Jak se zbavit celulitidy?

Řekne-li se pomeranč, pak si vybavíme oranžový voňavý plod, pod jehož slupkou se ukrývá řada vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Nás však bude zajímat ona slupka pomeranče. Právě takové hrbolky mohou bohužel zdobit paže, zadeček, stehna nejedné ženy.

I** celulitida** vyžaduje svůj čas, než se projeví v plné své „kráse“. V první fázi je celulitida pouhým okem jen stěží viditelná. Ovšem, to, jestli se již uhnízdila ve Vašem podkoží, zjistíte jednoduchým testem. Vezměte si mezi prsty kůži na stehnech. Pokud objevíte hrbolky, či nerovnosti, pak bohužel musíme konstatovat, že i Vás celulitida navštívila. Do jisté míry závisí na Vás samotných, zda necháte nevítaného hosta zabydlet, aby se dostal do dalších fází, nebo ho vyprovodíte „ze dveří“ pryč.

Při druhé fázi je již celulitida viditelná nejen při stlačení kůže. Vidět ji můžete v určitých pozicích, jako například při sezení, ohnutí apod. Pro třetí fázi je charakteristické, že celulitida je viditelná, ať už sedíte, stojíte, ležíte apod. Vezmete-li si krátkou sukni, nebo plavky, pak musíte počítat s tím, že celulitidu neuvidíte nejen Vy, ale i ostatní. Čtvrtou fázi celulitidy, je možné považovat za fázi poslední. Pokud celulitida došla až sem, pak propukla v plné míře a je nejen ledabylým okem viditelná. Nerovnosti a hrbolky jsou totiž rozsáhlé. Je třeba konstatovat, že pokud byste se rozhodly řešit celulitidu až v tomto stádiu, pak se jí jen stěží zbavíte kompletně. Přesto ji však můžete do určité míry zkorigovat.

I v tomto případě tedy platí, čím dříve začnete celulitidu řešit, tím lépe.

Místa, kde se projevuje celulitida

Problémovými partiemi, kde je možné celulitidu zaznamenat, jsou paže, bříško, boky, zadeček a vnitřní a zadní strany stehen.

Tipy, jak zmírnit a odstranit celulitidu

V případě celulitidy je důležité se zaměřit na komplexní odstranění problému. Sami svým přístupem můžete být značně úspěšné v boji s celulitidou. Přikládáme pár tipů, které Vám mohou navrátit hladkost Vašich stehen.

Jídelníček bez tučných, sladkých a smažených pokrmů

To, že našemu tělu a zdraví neprospívá tučné, sladké a smažené, snad není třeba uvádět. Přesto, pokud přeci jenom zredukujete ve Vašem jídelníčku pokrmy, které spadají do některých z uvedených skupin, uděláte hodně pro Vaše zdraví, vzhled těla a v konečném důsledku i psychiku.

Nepodceňujte pitný režim

I v tomto případě jste bezpochyby četly, či slyšely, že je pro nás všechny důležité, abychom pily, a to zhruba dva litry vhodných tekutiny denně. V horkých dnech pak toto množství ještě zvýšíme. Samy si nyní odpovězte, co a kolik jste dnes vypily. Ze svého pitného režimu odstraňte, nebo alespoň co nejvíce eliminujte kávu, slazené minerálky, bublinkové minerálky apod. Nejvhodnější je pít čistou, pramenitou vodu, případně bylinkové čaje a neperlivou minerálku. Je jasné, že pít „obyčejnou“ vodu málokoho láká. Vodu je však možné dochutit plátkem citronu, pomeranče, smítkem máty, meduňky apod.

Každý den trochu toho pohybu

Do silné trojky, která může zatočit s celulitidou, patří i pohyb. Nemusíte hned zdolávat kilometry na kole či během. Je samozřejmě nejideálnější, pokud vyrazíte ven do přírody, a to svěžím tempem. Ovšem, zajít můžete také do fitka, nebo na bazén si zaplavat. Důležité je, abyste se hýbaly. Díky tomu rozproudíte lymfu a podpoříte vyplavování nahromaděných škodlivin z těla ven.

Ruční a přístrojové masáže

A za všechno to snažení, si určitě zasloužíte i trochu toho rozmazlování. Ovšem pozor, místo odměny v podobě zákusku, dortíku či křupavého řízečku, si skočte na lymfatickou masáž. Dopřát si můžete ruční nebo přístrojovou. Každá z uvedených masáží má svá „pro“. Cíl obou masáží je však stejný, a to rozproudit lymfu a podpořit odplavování tuků a škodlivin.

Čaje a tělová kosmetika pro odstranění celulitidy

Dalším podpůrným pomocníkem, který Vám pomůže v boji s celulitidou, jsou speciální čaje a tělová kosmetika. I v tomto případě platí pravidelnost. Čaje můžete zahrnout do pitného režimu a tělovou kosmetiku v podobě tělového krému, tělového gelu, aplikujte vždy po osprchování.

Účinných pomocníků, ať už v podobě potravinových doplňků, kosmetiky či přístrojů, je na trhu nemalé množství. To jen znamená, že celulitida je problémem řady dívek a žen. Pro úspěšný boj je vhodné využít co nejvíce možných pomocníků. Vydat se můžete i do studií, salónů, které se přímo na odstranění celulitidy soustřeďují. Budete pod odborným dohledem a budete moci využít nejmodernější přístroje a poznatky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11831 (cesky-magazin.cz#14)


Přidat komentář