Jak zabránit zarůstání chloupků? Návod na správné holení

Moderní doba diktuje sametově hebkou pokožku bez nežádoucího ochlupení. Proto je tak nějak nepsanou povinností se všech možných chloupků zbavovat. jenže někdy po takové technice zarůstají chloupky.

V dnešní době není chlupatý porost na těle žádán. Obzvlášť na určitých partiích a proto je v zájmu většiny lidí, si je nechat odstraňovat. Což také je známo těm, jež vyvíjí a vyrábí nové a dalších techniky pro holení a vůbec celkové odstranění chloupků. Lidé žádají možnosti, které je zbaví chloupků na co nejdelší možnou dobu a co možná nejsnadněji.

Proč zarůstají chloupky?

Jenže ne všechny techniky jsou dokonalé a často po nich zarůstají chloupky. Ty pak nevypadají hezky a navíc postupně, jak rostou, tak na kůži tvoří takový jakoby váček a ten obzvlášť nevypadá hezky. Žďáráním do kůže se jich sice zbavíme, ale můžeme si také přivodit zánět kůže. Ideální je tak zarůstání předcházet vhodnou technikou právě proti zarůstání.

Zarůstání má původ ve vytrhávání

A proč vůbec chloupky zarůstají? Obecně nejčastěji na místech, kde je velice slabá kůže, jako jsou intimní partie a okolí – třísla apod. Kůže je zde jemná, stejně jako chloupky a ty si cestu stěží hledají přes kůži. A tak zarůstají. Dochází k tomu obecně u technik, kde se chloupky vytrhávají celé, proti růstu chloupků, jako je vosk, voskové pásky, depilace pomocí strojku aj. Všude tam, kde se vytrhávají celé chloupky proti růstu, vede postupně k tomu, že chloupky ztratí přirozený směr růstu a začnou tak zarůstat.

Co proti zarůstání dělat

V první řadě je nutné pamatovat na to, že pokud si necháváte chloupky po celé jejich délce vytrhávat, pak nejspíš budou zarůstat. A to i na místech, kde není zrovna slabá kůžička. Prostě kdekoli. Nutné je na to myslet s předstihem a pravidelně tak používat** peeling**, tedy techniku, kde se tělo zbavuje nadbytečné a odumřelé části kůže a to velice šetrnou a jemnou metodou.

Peeling

Ač zní kolikrát technika sebevíc hrozivě, je skutečně jemná a velice příjemná. Tělo se zbavuje nadbytečné a odumřelé části kůže, která už stejně k ničemu není a jedině tak mění směr růstu chloupků, které tak zarůstají. Peeling je nutné používat pravidelně, každý týden, ideálně samozřejmě ve stejnou dobu – třeba v neděli večer. Peeling pomůže kůži nejen v tom, aby nezarůstali chloupky, ale také ji pročistí, zjemní a zintenzivní účinek v případě nanášení krémů, mastí a dalších přípravků. Lépe se budou vsakovat a lépe tak působit na kůži. Peeling se provádí jemným vtíráním do kůže, respektive po kůži tak, že ji jakoby masíruje. Vtírání se provádí jemnými kroužky, a tělo se tak postupně zbavuje odumřelých částí kůže. Jestliže budete pravidelně provádět peeling, pak nemůže hrozit zarůstání chloupků. Pokud se však, nějakou záhadou vyskytnou, pak na problémové partii používejte peeling i dvakrát týdně.

Techniky odstraňování chloupků

Holení – tradice

Nejčastější metodou, jak se zbavit chloupků na těle, je holení. Používají jej jak muži, pak ženy a jedná se o poměrně rychlou, jednoduchou a bezbolestnou metodu, kdy zbavíme naše tělo nechtěného ochlupení. Technika je sice bezbolestná a rychlá, ale podobně rychle, jako se chloupků zbavíme, také zase zpátky narostou. Navíc již po krátké chvíli jde poznat, že chloupky rostou, obzvlášť jsou-li silnější a tmavé. Takže je nutno se holit denně, nejpozději ob den, což není pro pokožku zrovna nejlepší řešení. Navíc to tak stojí poměrně dost v konečném rozpočtu.

