Nejoblíbenější masáže - Brno

I když si někdo může myslet, že bez masáže se v životě člověk obejde, někdy i opak může být pravdou. Pravidelná docházka na masáž vám může odstranit mnohé zdravotní problémy. Čtěte dále.

Když máte bolavá záda, je vám zle od žaludku, v noci špatně spíte, máte velké bolesti hlavy a cítíte se obecně unaveni, je možno, že vám od trápení pomůže i zdánlivě obyčejná masáž. Ne vždy je totiž příčinnou vašeho trápení vážná nemoc, ale strnulé svaly a vnitřní** napětí organismu**. Pomoci si můžeme tak, že jednou týdně zajdeme na klasickou masáž, případně vyzkoušíme jiné, zaručené a oblíbené masážní techniky.

Klasická masáž – relaxační technika

Královnou mezi masážemi je určitě klasická regenerační a relaxační technika, která je základem veškerých technik. Uvolní váš vnitřní tlak, hravě si poradí se svalovým napětím a přitom bezvadně působí na psychiku.

Klasická masáž není drahá a poskytnout ji může kterýkoli masér. Pracuje se zde pouze s masážním olejem a klient při ní leží.

Jak poznat správnou masáž a správného maséra?

Na to existuje snadný recept.** Masér** po prvních tazích pozná, kde „máte problém“, kde vás to zkrátka bolí a mnohdy si tuto skutečnost ani neuvědomujete. Pokud vám masér nic neříká, nemusíte se o jeho kvalitách obávat. Vlastně to je celkem běžné, správný masér by se neměl po dobu masírování vyptávat a rozhodně nevést rozhovor. Když se na něco občas zeptá, je to v pořádku, ale otázky typu „kam jedete na dovolenou?“ jsou v tomto ohledu pasé. Při** masáži** si musí odpočinout i váš mozek, a pokud je nucen neustále nad něčím přemýšlet a odpovídat, nebude výsledek stoprocentní.

Základní popis masérské provozovny

Ideální je, když provozovna je teplá, má ztlumená světla, hraje relaxační hudba a příjemně to tam voní. Prostě vše pro navození naprostého relaxu.

Má masáž bolet?

Není špatně, když vás masáž nebolí. Vlastně je tomu dobře. Masáž nemá bolet a nemají u ní křupat kosti. Technika totiž pracuje se svaly a smysly, nikoliv s kostmi. Masáž nesmí bolet, ale ani ne hladit. Je to něco mezi a to musí způsobit uvolnění. Je normální, když vás to někde občas zabolí, ale rozhodně nesmíte mít při masáži křečovitě stištěné zuby a modlit se pro zdárný konec. A pokud se stane, že u masáže usnete, nemusíte se masérovi omlouvat. Naopak, i on musí být potěšen, že vám provedl tu nejlepší a nejefektivnější masáž na míru. Vaše mysl se dostala do naprosté extáze relaxu.

Jak se připravit na masáž?

Prakticky není nutná jakákoli jiná příprava, ale na masáž byste měli přijít vysprchovaní, umytí. Pokud jdete na masáž cestou z práce, nemusíte mít obavy. Správně by v salonu měli mít sprchový kout, který by byl pro vás k využití. Důvod, proč je vhodné se před masáží vysprchovat je zejména ten, že se vám bude olej lépe vstřebávat do pokožky a vůbec díky tomu bude mít masáž lepší účinek, a lépe se bude masérovi technika provádět. Sprchování však není nutnou podmínkou.

Jdete-li na masáž poprvé, většinou vám v salonu oznámí, co se bude a jak provádět. Ukážou vám veškeré prostory a vysvětlí postup masáže. Je vhodné, máte-li, jako zákazník, k dispozici vlastní šatnu, kde si můžete odložit, převléci se a jinak na masáž připravit.

