. Novinkou je i aplikace vlastní tukové tkáně.

Plastická operace očních víček

Jinak také blepharoplastika, řeší pokles víček a tvorbu tukových váčků pod očima. Provádí se v lokální anestezii a mohou být operována zároveň horní i spodní víčka. Při operaci jsou odstraněny tukové výhřezy, přebytečná kůže, a v některých případech i část svalu. Po operaci jsou viditelné otoky i podlitiny, které se asi do týdne vstřebají. Konečný výsledek ozdravených víček je asi za měsíců.

Plastická operace nosu

Jinak rhinoplastika, řeší tvar nosu, ale i jeho neprůchodnost po úraze. Nos je středem obličeje a tak jakákoli jeho změna je nejen okamžitě vidět, ale také změní tvář samotnou. Samotná operace nosu se doporučuje až v době ukončení růstu. Horní hranice věku pro úpravu vzhledu nosu není dána, ale je dobré ji dělat v době dostatečné pružnosti kůže, což je do 30 až 35 let. Operace probíhá v anestezii, je ukončena fixací nosu nejčastěji sádrovou dlahou a tamponádou nosu, která se sundá asi za 14 dní. Po operaci jsou viditelné otoky kolem očí a často i krevní podlitiny. Celkově je vše zhojeno nejpozději do 1 měsíce. Často však dříve.

Plastické operace prsou

Krásný** tvar ženských prsou** je velice individuální záležitost. Každý si pod hezkými prsy představuje něco jiného. A to zde nemluvíme o velikosti prsou. Někdo má rád spíše menší prsa, jiná žena touží po velkých prsou. Modelace prsou se provádí v celkové anestezii. Trvá kolem jedné hodiny a do práce se žena může vrátit asi za 10 dní. Po dobu zhruba jednoho až dvou měsíců musí provádět speciální cviky a také nosit speciální podprsenku. Z toho důvodu je dobré nechat si tuto plastickou operaci provést v chladných měsících. Co se týká zvětšení prsou, tak dnes je zajímavá možnost nechat si je zvětšit pomocí vlastního tuku, který se odebere na jiné části těla. Zmenšení prsou je omezené určitými doporučeními. Nejčastěji se provádí ve středním věku ženy, v době, kdy již je rozhodnuta, že nebude mít další děti. U velmi mladých dívek se zmenšení prsou provádí zcela výjimečně.

Plastická operace břicha

Jinak také abdominoplastika, upravuje velký nadbytek kůže a také podkoží v oblasti břicha. Často také řeší rozestup přímých břišních svalů. K této plastické operaci se nejčastěji přistupuje z důvodu velké ztráty nadbytečných kilogramů, kdy konečným jevem hubnutí je povislá kůže, která zásluhou ztráty pružnosti nemá snahu opět zmenšit svůj obsah.

Plastické operace všeobecně

Existuje ještě celá řada plastických operací. Některé lze kombinovat, jiné je nutné provádět samostatně. Každá plastická operace má svá omezení, své klady, protiklady a také potřebuje jinou časovou rezervu. Jedno je však jisté. Pokud se rozhodnete pro plastickou operaci, tak se svěřte do rukou opravdovým odborníkům. Pečlivě vybírejte kliniku a dejte na doporučení přátel, lékařů i na reference. To je totiž opravdová jistota vaší spokojenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11870 (cesky-magazin.cz#187)


Přidat komentář