Nehtová modeláž a nehtový design - Brumov, okr. Zlín

Hebké ruce a krásné nehty jsou hlavní vizitkou každé ženy. Ruce jsou vidět při každé příležitosti vždy a všude. Každý vlastník upravených nehtů udělá radost a poskytne hezkou podívanou nejen sobě, ale i svému okolí.

První dojem člověka dělá většinou jeho vzhled. Každý se ovšem zaměřuje na jiné části těla. Někdo posuzuje druhé podle ošacení, jiní dle souhrnného vzhledu, někteří podle očí, ale mnoho z nás recenzuje druhé podle** rukou a upravených nehtů**. A právě dnes velmi moderní nehtová modeláž Vám pomůže zkrášlit Váš celkový vzhled a půvab. Upravené ruce ihned prozradí, kdo o sebe pečuje a dbá či naopak nedbá. Velmi ošklivě působí nehty okousané, špinavé či nehty zdobené již oloupaným lakem.

Historie zdobení nehtů

Svá těla včetně nehtů zkrášlovali již lidé v době prastaré Babylónie. Zdobili se nejen ženy, ale i muži. Ke zkrášlování nehtů používali bohatí lidé plátky zlata, ti méně majetní různé kamínky či různobarevné sklíčka a barvy. Už tenkrát lidé věřili, že nádherně zdobené nehty, přinesou svým majitelům krásnou vizáž, dělají člověka přitažlivějším a upravenějším.

Současnost a zdobení nehtů

Dnes se péče o ruce a zvláště nehty považuje za samozřejmost nejen u žen, ale také u mužů i dětí. V minulosti si většinou děti i ženy si často nehtovou úpravu prováděli doma. Ale i dnes není výjimkou nakoupit spousty různobarevných laků a nehtových ozdob a v pohodlí domova se pustit do různých ornamentů a zdobení nehtů. Většina žen i mužů se ale dnes svěřuje s úpravou svých nehtů a rukou specialistům a odborníkům, kteří se profesionálně věnují péči o ruce a nehty, jde o tzv. manikérky a pedikérky. Ve svých studiích Vám kvalifikované manikérky provedou nehtovou modeláž, různé lakování a zdobení nehtů, poradí jak docílit pevných a krásných nehtů.

Problémy s nehty

Nejčastější problém nehtů, který je diagnostikován až u 20% obyvatelstva, je třepení a lomivost nehtů. Tento jev se častěji vyskytuje u žen, a vyskytuje se tento problém od podzimu do jara, tedy v chladnějším období. Tato nemoc je způsobená vysušováním pokožky i nehtů, nedostatkem vody ve tkáních. Dalším nepříjemným problémem s nehty bývá podélné rýhování a zvětšená lomivost nehtů. Tato nepříjemnost vzniká častým mytím rukou, tedy práci ve vlhkém prostředí. Různorodých poruch s nehty je spousta, proto je výborné a nejlepší řešení obrátit se na vyškolené manikérky, které Vám zajisté rádi a odborně poradí, jaké vitaminy či výživa Vašim nehtům a tělu chybí, doporučí Vám kvalitní nehtovou kosmetiku a zároveň Vám provedou odbornou nehtovou modeláž.

Domácí modeláž nehtů

Nehty jsou odrazem zdraví člověka, velmi důležité je pro získání krásných nehtů dostatek tekutin a kvalitní zdravá strava. Péči o nehty můžeme provádět v pohodlí domova. V obchodech lze dnes nakoupit veliké množství různých přípravků na nehty, různé laky i gely různých barevných odstínů, odlakovače, zdobení na nehty, nalepovací ornamenty, obrázky, kamínky či flitry. Toto vše použijeme při tvoření domácí nehtové úpravě a modeláži, jako jsou gelové nehty či umělé nehty.

Postup domácí modeláže gelových nehtů

Základem je přichystat si svůj přírodní nehet tak, aby byly všechny nehty na rukou stejně dlouhé, stejně zabroušené, zbavené nehtové kůžičky, kterou nestříháme, ale pomocí pomerančové či gumové špachtličky zatlačíme do nehtového lůžka. Nejlépe se tato nehtová modeláž provádí po koupeli, kdy jsou nehty změkčené vodou. Dalším krokem je zmatnit povrh nehtu, aby se na něj lépe přichytil gel na nehty. Zmatnění nehtu se provádí velmi jemným pilníkem či leštičkou na nehty. Po té si vybereme gelový nehet ve velikosti, jakou požadujeme, tak aby krásně pasoval na náš přírodní nehet. Použijeme kapku gelového lepidla a gelový nehet houpavým pohybem přilepíme na přírodní nehet. Přetékající lepidlo setřeme tamponem.

