Paruky a příčesky - výběr, druhy a péče

Přemýšlíte, jak zkrášlit svůj účes? Zajímají Vás módní účesy? Nemáte to štěstí a vlasy vám nechtějí růst nebo nejdou rychle upravit? Právě pro vás je připraven výběr z mnoha druhů paruk a příčesků. Podívejte se, jak paruky vybírat.

Máte pocit, že Váš současný účes není to pravé ořechové? Chtěli byste, aby byly vaše vlasy upravené jako je mají celebrity? Otázka je, zda tyto celebrity dávají na odiv své vlastní vlasy. Můžeme vám prozradit, že ne vždy. Paruky, příčesky a vlasová kosmetika totiž patří již neodmyslitelně do výbavy moderní ženy a jinak tomu není ani v našich domovech.

Paruky a příčesky

Máte pocit, že vám řídnou vlasy a vaše kadeřnice již nedokáže vytvořit váš oblíbený účes? Chcete rychle a bez námahy změnit účes? Nebo si chcete pouze zkusit jiný účes? Pak potřebujete paruku nebo příčesek.

Historie paruk

Používání paruk sahá hluboko do historie a provází lidstvo již od nepaměti. První potvrzené zmínky pocházejí ze starověkého Egypta, kde byly nošeny jako ochrana proti slunci. Největší slávy se parukám dostalo od 16. století, kdy byly obecně nošeny v Evropě jako symbol postavení a jako nutnost z hygienických důvodů až do 18. století. V současnosti jsou kvůli tradicím nošeny paruky například v některých parlamentech (Velká Británie), či u soudu.

Paruky strojní nebo z pravých vlasů?

Pro příležitostné použití vám bude vyhovovat paruka strojové výroby. Tyto strojově vyráběné paruky jsou vyráběny v univerzální velikosti a je možné je upravit pomocí stahovatelných gumiček a pásků. Nabídka barev i střihů paruk je velmi široká rozsáhlá a dokáže uspokojit každou ženu. Pokud chcete nosit paruku trvale, nejlepším řešením je zakázková výroba.

Jak paruky a příčesky vybrat?

Na současném trhu objevíte celou řadu paruk v různých druzích provedení a s odlišnými druhy vlasů. Paruky a příčesky dělíme na výrobky z pravých, umělých vlasů nebo kombinaci pravých a umělých vlasů. Na prvním místě je hodnota vlasového produktu a ta je dána zejména způsobem provedení. Paruky a příčesky jsou buď strojové nebo ruční, přičemž ručně tkaná paruka z umělého vlákna je dražší než strojově vyrobená z pravých vlasů. U ručně tkaných vlasů jsou vlasy poutkovány po jednom či více vlasech.

Jak paruky a příčesky nosit

Paruka vám musí především slušet, musí stát součástí vaší osobnosti. Pokud ji chcete nosit denně, měla by ladit se skutečnou barvou vašich vlasů. Tímto způsobem lépe zamaskujete jemn é vlasy, které vám dorůstají. Paruka nebo příčesek musí být natolik příjemné, že byste o nich neměli ani vědět. V dnešní době existuje mnoho paruk a příčesků, že si můžete vybírat barvu vlasů, druh vlasů, střih a úpravu. Běžnější paruky se dají upravovat pomocí gumiček.

Ceny příčesů a paruk

Cena běžnějších paruk se pohybuje kolem 3 000 korun. Dražší paruky se mohou vyšplhat až k 10 000 Kč a více. Jestliže potřebujete paruku ze zdravotních důvodů, máte možnost získat slevu 1000 Kč. Příčesy pořídíte v rozmezí několika set do ceny řádově 5000 Kč.

Jak pečovat o paruku z pravých vlasů

Nepoužívejte kosmetiku na živý rostlý vlas, protože obsahuje alkoholové směsi. Je třeba si uvědomit, že ač jde o pravý vlas, je to vlas mrtvý a tudíž je potřeba o něj pečovat speciální vlasovou kosmetikou k tomu určenou.

Péče o paruku z umělých materiálů

Také paruka z umělých materiálů vyžaduje po umytí speciální péči. Dvě lžíce SHAMPOO rozmíchejte v jednom litru vlažné vody a do připravené lázně model vložte. V žádném případě model netřete a neždímejte a po pěti minutách jej opláchněte vlažnou vodou. Ve vlažné vodě rozmíchejte 1 – 2 lžíce přípravku BALSAM a model vložte do roztoku nejméně na deset minut. Neoplachujte jej, šetrným mačkáním jej lehce vysušte v ručníku a za zadní část pověste na šňůru - sušení na polystyrenové hlavě není vhodné. Model nechte volně uschnout - NEFÉNUJTE, NEKULMUJTE a mokrý model NEPROČESÁVEJTE!

Suché vlasy nastříkejte Conditionerem. Tímto přípravkem je potřeba prostříkat paruku nebo příčes nasucho po každém nošení jako prevenci proti zacuchávání a krepatění. Vyvarujte se nešetrného zacházení s modelem (tj. časté kartáčování, tření o límec kabátů apod.). Paruky odkládejte na polystyrenové hlavy a příčesy odkládejte tak, aby byly ve svislé poloze. K regeneraci starších a déle nošených paruk slouží regenerační GLANZSPRAY, který se nastříká po umytí na suché vlasy. HAIR-TIP-LIQUID je olej na ochranu vlasových špiček. Pár kapek rozetřete v dlaních a zapracujte do konců účesu. Olej vlákno obalí, to je pak hladší a necuchá se tak rychle. Novinkami na trhu jsou STYLING FOAM a STYLING GEL určené speciálně pro umělé vlákno. FOAM - pěna dodá účesu větší objem a GEL je vhodný pokud chcete dosáhnout efektu mokré trvalé.

Velikosti paruk

Dnes již existují nadstandardně velké velikosti - s označením "Large"(obvod hlavy 58-60 cm) nebo naopak malé velikosti s označením "Petite" (obvod hlavy 52-54 cm).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11841 (cesky-magazin.cz#77)


Přidat komentář