Domácí masážní přístroje

Masáž je vysoce relaxační a uvolňující. Díky masáži zapomeneme alespoň na chvíli na starosti všedních dnů. Ulevíme však také našemu bolavému svalstvu. A naše ztracená energie? Po masáži zase budete mít sílu i chuť do dalších činností.

Co však může zkazit dojem z masáže, je fakt, že se po ní musíte vydat domů. Určitě byste se radši po uvolňující masáži dál oddávali pohodě a začetli se do oblíbené knihy, či si pustili zajímavý film. Nebo byste se jen překulili na gauč, do postele a schrupli si. To však není možné, když se vydáte na masáž do některého ze salónů, či studií. Nemožné to však není, pokud si dopřejete masáž přímo u Vás doma. Na tento fakt pamatovali výrobci, kteří přichází s nabídkou rozličných masážních pomocníků. Stačí si jen vybrat ten, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Masáž nohou

Nohy nás nesou prakticky po celý život. Dovedou nás, kam chceme. V nohách jsou však také nervová zakončení. Po takové uvolňující masáži nohou se Vám nejen uleví od případné bolesti samotných nohou. Může Vás také přestat úporná bolest hlavy. Po masáži nohou se budete cítit nejen uvolněně. Budete-li se Vašim nohám věnovat pravidelně, pak se tato péče pozitivně promítne i do Vašeho celkového zdravotního stavu.

Masážní přístroj nohou

Nemusíte čekat, až bude mít Váš protějšek čas, aby Vám udělal masáž nohou. Přesto si můžete doma dopřávat masáž každý den. Stačí si jen koupit některý z masážních přístrojů nohou. Díky masážnímu přístroji, si budete moci vybrat, zda si budete chtít užít bublinkovou, nebo vibrační masáž. Krom toho, některé z masážních přístrojů disponují také nástavci pro pedikúru.

Vychytávky masážních přístrojů nohou

Když si napustíte do masážní vaničky teplou vodu, ta bohužel zakrátko vychladne. Nebudete však muset řešit neúprosně vychládající vodu. Na trhu jsou totiž přístroje, které se mohou pochlubit funkcí, kdy udržují nastavenou teplotu vody. Určitě Vás také potěší možnost praktického a bezproblémového vypuštění vody, až skončíte s masáží. Nebudete se muset tahat s těžkou vaničkou plnou vody. Bude stačit, když použijete praktickou výlevku pro snadný odtok vody. Tak jako u řady vysavačů, i u těchto přístrojů můžete využívat rychlého navíjení kabelu. Nebudete tak muset řešit, kam s kabelem.

Masáž celého těla

Je možné si doma dopřát také masáž celého těla, i bez pomoci druhého z partnerů? Je to možné díky praktické masážní podložce. Tu si můžete položit na zem, do postele, ale také na křeslo. Zatímco si budete číst, sledovat film aj., bude Vaše tělo jemně masírováno.

Masážní podložka

Některé z masážních podložek se mohou také pochlubit výhřevem. Díky této vychytávce se tak budete moci cítit jako ve skutečném masážním salónu. Při výběru masážní podložky se zajímejte, jakým počtem masážních programů a intenzity podložka disponuje. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Kromě toho, někdy se můžeme cítit celí rozbolavělí, a tak budeme rádi za jemnou masáž. Jindy nám naopak nebude vadit, když přístroj „přitlačí“.

Uskladnění masážní podložky

Nechcete mít stále podložku na křesle, či v posteli? To rozhodně nemusíte. V tom případě si vyberte takovou podložku, která se dá snadno smotat. Pak ji můžete jednoduše uložit do skříně, či úložného prostoru pod postel aj.

Ovládání masážní podložky

Kdo by se chtěl potýkat s příliš složitým návodem? Kolikráte se může jednat nejen o obsáhlý návod, ale také složité použití. Při výběru masážní podložky se tak můžete soustředit i na způsob ovládání. Na trhu najdete masážní podložky, které se mohou pochlubit právě snadností ovládání.

Údržba masážní podložky

Při výběru masážní podložky se také zajímejte, jak je to s její** údržbou**. Povětšinou takové podložky nemají ochranný obal. Je však třeba počítat s tím, že za určitý čas dojde k zašpinění masážní podložky. Těžko ji budete moci dát vyprat do pračky. Spíše bude možné ji ručně vyprat ve vaně. Ovšem pozor, ne ve všech případech bude možné jen tak celou podložku ponořit do vody. Určitě je tedy dobré se dopředu informovat u prodejce, případně i výrobce, jak masážní podložku udržovat v čistotě.

Ruční masážní přístroj

Chcete-li si dopřát masáž celého těla, ale raději upřednostňujete postupné masírování, než „celoplošné“, pak si můžete pořídit masážní přístroj „do ruky“. Takový přístroj disponuje několika masírovacími hlavy. Navíc může být masážní přístroj vybavený ještě infračerveným světlem.

Výhody ručního masážního přístroje

Proč se rozhodnout právě pro ruční masážní přístroj? Díky němu se budete moci těšit z každodenní masáže. Ta může trvat tak dlouhou dobu, kolik jen budete mít času. Kolikráte stačí i pětiminutová masáž a Vaše napětí se může zmírnit. Masáž není pouhopouhým luxusem. Rozmazlování je velmi důležité. Díky němu dojde k potřebnému uvolnění, relaxaci, odpočinku. Pokud byste si nechali nahromadit napětí, celkem jednoduše byste si mohli „vypěstovat“ blok, který se pak již složitě odbourává.

Masážní míč

Jedná se v podstatě o gymnastický míč. Stěžejním rozdílem je však to, že povrch míče je tvořen řadou výstupků. A právě tyto výstupky se postarají o promasírované jednotlivé části těla. Míč s masážními body jsou k dostání v různých velikostech. Můžete si zakoupit jeden velký, nebo také malý do ruky, či mini míček. Nejmenší míček s výstupky oceníte pro masáž rukou, ale také kolenou, stehen, když budete sedět.

Jste-li zvyklí cvičit s gymnastickým míčem, pak i tento můžete využít obdobně. Kromě posilování se však postaráte také o promasírování zatuhlého svalstva.

Masážní přístroje a pomocníci pro všechny

Masážní přístroje a pomocníci jsou vhodné pro všechny, bez rozdílu pohlaví. Mohlo by se zdát, že muži nevyhledávají masáže. Mohlo by to být dáno tím, že muži máme spojené s ochranitelskou úlohou a jistou divokostí. Ovšem, každý z nás má rád doteky. A také každý z nás potřebuje odpočívat, relaxovat. Takže na masáže chodí nejen něžné pohlaví, ale i muži. Nemůže být totiž nic příjemnějšího, než oddávat se příjemné masáži. A tak i přístroje a pomocníci mají své majitele z řad žen i mužů.

Masážní přístroje jako vhodný dárek

Přemýšlíte dokola, co koupit Vašim blízkým, aby z daného dárku měli dlouhodobou radost a užitek? Dárkový koš s pochutinami se velmi brzo snědí a nic z nich nezbude. Kniha se přečte, film se shlédne. Něco jiného je to v případě masážních přístrojů a pomocníků. Sáhnete-li po kvalitním masážním přístroji, můžete si být jisti, že se z Vašeho dárku budou obdarovaní těšit po dlouhou dobu. Je sice možné jim darovat certifikát na masáž. Jednalo by se však o jednorázový dárek. S masážním přístrojem si budou moci dopřát masáž každičký den. Bude se jednat o dárek na celý rok. To se nedá říci o každém dárku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11851 (cesky-magazin.cz#98)


Přidat komentář