Gelový nehet zkrátíme do požadované délky, a poctivě vypilujeme přechod mezi přírodním nehtem a nehtem gelovým, který jsme přilepily kousek nad kůžičku nehtu, aby nevznikaly nežádoucí bubliny při růstů nehtu. Takto přilepené gelové nehty postupně vkládáme na ztvrdnutí gelu do UV lampy. A nyní přichází fáze zdobení nehtů, kde se dnes žádné meze nekladou. Nehty můžeme ozdobit barevnou malbou lakem, či všelijakými nálepkami, kamínky či flitry, které každý nehet krásné ozdobí. Na zdobení se nanáší další vrstva nehtového gelu a opět je nutné gel nechat zatvrdnout v UV lampě. A je hotovo. Dbejte na to, aby nehty vypadaly přirozeně, aby zbytečně na sebe neupozorňovaly přílišným zdobením či barevným odstínem. Důležité je také to, na jakou příležitost své nehty zdobíte. Určitě jiné zdobení bude pro běžné každodenní nošení, a jiné pro zvláštní příležitosti jako je svatba, diskotéka či návštěva divadla. Velmi žádaná je francouzská manikúra, která působí jemně, přírodně, jen konečky nehtů jsou zvýrazněné bílým lakem.

Výběr kvalitního salónu

Domácí modeláž nehtů vyžaduje značnou dávku trpělivosti a zkušeností. Ne každému se povede ozdobit obě ruce stejně, leváci mají problém s ozdobením levé ruky a opačně praváci mají problém s ozdobením té pravé ruky. Proto je ideální řešení nechat si provést nehtovou modeláž přímo v salonu či u vyškolené manikérky. Zeptejte se v okolí, jistě Vám kamarádky či sousedky rádi poradí, kde byly s provedenými nehtovými službami spokojeni a kde nikoliv. Může se stát, že špatně provedená nehtová modeláž může Vaše nehty také na delší dobu poškodit na mnoho dní až let. Špatným a často přílišným zbroušením nehtů až do masa dochází k bolestivým a nemocným nehtům.

P-Shine

Regenerační metodou pro zdravý růst Vašich nehtů je metoda P-Shine. Jde o velmi jemný a šetrný způsob ochrany a regeneraci nehtů, kterou využívají velmi také muži. Nejde o žádné broušení či nalepování umělých nehtů, jde o nanášení speciálních přípravků na nehtové lůžko, které prokrví a zregeneruje celí nehet. Tyto přípravky jsou z včelího vosku, který je výborný proti lámavosti a třepení nehtu. Aplikace P-Shine na nehty je velmi jemná, nehty působí přírodně, zdravě a přirozeně se lesknou.

Francouzská manikúra

Nejčastější zdobení nehtů se provádí stylem francouzské manikúry. Vypadá na ruce velmi přirozeně a jemně. Francouzská manikúra se aplikuje na všechny délky nehtů, nejvíce ale vynikne na rovných a kratších nehtech. K provádění francouzské manikúry se používají odstíny růžové, béžové a bílé barvy. Tuto metodu dokážete samy doma. Důležité ovšem je mít stejnou délku všech nehtů na ruce, aby celkový dojem vypadal přirozeně a krásně. V opačném případě nejprve své nehty zkrášlete nehtovou modeláží, nasazením umělých nehtů či zpevnění a prodloužení nehtů gelem.

Zdobení nehtů

Zdobení nehtů je vlastně to, co každého upoutá při pohledu na Vaše ruce. I vám se jistě zalíbí profesionální zdobení nehtů malováním, které ladí s oblečením či doplňky, jako například s Vašimi brýlemi. Ornamenty brýlových obrouček je možné ozdobit i Vaše nehty. Na trhu je veliké množství různobarevných laků a gelů, které lze přizpůsobit každému oblečení či k žádané příležitosti.

Pamatujte na to, že nehty jsou Vaše vizitka, měli by rozhodně působit velmi příjemně a přirozeně. Myslete na to, že špatně upravené nehty, nehty s částečně již oloupaným lakem, působí velmi záporně až škaredě. Také okousané či špinavé nehty jsou Vaše záporná vizitka. Nechejte si upravit Vaše nehty odborníky a uvidíte, že Vás samotné bude těšit pohled na své ruce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11848 (cesky-magazin.cz#88)


Přidat komentář