Kadeřnické potřeby a vlasová kosmetika

Zajímáte se o kadeřnické potřeby, jako jsou např. žehličky nebo kulmy na vlasy? Nevíte podle čeho vybrat to nejkvalitnější zboží? V následujícím článku se dozvíte základní rady k výběru vlasových žehliček a kulem.

Každá žena by měla vědět, jak o své vlasy správně pečovat. Každý typ vlasů vyžaduje péči jinou. Dnes můžeme vybírat z velkého množství přípravků určených právě pro různé typy vlasů. Po našich vlasech chceme, aby se nemastily, byly lesklé, nelámaly se a měly bohatý objem. Pomocí moderních přípravků na vlasy tohoto můžeme docílit. Dále je také důležitá úprava vlasů. Některé ženy dávají přednost žehlení vlasů, jiné sází na fénování nebo použití kulmy. Ať už máte jakýkoliv typ vlasů a preferujete jakoukoliv úpravu, určitě si vyberete to nejlepší pro vaše vlasy na níže zmíněném internetovém obchodě.

Žehličky na vlasy

Žehličky na vlasy si v dnešní době získaly velkou oblibu. Vlasová žehlička vám pomůže velmi rychle a snadno pomoci vytvořit účes přesně podle vašich představ a zkrotit nepoddajné vlasy. Ale pozor, ne všechny žehličky, které jsou nabízené na trhu, jsou kvalitní. Nevyhazujte zbytečně peníze za vlasovou žehličku, která vám vaše vlasy nevyrovná a navíc jen způsobí jejich poškození. Při výběru té správné vlasové žehličky věnujte pozornost několik základním kritériím, pomocí kterých se můžete řídit.

Podle čeho vybrat žehličku na vlasy

Ceny vlasových žehliček se pohybují v docela širokém rozmezí. Nejlevnější vlasovou žehličku můžete zakoupit za 200 Kč a ceny těch nejdražších se pohybují okolo 2 000 Kč a výše. Vlasové žehličky se velmi liší ve svých vlastnostech a také v tom, jak dokážou být šetrné k vašim vlasům. Zkusme se nyní podívat na několik základních vlastností, které vlasové žehličky mají a podle kterých si můžete vybrat tu nejlepší žehličku.

Velikost žehlící plochy a materiál

Při** výběru vlasové žehličky** je velmi podstatná velikost žehlící plochy. Žehlička, která má úzké žehlicí plochy, vám zaručí jednoduchou manipulovatelnost. S takovouto vlasovou žehličkou se vám budou lépe upravovat krátké vlasy a můžete s ní vyzkoušet i navlnění vlasů. Naopak pro velmi dlouhé vlasy jsou vhodnější žehličky s širší žehlicí plochou. Běžná velikost žehlicích ploch se pohybuje okolo 2,5 cm. Zakoupit si můžete také žehličky s velikostí žehlicí plochy pouhých 1,5 cm nebo až 5 cm.

Dalším důležitým kritériem výběru je materiál, z kterého jsou žehlící plochy vyrobeny. Žehlicí plochy se vyrábějí z turmalínu, teflonu nebo keramiky. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody**. Keramická žehlicí plocha** je vhodná pro svou teplotní stálost, snadnému pohybu po vlasech a nevznikají zde extrémně horká místa, která by mohly poškodit vlasy. Dokonale hladký účes vám může poskytnout žehlička, která má žehlicí plochu vyrobenou z turmalínu. Turmalínová žehlička nekrepatí vlasy a vlasy budou po jejím použití krásně lesklé. Teflon zajistí dokonalý pohyb po vlasech a nedochází zde k připalování stylingových přípravků. Čemu je lepší se vyhnout, to jsou žehličky, které mají žehlicí plochu z kovu. Jejich použití je obtížné a vlasy poškozují.

Vlasová žehlička a teplota

Každý typ vlasů vyžaduje jinou teplotu pro dokonalé vyžehlení.** Moderní žehličky** nám nabízí možnost nastavit si teplotu individuálně. Teplotu přizpůsobíte tomu, zda máte vlasy vlnité, kudrnaté nebo velmi poškozené. Většina vlasových žehliček nabízí nastavení teploty v rozmezí od 100°C až do 230°C. Jemné vlasy vyžehlíte za nižších teplot, vlasy silné a hodně vlnité vyrovnáte za vyšších teplot. Když vybíráte novou žehličku, zajímejte se také o to, za jak dlouho se žehlička zahřeje na požadovanou teplotu. Nejkvalitnější žehličky dosáhnou nastavené teploty během 15 až 30 sekund.

Žehličky na vlasy a další vlastnosti

Mezi další vlastnosti vlasové žehličky může patřit zámek, kterým si zajistíte nastavenou teplotu. Moderní žehličky mají také funkci automatického vypnutí. K žehličkám můžete dostat žáruvzdorný obal a podložku. Koupit si můžete také žehličku, která je určena k vyrovnání mokrých vlasů.

Kulmy na vlasy

Mezi další velmi žádané** kadeřnické potřeby** se vedle vlasových žehliček řadí také kulmy na vlasy. Ptáte se, jak vybrat vlasovou kulmu? Na začátku se rozhodujeme podle toho, jakému druhu kulmy dáme přednost. Z druhů kulem si můžete vybrat klasickou kulmu nebo foukací kulmu. Mezi další parametry, podle kterých vybíráme kulmy, se řadí průměr kulmovací plochy, nastavení teploty, teplotní rozsah, rychlost ohřevu, délka a ohebnost kabelu, povrch kulmy, ovládání a nástavce.

Průměr kulmovací plochy může být 19 mm, 25mm, 32 mm, 33 mm nebo 38 mm. Průměr kulmovací plochy vybírejte v závislosti na tom, jaký chcete vytvořit účes. Pro drobné prstýnky jsou vhodné kulmy s malým průměrem, na větší vlny se hodí kulmy s větším průměrem.

Moderní kulmy vám dávají možnost nastavit si teplotu digitálně. Kulmy většinou nabízí nastavení teploty v rozsahu od 60 - 220°C. Pro jemné a rovné vlasy se doporučuje teplota do 100°C, na jemné a zvlněné vlasy můžete teplotu zvýšit na 130°C, pro silné vlasy se hodí teplota okolo 160°C, silné a kadeřavé vlasy vyžadují teplotu okolo 190°C. Maximální teploty používejte pro vlasy silné a nepoddajné.

Kvalitní kulma se dokáže zahřát na vámi požadovanou teplotu za 1 minutu. Kulmu dále vybírejte podle jejího povrchu, který může být z keramiky (ideálně rozloží teplotu po ploše) nebo z turmalínu (zabrání krepatění vlasů). Kulmy mají také různé nástavce (nasouvací kartáč, nasouvací spirála pro tvorbu prstýnků, vyměnitelný krepovač pro zvlněné vlasy, žehlička pro rovný hladký účes, oválné kleště pro účes stylu cik-cak, kulmovací kleště pro trojúhelníkové vlny, kulmovací kleště pro malé vlny, kulmovací kleště pro velké vlny).

Jaké funkce mají moderní kulmy

Moderní kulmy jsou nejenom velmi účinné, ale také vám neničí vlasy tolik, jako je tomu u starších kulem. Moderní kulmy dokážou např. chránit barvu vašich vlasů, dále mohou mít parní funkci pro úpravu a tvarování suchých vlasů, spínač chladného vzduchu na fixaci účesu, usměrňovač toku vzduchu nebo funkci automatického vypnutí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11884 (cesky-magazin.cz#252)


Přidat komentář