Klinika Estetiky a chirurgická ambulance - Plzeň

Krásný vzhled je odjakživa přáním většiny lidí. V dnešní době je jeho splnění mnohem více dostupné než dříve, a to díky moderním a šetrným metodám estetických klinik a chirurgických ambulancí.

Nežádoucí chybičky na kráse, ale i nepříjemné kožní problémy či jizvy po úrazech a operacích, je dnes možné řešit pomocí estetické medicíny. Na výběr je obrovské množství různých typů zákroků, a to například liposukčních, laserových či chirurgických, které lidem dodávají sebevědomí a s ním i spojený úspěch, zdraví a krásu.

Estetická medicína

Estetické zákroky se povětšinou provádějí pomocí laserové terapie. Estetické medicíny lidé využívají převážně pro estetické výsledky, ale mnohdy jí využijí také lidé nemocní či lidé s poškozenou pletí a kůží, kterým estetická medicína navrací ztracené sebevědomí. Laserová estetická medicína výborně léčí akné, pleť poškozenou sluncem či pomáhá při odstraňování žilek v obličeji. Pro úpravu tělesných proporcí těla se dnes velmi často využívá metody liposukce.

liposukce

Chirurgické zákroky

Nežádoucí výrůstky, znaménka i bradavice lze odstranit pomocí chirurgického zásahu. Mezi operační chirurgické zákroky řadíme především léčbu křečových žil a metličkových varixů, odstranění znamének a kožních lézí, i odstranění přílišného pocení. Tyto operační zákroky se uskutečňují ambulantně s lokální anestézii, což nijak zvlášť nezasahuje do běžných denních aktivit.

Liposukce

Pojem liposukce na nás číhá z každého časopisu a televizních pořadů. Co to vlastně liposukce je? Je to česky řečeno odsávání tuku, tedy z nežádoucích míst lidského těla odstranění přebytečného tuku. Využívá se především v estetické či kosmetické chirurgii, ale pomáhá i v nelehkém boji s obezitou. Liposukce se provádí chirurgicky, ultrazvukem, laserem nebo nově moderní metodou zvanou kryolipolýza (zmražení tukových buněk). Takové metody jsou zcela bezbolestné a neinvazní. Uvolněné či zmražené tukové buňky se prostřednictvím lymfatických cév odstraňují z těla. Liposukcí je možné docílit výborných výsledků, uvádí se úbytek obvodu 8-10 cm v ošetřovaném místě.

Omlazování pleti

Každý člověk, a převážně ženy, touží po pleti mladistvého vzhledu, vráskybez vrásek, akné a žilek. Obecně se omlazování pleti nazývá fotorejuvenace. Omlazování pokožky se provádí laserem, kde je intenzivní pulsní světlo využité ke stimulaci kolagenu v kůži. Po provedeném zásahu laserem je pleť barevně i prostorově vyhlazená, soudržná, bez nežádoucích otevřených pórů a svěží. K ošetření pleti a získání mladistvého vzezření se provádí také masáž obličeje a dekoltu elektorukavicemi, což vede výrazně ke stimulaci podkožního a mimického svalstva.

Léčba vrásek

Moderní doba sebou přináší nejnovější novinky v léčbě vrásek, a tedy k získání pleti mladistvého vzhledu. Léčba vrásek se provádí laserem, kdy dochází za pomocí světelného paprsku k vypnutí a vyhlazení jemných vrásek. Jde o metodu šetrnou a citlivou, ale je nutné ji opakovat v daných časových intervalech. U pleti problematické se využívá laserový výbrus, který vyhladí i jizvy po akné a hluboké vrásky. Vyzkoušet můžete také bioelektrickou masáž obličeje, dekoltu i krku, ale i metodu mechanického peelingu.

Léčba akné a jizev

Akné je nepříjemný a nežádoucí kosmetický problém pleti, který postihuje všechny generace. pleťNejvíce zasahuje mládež v pubertě. Dnes je možné akné odstranit pomocí léčebných laserových metod velmi úspěšně a elegantně. K léčbě akné se používá IPL laser – tedy intenzivní pulsní laserové světlo, které potlačuje zánět v pleti postižené akné a zabraňuje vzniku nových pupínků akné. Toto IPL laserové světlo se také využívá k rychlejšímu hojení jizev po akné, ale také jizev po různých operacích a úrazech.

