Kvalitní měření zraku, aplikace kontaktních čoček - Oční optika Chrudim

Pečujme o náš zrak. Pravidelné návštěvy očního lékaře nám zajistí, že případné problémy budou zjištěny brzy a jejich řešení může být mnohem úspěšnější. Ať už přemýšlíte o používání kontaktních čoček nebo brýlí, vždy se poraďte s odborníkem.

Zrak je popisován jako dálkový analyzátor, který nám dokáže zprostředkovat až 80% informací z okolí. Většina osob při položení otázky „co je horší – ztráta sluchu nebo zraku“ odpovídá, že za horší pokládá ztrátu zraku. Důležitost tohoto smyslu plně pochopíme až v okamžiku, kdy jej ztratíme. Proto je důležité starat se o svůj zrak a nezanedbávat péči o něj. V současné době jsou naše oči ohrožovány velkým množstvím negativních jevů. Zrak je poškozován UV zářením. Ochránit se před UV zářením můžeme pomocí slunečních brýlí. Mhouření očí před sluníčkem způsobuje nejenom vrásky, ale UV záření může také poškodit oční čočku a sítnici. Na náš zrak nemá dobrý vliv smog, cigaretový kouř a průmyslové exhalace. Zraku neprospívá ani jeho nadměrné namáhání. Oči jsou namáhány během čtení při nevhodném osvětlení, dlouhodobé sledování televize nebo práce na počítači. Také nevhodná strava nepřispěje ke zdraví vašich očí.

V současnosti má mnoho osob problémy se zrakem. V popředí jsou především refrakční vady, mezi které patří krátkozrakost (myopie) a dalekozrakost (hypermetropie). V péči o zrak je důležitá prevence. Navštivte očního lékaře a nechte si zkontrolovat váš zrak.

Oční optika Chrudim

Oční optika MUDr. Vybíral s.r.o. nabízí svým klientům komplexní péči v oboru oční optiky a kontaktologie. Toto soukromé zdravotnické zařízení si zakládá na dlouholetých zkušenostech a profesionálním a vstřícném přístupu ke svým klientům. Co vše Vám zde mohou nabídnout?

  • Vyšetření odbornými lékaři a optometristou po celý den
  • Moderní přístrojové vybavení ordinací (autorefraktometry, bezkontaktní tonometr pro vyšetření nitroočního tlaku, digitální perimetr pro vyšetření zorného pole)
  • Expresní zhotovení brýlí (velký výběr brýlových skel)
  • Kontaktní čočky
  • **Brýlová pouzdra, čisticí prostředky na brýle, sportovní brýle, novou kolekci slunečních brýlí na tento rok
    **

Kvalitní měření zraku, aplikace kontaktních čoček - Oční optika Chrudim

Chcete-li svěřit svůj zrak do rukou profesionálů, v tom případě se obraťte na oční optiku v Chrudimi. Kontaktujte ji na adrese: MUDr. Vybíral s.r.o. **, Masarykovo náměstí 296, 537 01 Chrudim**. Více informací získáte také na telefonních číslech +420 469 622 033 a** +420 724 144 851** nebo na internetové adrese**: http://www.optika-vybiral.cz**. V oční optice v Chrudimi Vám mohou nabídnut kvalitní měření zraku, pomoc při výběru a aplikaci kontaktních čoček a mnohé další služby.

Měření zraku

Měřit zrak vám může optometrista. Optometrista je zdravotnický pracovník, který se specializuje na vyšetření zraku a** aplikaci kontaktních čoček**. Optometristu najdete v očních optikách nebo ve zdravotnických zařízeních. Vyšetření zraku u optometristy trvá přibližně 20 až 30 minut a je většinou zahájeno konzultací, kdy se vás optometrista zeptá, jaké jsou vaše potíže se zrakem, jaký je váš zdravotní stav, povolání, koníčky atd. Na základě těchto informací vám poté může optometrista doporučit ideální řešení pro váš zrak. Optometrista dále zkontroluje vaše brýle a zjistí, jak s nimi vidíte. Zrak je dále změřen na automatickém refraktometru. Poté se přistupuje ke sklíčkování – tedy zjišťování počtu dioptrií. V tomto okamžiku si zkoušíte jednotlivé dioptrie a pozorujete, které budou pro váš zrak nejlepší. Optometrista vám nakonec vysvětlí, jaký je váš problém a doporučí optimální korekci. Optometrista vám doporučí vhodnou optickou pomůcku a vhodný typ brýlových skel.

