Druhy masáží - masáže Sedlčany, okres Příbram

Asi málokterá procedura je jak léčivá, tak i příjemná, relaxační a odpočinková. Mezi takové se řadí masáže, kterých je nespočet druhů. Většina z nich má uvedené vlastnosti, jedná se o příjemnou a velmi zdraví prospěšnou záležitost.

Masáže jsou oblíbeným prostředkem relaxace a léčby již po mnoho staletí. Díky masážím si hýčkáte tělo, relaxujete a zároveň děláte něco pro své zdraví. Masáže Vás mohou zbavit bolesti zad, svalů, zbaví Vás nahromaděných toxinů, stresu, apod. Je nespočet druhů masáží, které mají různé, zdraví prospěšné účinky na tělo. U masáží hodně záleží také na samotném masérovi, který by měl být profesionál s odbornými znalostmi a zkušenostmi.

Druhy masáží - Profesionální masáže Sedlčany, okres Příbram

Manuální lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž je velice účinná metoda, díky které se velmi významně ovlivňuje lymfatický systém. Tato masáž se provádí jemnou hmatovou technikou, kterou se stimulují určité body. Lymfatickou masáží se aktivuje lymfatický systém, který má za úkol odvádět z těla škodlivé látky, apod. Správná funkce tohoto systému je základem zdraví každého člověka, protože je důležitou součástí imunitního systému. Zvýšené zatížení lymfatického systému může mít za následek různé otoky, vyčerpanost, únavu, bolest lymfatických uzlin, atd. Takové zatížení může být důsledkem nevhodného životního stylu, onemocnění, stresu nebo škodlivým prostředím. Právě lymfatická masáž má obrovský pozitivní vliv na tento systém a zároveň tak na celé tělo a jeho imunitu.

Lymfatická masáž účinkuje mimo jiné i proti celulitidě či migrénám. Je možné si nechat aplikovat tuto masáž jak manuálně, tak i přístrojem. Při manuální masáži se může masér tlakem přizpůsobit individuálně danému klientovi. Účinná a příjemná je i přístrojová masáž, která je zpravidla o něco levnější.Při aplikaci této masáže jsou i jistá omezení, zejména ji není vhodné aplikovat při hnisavých kožních ranách, žilním onemocnění, při otocích způsobené nemocí ledvin a jater. Pokud máte nějaké potíže, je lepší se před masáží poradit s lékařem.

Relaxační masáž

Lymfodrenáž obličeje

Tato masáž se zaměřuje na lymfatický systém obličeje, i zde má velmi pozitivní vliv, zejména na kůži a podkoží obličeje. Tato masáž detoxikuje obličej, vyhlazuje ho a obnovuje správné fungovaní lymfatického systému. Díky lymfatické masáži obličeje předcházíte tvorbě vrásek, unavené pokožce kolem očí, je také vhodná při akné, po plastických operacích, ale i migrénách, apod.  Jedná se o opravdu relaxační, účinnou a příjemnou masáž, kterou si zcela jistě oblíbíte a budete se k ní neustále vracet.

Indická masáž hlavy

Mezi další oblíbenou masáž, která je zaměřena na hlavu, patří i** indická masáž hlavy**. Tato masáž je opět velmi příjemná a relaxační, přičemž ulevuje od napětí a stresu. Je také účinná na různé bolesti a napětí ve svalech krku či ramen. Indická masáž se provádí na těch částech hlavy, které jsou významnými energetickými centry. V Indii je tato masáž aplikována velice často, někdy i u velmi malých dětí. Mimo uvedené, má indická masáž hlavy v neposlední řadě vliv i na vlasy a pokožku.

Reflexní lymfatická masáž

Lymfatická reflexní masáž také pozitivně ovlivňuje** lymfatický systém** a zlepšuje detoxikovat tělo. Reflexní lymfatická masáž se provádí pomocí jemné masáže chodidla bříšky prstů. Díky tomu, je možné pomoci tělu odvést škodlivé látky z celého těla. Konečky prstů se snaží masér hladit reflexní zóny, které mají za následek nejen podporu lymfatického systému, ale příznivě ovlivňují i další orgány, jako je srdce, ledviny, sleziny, střeva, apod. Masáží se ovlivňuje tedy celý imunitní systém, který je zatížen škodlivinami, nemocemi, případně fyzickou a psychickou zátěží. Díky lepšímu odtoku lymfy je možné ovlivnit i různé psychické bloky. Tato reflexní lymfatická masáž se v některých případech doporučuje i při onkologickém onemocnění.

Klasická masáž

Relaxační masáže

Relaxační masáže jsou, jak název napovídá, zaměřeny na vyvolání pocitu pohody a psychického uvolnění. Tyto masáže jsou tedy ideální pro celkové zklidnění organismu, pro zlepšení nálady a pro pozitivní naladění mysli. Aby byla tato úžasná relaxační a odpočinková masáž co nejpříjemnější, doplňuje se různými esenciálními oleji, vosky nebo dokonce čokoládou. Relaxační masáž je přímo pohlazením pro Vaši duši. Tato masáž je nejen relaxační, ale také zlepšuje fyzickou i psychickou kondici, navrací sílu a pomáhá zvládat stres.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří mezi jednu z nejstarších metod, jež vychází z tradiční čínské medicíny. Lávové kameny se nejprve nahřejí ve vodní lázni a poté se teplé přikládají na tělo. Současně s přikládáním kamenů se provádí i masáž horkým olejem, za pomoci dvou větších kamenů, které drží masér v dlaních. Díky teplu z kamenů se tělo uvolňuje a nabíjí se energií. Jedná se o dokonalou kombinaci tepla, dotyku kamenů a vůni aromatických olejů. Tato kombinace působí na energetická centra, které vedou od konečku prstů na nohou, rukou až po vnitřní orgány těla. Teplo z lávových kamenů společně s masírováním uvolňuje a obnovuje tok energie, odplaví toxické látky, detoxikuje, zbavuje tělo stresu a únavy. Horkost z kamenů také proniká do svalů, které uvolňuje, zbavuje je křečí a ztuhlosti. Pocit uvolnění a regenerace budete zcela jistě cítit ještě za několik dní po masáži.

Medová masáž

Mimo zmíněné druhy masáží jsou oblíbené i další, které mají podobné účinky jak výše zmíněné. Jedná se například o reflexní masáž chodidel nebo medovou masáž. I masáž pomocí medu je velmi účinná detoxikační a kosmetická metoda, která příjemně pročistí Vaše tělo a pokožka bude hedvábná a medově voňavá. Med jako takový je znám lidstvu již tisíce let, zejména pro jeho antibiotické a léčivé vlastnosti. Med využívali již staří Řekové, Římané, Arabové, Egypťané a další národy. Ve spojitosti s masáží se jedná o opravdu příjemnou a zdraví prospěšnou proceduru. Všechny uvedené druhy masáží jsou velice příjemné, odpočinkové záležitosti, které významně ovlivní Vaši imunitu a celkový zdravotní stav.

Masáž s medem

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11858 (cesky-magazin.cz#113)


Přidat komentář