Kosmetika z přírodních mléčných produktů

Kosmetika z přírodních produktů může být příjemnou změnou v zažitých stereotypech, které v užívání kosmetických přípravků máme. Dejme přednost přírodním produktům, které je možné používat i na velmi citlivou pleť.

Přírodní kosmetika je možnost dát přednost přírodě před umělými látkami. Na výběr zde máte z velkého množství produktů, které mohou být vyráběny např. z rašeliny, kozího mléka, čokolády, sladu nebo můžete vyzkoušet přírodní kosmetiku z mrtvého moře. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Přírodní kosmetika má velmi pozitivní účinky na pleť a mohou ji také používat lidé s velmi citlivou kůží. Kosmetika z přírodních produktů si získává u zákazníků stále větší oblibu. Jedním z důvodů, proč dávají zákazníci této kosmetice přednost, je její přirozenost. Tato kosmetika se používá k stimulaci a podpoře přirozené funkce pokožky. Přírodní složky obsažené v této kosmetice se vyznačují velkým množstvím přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek. Nevýhodou této kosmetiky může být její snížená trvanlivost (neobsahuje konzervanty). Dále vás může odradit specifická vůně této kosmetiky. Ale přednosti přírodní kosmetiky jistě převýší její negativa.

Kosmetika z kozího mléka

Už staří Římané znali účinky kozího mléka a považovali jej za elixír krásy a dlouhověkosti. Také mnohé vědecké studie dokazují účinnost kozího mléka. Účinky kozího mléka se neprojevují blahodárně pouze uvnitř organismu, ale také zvenčí a tak dnes můžeme najít řadu kosmetických firem, které se zabývají výrobou kosmetiky z kozího mléka. Pojďme se nejdříve podívat na účinky kozího mléka na lidský organismus.

Kozí mléko

Kozímu mléku mohou dát přednost ti, kteří mají alergii na kravské mléko. Kozí mléko má velmi vysoký obsah taurinu, který se podílí na syntéze žlučových kyselin a má vliv na nervové přenosy a funkci očních svalů. V porovnání s mlékem kravským obsahuje kozí mléko větší množství vápníku, sodíku, hořčíku a fosforu. Na lidský organismus má kozí mléko následující účinky:

  • Prevence nádorových onemocnění a onemocnění trávicího traktu.
  • Pomoc při častém stresu a migréně.
  • Vhodné pro osoby s revmatickými bolestmi, kožními ekzémy, alergiemi.
  • Vliv na obnovu buněk lidského těla.
  • Posiluje imunitní systém.

Bílkoviny obsažené v kozím mléce obsahují velké množství aminokyselin, podporují hydrataci pokožky a brání jejímu vysušování. Kozí mléko podporuje obnovu buněk lidského těla. Kyselina mléčná, která je obsažena v kozím mléce, má bělící účinek, dále podporuje mikrocirkulaci a urychluje regeneraci a obnovu buněk. Mezi další látky obsažené v kozím mléce patří fosfolipidy, které mají antibakteriální vlastnosti, ceramidy (brání vysychání pokožky), antioxidanty (zvyšují odolnost vůči UV – A a UV – B záření, neutralizují volné radikály, zabraňují poškození buněk a předčasnému stárnutí).

Kosmetika - kozí mléko

Naše pleť je neustále vystavena působení škodlivých vlivů, mezi které patří stres, výživa, prostředí, hormony a také stárnutí. Když chcete, aby vaše pleť byla krásná, musíte o ni dostatečně pečovat a poskytnout ji vše, co potřebuje. Pomoci naší pleti ke zdraví můžeme např. tak, že budeme používat kosmetiku z kozího mléka. Tato kosmetika je velmi vhodná pro regeneraci a zvláčnění, pokožce také dodává pružnost. Tento typ kosmetiky je vhodný pro osoby trpící alergiemi, ekzémy, lupenkou nebo akné. Kozí mléko má velmi výrazný vliv na výživu a ochranu pokožky.

Kosmetika z kozího mléka a medu

Kosmetika z kozího mléka může být také doplněna medem. Kozí mléko společně s medem pak bude velmi příznivě působit na pokožku. Pokožka bude po této kosmetice vláčnější, vyživená a zjemněná. Vybrat si můžete např. sprchové gely, olejové koupele, koupelové soli, denní krémy, noční krémy, pleťové masky nebo mýdla s kozím mlékem a medem.

Kosmetika z čokolády

Čokoláda nemusí potěšit nejen naše chuťové buňky, ale také naši pleť. Kosmetika z čokolády je známá lidstvu už po 2 000 let. Tato kosmetika působí proti stresu a omlazuje pokožku. Tento typ kosmetiky dodává pokožce vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Čokoláda také příznivě ovlivňuje činnost srdce a detoxikaci celého těla. Kosmetika vyráběna z čokolády tak bude mít příznivé účinky nejen na vaši pleť, ale také na vaše zdraví. Vyberte si čokoládovou kosmetiku a dovolte si zažít luxus a relaxaci v jednom. Složky obsažené v čokoládě pokožku zvláčňují, vyživují, zbavují pleť vrásek, podporují mikrocirkulaci, zpevňují a regenerují. Čokoládová kosmetika tak bude mít výborné účinky na vaší pleť a také na vaši náladu. Z kosmetiky si můžete vybrat např. olejovou čokoládovou koupel, pleťové masky, koupelovou sůl nebo mýdlo. Vybrat si můžete např. čokoládovou masku, čokoládový peeling, čokoládové glycerínové mýdlo, čokoládovou olejovou koupel nebo sůl do koupele s čokoládou. Kosmetika z přírodních produktů má mnohé výhody a lidskému organismu je velmi prospěšná. Vyzkoušejte různé druhy přírodní kosmetiky a zvolte typ, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11885 (cesky-magazin.cz#255)


Přidat komentář