Oční optika v Praze - vyšetření očí

Zdá se vám, že nějak špatně vidíte? Jsou vaše oči unavené a bolí vás hlava? Tyto příznaky mohou být způsobeny oční vadou nebo použitím nevhodných brýlí. Navštivte proto raději co nejdříve očního specialistu.

Pokud trpíte oční vadou, nemusíte se kvůli tomu nijak trápit. Různé poruchy zraku postihuji lidstvo od nepaměti a za nošení brýlí či** kontaktních čoček** se rozhodně nemusíte stydět.** Brýle** se staly běžnou součástí našich životů a jejich nabídka je opravdu velmi široká. Existují brýle nejen pro určitý typ obličeje, ale nabízeny jsou také brýlové obruby pro sport a samozřejmě pro běžné nošení. Brýle se staly** módní záležitostí a** vznikají stále nové kolekce. Brýle významně ovlivňují náš vzhled, ale mnohem důležitější je určení správného typu dioptrických skel, kterému předchází vyšetření očí. Právě z tohoto důvodu je důležité vybírat brýle či kontaktní čočky u odborníků, a rozhodně ne v hypermarketu.

Oční optika

Profesionálně vybavená oční optika svým zákazníkům poskytuje kvalitní prodejní a servisní služby s možností využití očního lékaře. Odborně vám změří zrak a doporučí** vhodné brýle**. Pokud si přejete kontaktní čočky, oční lékař, vám vysvětlí výhody kontaktních čoček a problematiku jejich používání. V očních optikách je nabízeno kvalitní měření zraku, prováděné zkušenými optometristy. Každý člověk má trochu jiné potíže, má jiné zaměstnání, pohybuje se v jiném prostředí a má své specifické požadavky, týkající se na brýlové obroučky. Profesionální oční optika nabízí měření zraku pomocí moderních a kvalitních přístrojů a klade vysoký důraz na to, aby se klient během celého procesu měření cítil příjemně. Výsledek měření zraku je přesný a ihned po něm přichází na řadu doporučení vhodného typu korekce a návrh řešení.

Kdy navštívit očního lékaře?

K očnímu lékaři se obvykle dostanete na doporučení, kdy jsou vám diagnostikované oční poruchy a onemocnění očí. Může se jednat o onemocnění víček, slzných cest, spojivky, rohovky nebo bělimy. Častou příčinou odborného vyšetření očního lékaře je poranění oka anebo jeho okolí, či další vyšetření při zjištění dioptrické vady. Z dalších očních vad můžeme jmenovat například onemocnění čočky (šedý zákal či vychýlení čočky), zelený zákal nebo onemocnění sítnice při vysokém krevním tlaku či cukrovce. Očního lékaře je třeba okamžitě navštívit, pokud zjistíte krvácení oka.

Oční vyšetření

Oční vyšetření není pouhé změření vad očí, co se týče krátkozrakosti či dalekozrakosti. Oční lékař, který provádí oční vyšetření provádí mnohem víc. Úvod vyšetření zraku začíná úvodním pohovorem, kde lékaři popíšete svoje zdravotní potíže. Oční lékař pak přistoupí k měření refrakce a ke stanovení zrakové ostrosti na dálku i na blízko. Pokud zjistí nějakou oční vadu, následuje obvykle předpis brýlové korekce, to znamená doporučí vám nové brýle nebo kontaktní čočky. Oční vyšetření ale také představuje měření nitroočního tlaku pomocí bezkontaktního tonometru nebo vyšetření okolí oka, spojivky, rohovky, přední komory, čočky, sítnice, zrakového nervu nebo duhovky. Při onemocnění zeleným zákalem pak oční lékař provede vyšetření rohovko-duhovkového úhlu.

Další vyšetření očí

V ordinaci očního lékaře je možné provádět mnoho různých vyšetření. Obvykle se jedná o oční vyšetření zevního segmentu oka pomocí štěrbinové lampy a vyšetření očního pozadí oftalmoskopem. Oční lékař je ale především** specialista**, který provádí vyžádaná vyšetření. V takovém případě se jedná zejména o vyšetření očního pozadí u sledovaných chorob nebo u nedonošených dětí a vyšetření dětí při podezření na šilhání. Oční lékař ale provádí také další pomocná vyšetření, jako je například test na prostorové vidění tabulkami, vyšetření barvocitu, měření dioptrií na automatickém refraktometru, vyšetření očního tlaku na automatickém bezkontaktním přístroji nebo provádí gonioskopii u pacientů se zeleným zákalem.

Výběr dioptrických brýlí

Dioptrické brýle již dávno nejsou pouhou pomůckou pro korekci zraku, ale v poslední době se stávají také módním doplňkem. V prodejnách oční optiky je vám k dispozici odborně vyškolený personál, který vám ochotně pomůže s výběrem těch nejlepších obrouček a poradí vám při výběru toho nejvhodnějšího tvaru. Odborná oční optika se soustředí na to, aby byla nabídka dioptrických brýlí co nejširší a co nejkomplexnější. Vybírat můžete obruby brýlí, které jsou vyráběny z vysoce kvalitních a antialergických materiálů, jako jsou například titan-flexové obroučky. Tyto brýlové obroučky jsou vhodné i pro jedince s vyšší mírou citlivosti na nikl.

Jak brýle vybírat?

Můžete si přát sportovní, dioptrické brýle, ale také sluneční dioptrické brýle. V nabídce nechybí samozřejmě ani dětské dioptrické brýle. Mnoho lidí považuje nošení dioptrických brýlí jako nutnou součást života neboť brýle ovlivňují náš celkový vzhled, tedy jsou výrazným prvkem obličeje. Při výběru brýlových obrouček vám vždy poradí** proškolený personál oční optiky**, který dbát při jejich výběru na tvar obličeje, barvu vlasů i očí. Správně zvolené brýlové obroučky mohou váš vzhled dokonce výrazně zlepšit. Správně vybrané brýle musí perfektně sedět, nesmí sklouzávat z nosu a obočí by mělo příliš vyčnívat nad skly. Důležitý je vyzkoušet si i úsměv, brýle by se totiž při širokém usmívání neměly dotýkat tváří.

Tvar brýlí podle obličeje

Velkou roli při výběru tvaru brýlí hraje tvar vašeho obličeje. Ideální je samozřejmě navštívit specializovaného prodejce brýlí, kde vám nejlépe poradí, ale jako základní pomůcku při výběru můžeme uvést alespoň přehled základní typologie obličeje:

  • Kulatý obličej - vybírejte úzké brýle mandlového tvaru s oblými hranami
  • Oválný obličej - zde máte možnost bohatého výběru tvarů. Můžete volit mezi hranatými i kulatými obroučkami
  • Trojúhelníkový obličej - vyberte si světlé brýle se silnější spodní stranou
  • Čtverhranný obličej – můžete vyzkoušet poněkud výrazné, barevné obroučky, které mohou být i poměrně mohutné. Brýle by měly mít horní stranu mírně zešikmenou, tím se zjemní a zvýrazní kontury vaší tváře.

Typy dioptrických a brýlových skel

Oční optika vám může nabídnout celou řadu brýlových skel, například estetická brýlová skla, která jsou velmi efektní a tenká i při větším počtu dioptrií. Multifokální skla slouží především ke korekci presbyopie a umožňují vynikající vidění do dálky i na blízko. Můžete si přát antireflexní skla, která jsou ideální pro použití při snížené viditelnosti nebo při práci na počítači. Velmi oblíbená jsou také samozabarvovací skla, která se při přechodu na slunce automaticky zabarví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11863 (cesky-magazin.cz#129)


Přidat komentář