Optometrista vám také může doporučit vhodný typ kontaktních čoček, naučí vás s nimi zacházet, pečovat o ně a nasazovat si je. V případě, že vás trápí jiné problémy, obraťte se na očního lékaře – oftalmologa.

Oční lékař – oftalmolog

Oftalmolog vám vyšetří zrak a předepíše vhodné brýle. Dále vám vystaví poukaz na brýle a optické pomůcky. Na brýle vám přispěje pojišťovna (příspěvek se pohybuje ve výši 100 až 450 korun). Oftalmolog vám dále provede preventivní vyšetření očního pozadí, změří nitrooční tlak (zvýšený nitrooční tlak je často spojen se zeleným a šedým zákalem).

Kontaktní čočky

Před nákupem kontaktních čoček je vždy nutné vyšetření u očního lékaře, který vám doporučí ideální typ kontaktních čoček právě pro vás. Optometrista nebo oftalmolog vám vysvětlí, jak se o kontaktní čočky starat, jak je používat a naučí vás nasazovat je na oči.

Výběr kontaktních čoček

Když vybíráte kontaktní čočky, je důležité nejdříve se zamyslet nad tím, jak často chcete čočky používat. Poté můžete vybírat z několika druhů čoček a to jednodenních, dvoutýdenních nebo měsíčních.

**
**

Jednodenní kontaktní čočky** **

Jednodenní kontaktní čočky se nosí vždy jeden den a večer se vyhodí. Jednodenní kontaktní čočky se považují za nejzdravější možnost ve výběru kontaktních čoček. Během jednoho dne nošení kontaktních čoček nemůže dojít k utvoření bílkovinných usazenin, které mohou být příčinou mechanického podráždění oka a také zánětu spojivky. Tento typ čoček je také vhodný pro alergiky. Pro tento typ čoček se rozhodněte, když čočky nechcete nosit každý den, ale např. pouze na sport, společenské akce nebo na dovolenou. Jednodenní kontaktní čočky také nevyžadují žádnou další péči.

Dvoutýdenní kontaktní čočky

Tento typ čoček se mění jednou za 14 dní. Tyto čočky nosíte přes den a přes noc je ukládáte do roztoku. Tento typ čoček můžete střídat s nošením brýlí. Některé typy čoček se dají nosit i přes noc bez vyjímání, doba nošení se však u nich zkracuje na polovinu.

Měsíční kontaktní čočky

Sluneční brýle

** **

Tento typ čoček můžete nosit po dobu 30 dní. Na noc se čočky ukládají do roztoku. Tyto čočky jsou vhodné pro neustále nošení. Kombinovat je můžete také s dioptrickými brýlemi.

Aplikace kontaktních čoček

Kontaktní čočky by se měly vždy nasazovat před aplikací make-upu  a pleťových krémů. Při manipulaci s kontaktními čočkami vždy myslete na čistotu.  Před aplikací je vždy důležité mít pečlivě umyté ruce. Čočka nesmí být nasazena na oku v případě, že je znečištěná, prasklá, natržená nebo vyschlá. Čočka se do oka nasazuje ukazováčkem. Jestli jste čočku nasadili dobře, poznáte podle toho, že čočka v oku dobře sedí, neškrábe, nemáte rozmazané viděné. Dobře nasazenou čočku v oku nevnímáte.

Před vyjmutím čočky z oka je důležité mýt také pečlivě umyté ruce. Dále si připravte pouzdro na kontaktní čočky a roztok. Vyjměte kontaktní čočku z oka a umístěte ji do pouzdra s roztokem. Takto nedojde k vysušení čočky.

Péče o zrak

Podpořte svůj zrak správným stravováním. Strava, která obsahuje vitamíny E D a C působí dobře na oči. Vitamíny můžete přijímat ve formě tablet nebo v syrovém ovoci a zelenině. Také beta karoten obsažený v mrkvi působí dobře

** **

na náš zrak. V případě, že mrkev nemáte rádi, můžete si beta karoten zakoupit ve formě tablet. Oči také zbytečně nepřetěžujte a choďte na pravidelné kontroly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11892 (cesky-magazin.cz#280)


Přidat komentář