Léčba žilek a cévních lézí

Nehezké kosmetické poruchy a poškození pleti, jako je tvorba žilek a cévních lézí, se léčí také pomocí laserových zákroků. Pomocí laserové terapie je možné léčit cévní lézi nejen na obličeji, ale také krku a dekoltu. Tato léčba zaručuje dlouholetý výsledek.

Depilace laserem

depilaceDnešní doba radí lidem odstranit chloupky v podpaží, tříslech, na zádech, nohou i na obličeji. Chloupky se odstraňují nejen z estetického hlediska, ale také z důvodu, menšího pocení a zároveň i nežádoucího zápachu. Depilace není zrovna příjemné ošetření, mnohdy je velmi citlivá a bolestivá. Nejčastěji se depilace provádí doma používáním depilačních krémů a vosků, použitím depilačních strojků a žiletek.

Nová depilační metoda – depilace laserem, je moderní přístup k depilaci, která jako jediná zaručuje odstranění chloupků trvale. Laserové světlo zničí vlasovou cibulku trvale a ne pouze jen viditelnou část chloupků na povrchu lidského těla. Zákrok depilace laserem je nutné provádět minimálně 3x, aby byly zasaženy všechny chloupky na ošetřeném místě. Vyberte si kvalitní laserové pracoviště s dobrými referencemi.

Odstranění znamének, výrůstků a bradavic

K odstranění znamének, výrůstků a bradavic se dnes běžně využívá laser, který tak zastupuje skalpel. Laserový paprsek odstraní znaménka či bradavice a zároveň zastaví i krvácení. Vznikne jemný stroupek, který po odpadnutí ukáže zahojený povrch pokožky. Celý zákrok je mírně bolestivý, asi jako štípnutí hmyzem, je však možné také místo znecitlivět. Po laserovém zákroku vzniká minimální neznatelná jizva.

Jsou ale i výrůstky či velká znaménka, kdy není vhodné použít laseru. Tyto nežádoucí odchylky je nutné odstranit chirurgicky, klasicky operativně. Místo ošetření se znecitliví, provede se řez skalpelem, a řezná ranka se upraví plastickým stehem. Chirurgické ošetření na klinikách estetiky je prováděno velmi šetrně, tak aby řezná ranka byla ošetřena vzhledově kosmeticky a esteticky.

Podiatrie

Podiatrie – vyšetření plochonoží, představuje zjištění kvality klenby nohou. Dnes je již známo, že mnoho nežádoucích bolestí hlavy, ramen, krční páteři, bolesti zad i kyčelních a kolenních kloubů má původ v plochonoží - porucha klenby nohou.

Klient se postaví na skleněnou desku planstoskopu, který zhodnotí celkové zatížení nohou, klenbu, otlaky, postavení paty i celkový postoj člověka. Při vyšetření se zkoumá také délka končetin, vyšetří se páteř a také rozsah pohybů nosných kloubů. K léčbě se používají patentované ortopedické vložky do bot, které jsou z termoplastické hmoty. Klient si vložky vytvoří otiskem své nohy, a specialista na pediatrii vložky upraví tak, aby působily na správné držení osy pohybu nohy.

nohy

Léčba křečových žil a metličkových varixů laserem

Nová léčba křečových žil a metličkových varixů, je léčba laserem. Zákrok se provádí ambulantně, místo se znecitliví a domů klient odchází v elastických punčochách, které jen nutné používat minimálně 10 dní. Příčinou vzniku křečových žil je dědičnost, ale také špatný životní styl, nadváha či kouření. Optické vlákno se zavede do poškozené žíly a při vytahování se poškozená žíla zataví. Tento zákrok je velmi šetrný a má vynikající kosmetické výsledky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11899 (cesky-magazin.cz#328)


Přidat komentář