Po masáži

V den, kdy jdete na masáž, již těžce fyzicky nepracujte. Nejhodnější je přijít domů, obléct se do pohodlného a teplého oblečení, lehnout, nebo sednout si, prostě příjemně se uvelebit na své oblíbené místo a** sledovat televizi, číst knihu**, či jinak odpočívat. Vaše svaly byly promnuty a je nutné jim dám čas na zregenerování.

Pravidelná návštěva masáže pomůže vaší nekvalitní pokožce. Odstraní akné a jiné pupínky, celkově kůže bude pevnější, jemnější a zdravější.

Aroma terapie

Doplňkovou službou klasické masáže je** aroma terapie**. Skvělá technika, která vám dodá potřebný relax a uvede vás do stavu beztíže. Používají se zde éterické oleje se speciálními účinky. Máte-li například problém s dýcháním, trápí vás astma, časté chraptění, bronchitida, nebo ucpaný nos, jistě vám uleví eukalyptu. Stres a napětí může vyřešit éterický olej s výtažky z levandule, nebo růže. Růže také pomáhá při problémech se spánkem, stejně jako heřmánek, nebo nerol. Pokud vás trápí bolesti břicha a časté zvracení, mohl by vám pomoci dobromysl, fenykl, kopr, nebo bazalka.

Indická masáž hlavy proti stresu

Naprosto unikátní technikou je speciální indická masáž hlavy, která se spcifikuje na oblast hlavy a šíje a měl by na ni pravidelně docházet každý, kdo** pracuje, jak se říká, hlavou** a také každý, kdo žije v neustálém stresu a napětí. Metoda odstraňuje chronické bolesti hlavy, často definované jako migrény. Nepleťme si však vážené onemocnění migréna s bolestmi původu stresového. Často se rozdíl pozná lékařským vyšetřením. Pokud se vám totiž stalo, že vám vaše stálé bolesti hlavy omezily život, ale přitom po několika vyšetřeních vám lékaři oznámili, že patologicky nenastala ve vašem žádná změna, tudíž jste dle nich v pořádku, nemusíte o sobě pochybovat. Důvodem vašich bolestí bude s největší pravděpodobností stres. Toho se zbavíte pravidelným docházením na** indickou masáž hlavy**.

Medová detoxikační masáž

Velice oblíbené jsou v posledních letech medové detoxikační masáže. Med je totiž nejen dokonalým přírodním sladidlem, ale hlavně nenahraditelným přírodním antioxidantem. Obsahuje velké množství vitamínů a jiných, zdraví prospěšných látek, které blahodárně působí na lidský organismus. Obecně se dá konstatovat, že si z těla vytáhne to špatné a úplně to odstraní. Naopak dodá organismu potřebné vitamíny, minerály a jiné potřebné látky. V praxi to vypadá tak, že jde spíše o relaxační zábal. Na vaše tělo je nanesena speciální vrstva medu a nechá se nějakou dobu působit. Následná metoda jemné masáže „vysaje“ i zbytek neduhů z těla jednoduchou technikou. Poté je tělo omyto a pokožka je pevná, přitom jemná, pružná a zdravá.

Lymfatické masáže

Náš lymfatický systém v těle poněkud opomíjíme, respektive jeho údržbu a přitom mu vděčíme za mnohé. Nebýt jeho skvělého fungování, není naše tělo zdravé. Lymfatický systém je jakoby taková naše vlastní kanalizace a odpaluje tedy jedy a škodliviny. Pokud je jeho funkce nějakým způsobem omezena, můžeme pociťovat únavu, špatný stav pokožky, svědění kůže, celulitidu, a mnoho dalšího. Přitom stačí tak málo – pravidelně docházet na lymfatickou masáž. Ta se provádí, většinou mechanicky, přístrojově a není vůbec drsná, i když její název k tomu nabádá. Technika střídavých podtlaků dá do oběhu pozastavený lymfatický systém a odstraní z těla toxiny. Důležité je v den masáže a den o po aplikaci, zvýšit přísun tekutin pro snazší odstranění těchto jedů z těla ven

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11839 (cesky-magazin.cz#71)


Přidat komentář