Horký vosk a depilační pásky

Aby se chloupky odstranily na delší dobu, než pouze pár hodin, hodně se používá horký depilační vosk, jenž se nanese na partie a poté strhne. Vytrhává tak chloupky i s kořínky a proto než znova narostou, nějakou dobu to trvá. Jenže právě rizikem této techniky je právě možné zarůstání chloupků, jež se promítá na kůži a není hezké. Navíc i horký vosk nemusí každé pokožce vyhovovat a může ji i nepříjemně spálit. To však hrozí i u případů, kdy se používá horký vosk v domácích podmínkách a v rukou neználka. Podobné je to u depilačních pásků, které se prodávají již hotové a pro jejich použití postačí v rukách zahřát na tělesnou teplotu, přiložit na depilované místo, přitlačit a strhnout. Opět proti růstu chloupků a tudíž opět vzniká riziko zarůstání chloupků. Navíc pokud se to správně neumí, chloupky se dostatečně neodstraní a může naopak část vosku zůstat na pokožce, ze které se pak ne snadno dostává. U pravidelného používání vosku je nezbytné použití i peelingu v pravidelných intervalech.

Epilátor

Přístrojem na odstranění nežádoucích chloupků jsou epilátory, tedy strojky, jež vytrhávají chloupky i s kořínky a zabavují tak tělo nehezkého ochlupení na delší dobu. Jenže i zde vyvěrá problém se zarůstáním chloupků. Aby ochlupení bylo odstraněno trvale a s jistotou, je nezbytné, aby chloupky byly plně odstraněny. Tomu se přiblížíme v tom případě, kdy je odstraníme sice proti růstu, ale trvale, bohužel však opět nasává problém se zarůstáním. Navíc epilátory nejsou k pokožce zvláště šetrné a tak vzniká i nepříjemné pálení, svědění po depilaci. Obzvlášť, je-li depilace prováděna během dne. Proto pokud epilátor používáte, pak jedině večer před spaním. Tak se zbavíte projevů na kůži, jako je svědění, pálení a také červených teček. U použití epilátoru je opět nutné pamatovat, že po ní zarůstají chloupky a tak této možnosti věnovat pozornost a soustředit se na prevenci.

Cukrová pasta

Moderní technikou, která v posledních letech v oblasti odstraňování chloupků stále vede a zaujímá čím dál vyšší místo v oblibě technik zbavování se chloupků, je cukrová pasta, technika podobná vosku, s tím rozdílem, že je šetrnější a mnohem méně bolestivější. Navíc je prováděna tak, aby maximálně eliminovala možnost vzniku zarůstání chloupků. Odstranění se totiž provádí ve směru růstu a tak se možnost vzniku zarůstání chloupků zamezuje pokud možno co nejvíce. Cukrová pasta odstraňuje chloupky i s kořínky a na dlouhou dobu – asi jednoho měsíce tělo zabavuje nežádoucího ochlupení. Navíc dále rostoucí chloupky jsou slabší, méně viditelné, až neviditelné. Ideální volba na léto.

Jak se zbavit zarůstání chloupků

Zamezit zcela zarůstání chloupků není až ta snadné. Mnohdy to ovlivní i třeba oblečení, prádlo, které člověk nosí, a růst chloupků tak může ovlivnit. Proto je nutné své tělo sledovat, provádět pravidelný peeling, a pokud se nějaký ten chloupek objeví, ihned začít jednat. Jedině tak zajistíte své pokožce maximální komfort bez zarostlých chloupků. Existují také krémy a jiné přípravky proti zarůstání, které jsou sice finančně náročnější, než jiné, běžné přípravky, ale zato mají podpůrné účinky. Pravidelným používáním dost omezíte zarůstání chloupků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11911 (cesky-magazin.cz#613)


Přidat komentář