Péče o ruce a nehty

Péče o ruce a nehty by měla být součástí denního programu každého jedince. Není časově náročná a navíc si to vaše ruce zaslouží. Když se o ně budete správně starat, budou vaší dokonalou vizitkou.

Ruce a prsty používáme denně a pořád. Představa, že je nebudeme moci využít naplno je pro mnoho lidí nepředstavitelná. Jak moc jsou pro člověka ruce a prsty důležité částečně poznáme, když si třeba i jeden prst zlomíme. Hned je člověk omezen a musí přizpůsobit svůj život těmto okolnostem. V té chvíli, kdy se vám stěží píší textové zprávy na mobilním telefonu, na klávesnici vám zavazí trčící sádra a navíc musíte zrušit objednané kurty na tenis, protože takto hrát nemůžete, si jasně uvědomíte, jak moc své zdravé ruce používáte. A co se používá moc často, snadno se opotřebovává, a proto potřebuje častou péči.

Péče o ruce a nehty

Je veřejně známo, že ruce jsou vizitkou každého jedince. Proto by podle toho měly vypadat.** Polámané a roztřepené nehty** nejsou zrovna záviděníhodné, asi tak jako drsná,** vysušená pokožka na rukou** a naprosto passé je** špína za nehty**. Jestli bědujete nad tím, že za problémy s nehezkýma rukama nemůžete, že máte slabé nehty s bílými skvrnami po celý život a nedá se s tím nic dělat, nemáte pravdu. Nutno si problém definovat a najít na něj řešení.

Denní péče o ruce a nehty

Do denní péče patří:

Za prvé – základ je krém

Nicméně i bezproblémové ruce a nehty potřebují péči. A to jak běžnou denní, kterou provádíte sami doma, tak tu profesionální. Nejprve však něco k běžné** denní péči**. Pokud jste žena, pak by vaše kabelka měla obsahovat vhodný krém na ruce. Jinak by měl mít místo na vašem pracovním stole, doma v koupelně na umyvadle, třeba i na odkládacím stole v obýváku, na vašem nočním stolku apod. Použít je ho nutné vždy po mytí rukou a vtírat jemnou masáží. Krém vtírejte dle potřeby a to vždy, když cítíte, že máte suché ruce.

Za druhé – uvolnění od napětí pomocí masáže

Každý den, třeba o malé přestávce v práci nebo při jízdě MHD ze školy domů apod., si udělejte malou auto masáž. Promněte si ruce, jednotlivé prsty a výtečné je také krouživými pohyby palcem na dlani druhé ruky provádět relaxační masáž. Tím zmizí napětí a ruce načerpají novou energii. Navíc se prokrví a zbavíte se problému, pakliže trpíte na chladné ruce. Tato praktika vám nesebere volný čas a naopak se zbavíte několika trablů.

Za třetí – Výživný olejíček

Stejně jako na vaše kůže, potřebují péči i vaše nehty. A nezáleží na tom, zda je máte bezproblémové. Protože až budou slabé a polámané, bude pozdě. Věnujte se prevenci a užívejte si skvělý pocit dokonale krásných přírodních nehtů. Doporučuje se koupit speciální výživný olejíček, který nanesete jako běžný lak na nehty a jeden po druhém nehtu vmasírujete. Tuto proceduru nemusíte opakovat každý den, vlastně se to ani nedoporučuje. Stačí jednou či dvakrát týdně, ideálně dle potřeby. Při konkrétních problémech je pak nutné se na ně zaměřit a včas řešit.

