Masáž obličeje

Obličej vypovídá o každém velmi mnoho. Je to vlastně otevřená kniha našeho stavu, našeho rozpoložení. Masáž obličeje zmírňuje napětí, odstraňuje vrásky, bolesti hlavy a dodává mladistvý výraz.

Masáž obličeje a domácí welness

Na** masáž** není zapotřebí vždy chodit do salónu. I když v salónu jde o velice příjemný odpočinek. Stačí vyzkoušet automasáž nebo masáž s kamarádkou. I doma dokáže tato masáž zlepšit nejen vzhled obličeje, stav jeho pokožky, ale i vaši náladu. Masáž prokrvuje kůži, která tak získá svěží růžovou barvu. Pravidelná masáž obličeje zmírňuje vrásky v obličeji a udržuje pokožku déle mladou a krásnou.

Jak obličej připravit na masáž?

Před masáží je nutné obličej vyčistit. Jinak budete vtírat do kůže částečky špíny. Na vyčištěný obličej je třeba nanést pečující krém, který zabrání podráždění pokožky. Pro samotnou masáž je dobré vybrat kvalitní voňavý olej, který bude nejen dobře působit, ale jehož vůně přinese odpočinek.

Začínáme masírovat

Při masáži na pokožku netlačte příliš. Používejte pouze velmi jemný tlak. Velký tlak může způsobit povadlost pokožky.

Masáž začíná na čele

Ukazováček a prostředníček obou rukou položte** doprostřed čela** mezi začátek vlasového porostu a obočí. Velmi jemně masírujte. Pokračujte masáží** tváří**. Opět ukazováčkem a prostředníčkem masírujte krouživými pohyby přes celou tvář směrem od dolní partie nahoru a pak ven. Také k** masáži nosu** použijte stejné prsty. Nos jemně masírujte do nosní kosti směrem ven, přes nosní křídla až k uším. Nyní začněte masírovat okolí očí. Oba palce rukou položte mezi oči na kořen nosu a několikrát masírujte přes obočí směrem k vnějšímu koutku oka. Buďte velmi jemní. Ústa si zaslouží nejen masáž, ale i občasné špulení a pískání. Budou pak pomaleji stárnout. Masírujte je od středu horního a dolního rtu směrem k jejich okrajům dvěma prsty obou rukou. Brada se masíruje hřbetem ruky. Podél dolní čelisti provádějte jemnou masáž. Začněte u levého ucha a pokračujte k pravému. Od pravého se vraťte k levému a zase naopak. Krk masírujte oběma rukama směrem nahoru k bradě. Na závěr masáže položte obě dlaně na oči a relaxujte.

Na co si dát při masáži pozor?

Především na správný tlak. Příliš malý tlak může nepříjemně lechtat, příliš silný může poškodit pokožku. Zejména v okolí očí a na krku je pokožka velmi jemná a také rychleji stárne. Právě proto si tyto partie zaslouží speciální péči.

Jak můžete ještě využít masáž obličeje?

Pro vyčištění a regeneraci pleti obličeje slouží** masky** a** peelingy**. Při zkrácené verzi masáže je možné použít peeling nebo i masku a pokožku tak vyčistit. U** peelingu** je třeba velmi malého tlaku.** Masku** po masáži nechte podle doporučení působit a v té době si dopřejte relaxaci. Po smytí pleť ošetřete krémem.

Jak často masírovat?

Nejlépe pravidelně jedenkrát za týden.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11834 (cesky-magazin.cz#40)


Diskuze a zkušenosti

Lenka K. | 23.03.2014 13:59
Re: Masáž obličeje Dobrý den vizkoušela jsem s kamarádkou masáž obličeje,a je to vážně úžasné. :)


Přidat komentář