Kryolipolýza, kavitační liposukce, vacupress a masáže

Blíží se léto, což je doba, kdy na sobě nosíme jen jednu vrstvu oblečení, často i přiléhavého, takže je na první pohled vidět, jak vypadá naše postava. Kromě toho se spousta z nás v létě chodí také koupat, takže se ukazujeme jen v plavkách.

Pokud chcete, aby vaše postava vypadala lépe, máte několik možností jak toho docílit. Oblíbenou možností u mnoha žen jsou nejrůznější přísné, někdy až drastické diety. Jenže, jak známo, ty většinou vedou jen k jojo efektu. Je to způsobeno tím, že tělo během diety nejprve trpí nedostatkem kalorií. Když je pak dieta ukončena a příjem kalorií se zvýší, tělo je vnímá jako záchranu od předchozího období hladu a snaží se je v maximální možné míře využít a uložit do tukových zásob. Výsledkem je pak to, že několik týdnů od ukončení diety má naše tělo ještě vyšší tukové zásoby než před započetím diety. Nejenže je takový způsob hubnutí neefektivní a z dlouhodobého hlediska neúčinný, ale ještě navíc poškozuje naše zdraví a co je pro dietáře asi nejhorší, paradoxně z nás dělá ještě větší tlouštíky.

Proč mají ženy sklon k tloustnutí?

Mnohem lepší než držet drastické diety je jíst dlouhodobě zdravě, vyváženě a v přiměřeném množství. Pokud k tomu připojíte ještě nějaký typ aerobní (vytrvalostní) popřípadě i anaerobní (silové) pohybové aktivity, pak je to zcela ideální. Někdy je však i přes vyváženou stravu a poctivé cvičení velmi těžké zbavit se přebytečných tukových polštářů, což platí především pro ženy. Je to způsobeno tím, že ženský typ postavy má výrazný sklon ukládat tukové zásoby v oblasti boků, břicha, zadečku a stehen. Za vše je zodpovědný ženský hormon estrogen. Muži se při správné životosprávě a cvičení svých tukových zásob zbavují snadněji a rychleji než ženy, protože mají výrazně více testosteronu než ženy. Díky tomu je mužské tělo hormonálně nastaveno tak, aby bylo spíše svalnatější než tučnější, zatímco u ženského těla je tomu přesně naopak. To ale rozhodně neznamená, že muži také nemohou ztloustnout, pokud se nezřízeně přejídají, jen ženy mají k tloustnutí o něco větší sklon. Když už se u žen tukové zásoby ve střední části těla jednou objeví, je pro ně z důvodu malého množství testosteronu velmi obtížné se jich zbavit.

Jak se zbavit tukových polštářů natrvalo?

Možná vás nyní napadlo, tak proč si nedopřát nějaké testosteronové injekce? Testosteron je však možné podávat pouze v případě, že tak rozhodne lékař a navíc, milé dámy, by vám větší množství testosteronu v těle určitě radost neudělalo. Sice byste pak snáze hubly, ale zase by vám začalo růst husté ochlupení, například i na prsou, rostly by vám také vousy a zhrubl by vám hlas, což si až na výjimky nepřeje žádná žena. Jenže co tedy dál? Existuje nějaký způsob,** jak se zbavit těch nepříjemných a nepěkných tukových polštářů?** Jak jsme uvedli výše, vyvážená strava a přiměřený pohyb jsou v boji proti tukům nejlepším řešením, ale i přes veškerou snahu se může někdy stát, že na nejrizikovějších ženských místech se těch tuků ne a ne zbavit. My však pro vás máme skvělý tip. Způsob, jak se zbavit tuků i v místech, kde se vás drží jako klíště, díky Bohu přeci jen existuje!

Hubnutí mrazem, ultrazvukem, podtlakem

Nejspíše jste už slyšeli o liposukci, kdy se tuky z těla odsávají. To je však chirurgický zákrok, který není zrovna levný a také je bolestivý a nepříjemný. Zbavit se tukových polštářů je však nyní snazší než kdy dříve. Zapomeňte na doby, kdy bylo kvůli krásné postavě potřeba trpět a platit horentní sumy v řádech desetitisíců. Vývoj jde stále kupředu, a tak již dnes existují špičkové moderní přístroje, které nám umožňují zbavit se tuků zcela bezbolestně, bez operace (a tudíž i bez jizev) a za přijatelnou cenu. Existuje více typů bezbolestného zbavovaní se tukových polštářů pomocí moderních přístrojů, takže si každý může vybrat, která metoda mu nejvíce vyhovuje.

Kryolipolýza – hubnutí mrazem

Při metodě zvané kryolipolýza dochází k podchlazení tukových buněk na tak nízkou teplotu, až dojde k jejich odumření. Při kryolipolýze se na ošetřovanou část těla nanese vrstva speciálního gelu a jiných látek, které po krátké době na kůži vytvoří masku. Na ní se přiloží elektrodové destičky a poté začne samotný proces kryolipolýzy. Při kryolipolýze se pravděpodobně dostaví pocit intenzivního chladu, ale ten rychle odezní. Odumírání tukových buněk a tím pádem hubnutí probíhá přibližně 2 měsíce, díky čemuž probíhá zeštíhlení postavy postupně a ne skokově, což je vlastně výhoda, neboť se nikdo nebude divit, jak jste mohl(a) takto zhubnout ze dne na den.

Existuje také podobná metoda zvaná kryoelektroforéza, která se častěji používá k ošetření pleti na obličeji, ale je možné ji využít k cílené aplikaci i jinde na těle. Výsledkem kryoelektroforézy je odstranění nebo zmírnění celé řady problémů pleti, jako jsou vrásky, akné, nadměrná pigmentace, citlivá pleť, celulitida, strie, povislá kůže, dehydrovaná pokožka a jiné.

Kavitační liposukce – hubnutí ultrazvukem

Při kavitační liposukci, někdy zvané také neinvazivní liposukce, jsou tukové polštáře rozbíjeny ultrazvukem. Při této proceduře se na ošetřovanou část těla nanese speciální olej nebo gel. Následně se na místo přiloží ultrazvuková hlavice, přičemž se používají plynulé krouživé pohyby a mírný tlak. Během kavitační liposukce je možné cítit příjemné teplo, někdy také lehké mravenčení. Po samotném procesu kavitační liposukce následuje 20 minut trvající** lymfodrenáž**, která pomůže odstranit uvolněné a rozpuštěné tuky. Pro dosažení maximálního účinku kavitační liposukce je vhodné proceduru zopakovat po 14 dnech.

Vacupress – hubnutí a léčba celulitidy podtlakem

Přístroj Vacupress je ideálním pomocníkem nejen při hubnutí ale také při léčbě celulitidy. Masáž přístrojem Vacupress se provádí speciálními baňkami, které pokožku jemně nasávají a zároveň jí tím také masírují. Podtlak narušuje tukové buňky, které jsou pak lymfatickým systémem odplavovány pryč z těla. Díky masážím pomocí Vacupress se však nezbavujete pouze tuků, ale zároveň léčíte svou pokožku – ta je silně prokrvována, čímž se zlepšuje její zásobování výživou a kyslíkem – pokožka se zpevňuje, je elastičtější a celulitida ustupuje. Dalším efektem vacupress je zlepšení toku lymfy, odstraňování toxinů a regenerace celého organizmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11882 (cesky-magazin.cz#249)


Přidat komentář