Intenzivní péče = profesionální péče

Jednou za měsíc si dopřejte profesionální manikúru. Pokud jste muž, a říkáte si, že to není nic pro vás, mýlíte se. Manikúra není totéž co lakování nehtů nebo jejich modeláž. U nás sice není zvyk, že muži navštěvují podobné salony, ale pokud jste opravdový muž, nemáte se za co stydět. Profesionálka provede kompletní odstranění všech neduhů a doporučí vhodnou péči, případně i kosmetiku. Běžná manikúra se skládá z očistné úvodní kúry, která zahrnuje mytí, zastřižení a kompletní úpravu nehtů, ošetření nehtové kůžičky, dále peeling a opět mytí. Následuje regenerace a různé zábaly, krémy, masáže, ošetřující a regenerační olejové kúry nebo balzámy. Poté dochází ke kompletní úpravě nehtů, například lakování, není však nutné, zvláště v tom případě, když klient/ka odmítne.

Výběr kosmetiky pro ruce a nehty

Základ péče o ruce je kvalitní krém. Nejde o značku a nemusíte za běžné sto mililitrové balení utratit řád stovek nebo i víc. Pokud vám bude vyhovovat tradiční a českých zemí velice populární mastný krém, jisté značky, je jen dobře. V každém případě pamatujte na to, že správný krém má vaši pokožku zvláčnit, odstranit její suchost, zbavit ji její hroší kůže, a jistým způsobem uklidnit. Pamatujte na to, že i drahý, reklama propagovaný krém nemusí sedět vaší pokožce. Jde o to, najít si ten správný pro sebe a nejlépe více, které budete často střídat. Dlouhodobé používání jednoho určitého krému totiž vede, jako u každé jiné kosmetiky, k jejímu výrazně** sníženému účinku**.

Je vhodné i pamatovat i na vhodný peeling pro vaše ruce. Kůži na rukou zbavíte nadbytečné a již nepotřebné kůže a vaše ruce budou jemnější a krásnější. Peeling používejte maximálně jednou týdně. Vícekrát nemá smysl.

Co se nehtů týče, měla by péče o ně zahrnovat nějakou tu kúru, která přímo určená pro vaše nehty. Pokud jsou například extrémně suché ruce a k tomu i tuhé nehty, které se třepí, udělejte si olejovou lázeň. Stačí třeba i dětský olejíček, levnější, a do něj na nějakou dobu naložit ruce. Poté promasírovat.

Kvalitní zvláčnění dosáhnete, když si silnější vrstvou krému, a klidně i toho levného, vlastně mastný je v tomto ohledu nejlepší. Na to dáte bez zábran bavlněné rukavice a necháte působit. Účinek se zvýší, když tak učiníte před spaním, respektive si takový zábal vytvoříte na noc. Ráno sundáte rukavice a máte dokonale vláčné ruce. Rukavice nejsou mastné a můžete je tak požívat pravidelně. Pokud bavlněné nemáte, použijte i jakékoli jiné textilní.

Faktory ovlivňující stav pokožky na rukou

Časté mytí rukou, respektive namáčení se ve vodě, zvláště při používání saponátů. Ty jsou obzvlášť na pokožku rukou jako na svého nepřítele.** Maximální vysušení**, spojené se svěděním pokožky, ztvrdlostí a někdy** i projevy vyrážky**. Pracujete-li jako uklizečka anebo na obdobné pozici, je pro vás nutné používat ochranné rukavice a po tom použít nutný krém. Olejovou lázeň a večerní nasazení rukavic by pro vás mělo být samozřejmostí.

Zdá se vám, že máte parádní ruce nehty, jen když přijde zimní období, začnou se nehty lámat a třepit? Nemusíte mít obavu o jejich zdraví, jednají na podmět aktuálního stavu. Problém stačí odstranit nošením rukavic a domácí olejovou lázní.

Jestliže si lakujete nehty, jistě znáte pocit oslabených nehtů. Dopřejte jim mezi jednotlivým lakováním regenerační péči a hlavně nezapomínejte na zpevnění nehtů.

Pakliže dodržujete pravidelnou péči o ruce a nehty a přece jsou oslabené, třepící se, a lámavé, potřebují vnitřní péči, dodejte jim nutné vitamíny a minerály. Průmysl v tomto odvětví je tak daleko, že vyrábí přímo určené doplňky stravy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11837 (cesky-magazin.cz#53)


Přidat komentář