Dokonalost účesu bez poškození struktury vlasů

Ještě nedávno se tradovalo, že vůbec nejzdravější je pro vlasy nechat je po umytí přirozeně uschnout, bez fénování. Jenže bez fénu, kulmy či žehličky stěží dosáhnete požadovaného účesu. S novými modely se nemusíte obávat, že by došlo k poničení vlasů.

Rádi byste docílily hladkého, elegantního účesu, i když Vaše vlastní vlasy jsou vlnité? Nemožné to rozhodně není, a to díky kvalitní žehličce na vlasy. Nebo si naopak přejete bohaté lokny, či množství prstýnků? Pak si můžete pořídit některou z vychytaných kulem. Dáváte-li přednost vzdušenému účesu, neobejdete se bez fénu. Každý z typů přístrojů dokáže něco jiného.

Důvod výměny starého fénu za nový přístroj

Jak dlouho Vám slouží Váš současný fén? Máte ho již tak dlouho, že ani nepamatujete, před jakou dobou jste si ho pořídili? Je obdivuhodné, že stále funguje, o tom není pochyb. Na druhou stranu se však nemůže pochlubit vychytávkami, které jsou příznačné u nových modelů. Kromě toho, díky novým modelům fénů, docílíte nejen požadovaného účesu. Můžete si být jisti, že Vaše vlasy nebudou poničeny. Technologie šla kupředu, a tak touto možností se mohou pochlubit jen novější modely přístrojů. Pokud je tedy Váš fén třeba deset let starý, pak s největší pravděpodobností dostává struktura Vašich vlasů řádně zabrat.

Nové moderní vysoušeče vlasů

Co mají společného moderní vysoušeče vlasů renomovaných výrobců? Především s nimi můžete vysušit vlasy, aniž** by došlo k jejich poškození**. Poté se však vysoušeče liší podle dalších vychytávek. Pojďme se na ně blíže podívat.

Vychytávky moderních vysoušečů vlasů

Některý z modelů nových vysoušečů vlasů se může pochlubit antistatickou ochrannou vlasů. Která z nás se někdy nepotýkala s neposlušnými, poletujícími vlasy. Co je pro Vaše vlasy charakteristické? Jsou spíše mastné, normální, nebo naopak suché? Pokud se potýkáte se suchými vlasy, pak si můžete vybrat vysoušeč, který Vaše vlasy nevysuší. Naopak u nich zachová vlhkost.

Zachování barevné zářivosti u Vašich vlasů

Která z žen si nebarví vlasy, ať už tónovací, nebo dlouhotrvající barvou? Jenže po barvení jsou vlasy povětšinou plné lesku a zářivé barvy krátkou dobu. Stačí jedno, dvě, tři umytí a původní zářivost barvy jaksi vyprchala. Na trhu jsou však vysoušeče, které jsou jedinečné v tom, že Vaše vlasy budou nejen ochráněné, ale také hned tak nevybledne Vaše nová barva vlasů.

Vychytávky moderních žehliček na vlasy

Vaše vlasy jsou vlnité a potřebujete docílit co nejrovnějšího účesu, a to za krátký čas? Pak se poohlédněte po žehličce, která se může pochlubit širokou plochou pro žehlení. Čím širší plocha, tím můžete do žehličky umístit více pramínků vlasů. Jedním z rozdílu fénování a žehlení vlasů je to, že při fénování jsou Vaše vlasy od fénu vzdálené. Kdežto co se týká žehličky, pak se přímo dotýkají žehlící desky. Je tedy celkem logické, že máte obavy, zda žehlička neponičí Vaše vlasy. Neponičí, pokud ovšem vsadíte na kvalitní žehličku. V tomto případě není na místě se pouze soustředit na cenu. Zhodnoťte i další parametry.

Titanovo-keramické žehlící desky

Při výběru žehličky se zajímejte, z jakého materiálu jsou žehlící desky. Kupříkladu žehlička s titanovo-keramickými deskami Vám zaručí, že bude k Vašim vlasům maximálně šetrná. Pokud bude žehlička navíc ionizační, pak se nemusíte potýkat ani s poletujícími vlasy.

Možnost zvolení teploty žehlení vlasů

Jedním z důležitých parametrů u žehliček, je možnost zvolení teploty žehlení. Čím nižší bude teplota, tím bude žehlení šetrnější, ovšem také bude trvat delší dobu. S maximální teplotou docílíte vytvoření účesu za co možná nejkratší dobu.

Způsob nastavení teploty

Žehličky na vlasy se, kromě jiného, také liší způsobem nastavení teploty. Můžete se setkat s možností nastavení za pomoci kolečka, nebo také ve formě digitálního nastavení. Každému vyhovuje jiný způsob. Kolečko však může být nepraktické, kdy budete „přetáčet“. Oproti tomu s digitálním nastavením se Vám nestane, že by Vámi požadovaná teplota, byla během nastavení jiná.

Kabel s praktickým poutkem na zavěšení

Před nákupem žehličky zvažte, zda ji vždy po dokončení účesu uložíte zpátky do krabice, případně pouzdra, nebo si ji ponecháte v koupelně. Opětovné ukládání a vyndávání žehličky je však poněkud zdlouhavé. Když budete mít žehličku po ruce v koupelně, pak se nebudete muset ničím zdržovat. Kam však žehličku uložit? Do koupelnové skříňky? Zbytečně by Vám tam zabírala místo. Některé žehličky se mohou pochlubit praktickým poutkem na zavěšení. V tom případě stačí jen připevnit háček na požadované místo, a žehlička bude vždy připravena.

Vychytávky moderních kulem na vlasy

Je možné s kulmou dosáhnout nejen záplavu kulem, ale také zachovat, aby vlasy byly lesklé? Pro kvalitní moderní kulmu to rozhodně není problém. S kulmou si tak můžete vytvořit sexy účes s ledabylými vlnami, nebo řadou prstýnků. Současně si i při opakovaném kulmování vlasy neponičíte. Navíc bude zachována jejich přirozená krása a nová barva. Tak, jako žehličky, i některé modely kulem se mohou pochlubit výjimečnou technologií, která ochrání barvu Vašich vlasů před příliš rychlým vyblednutí.

Na co dalšího je dobré se zaměřit

Kromě výše uvedeného, co je dobré brát v potaz při nákupu žehličky, fénu, kulmy? Kupříkladu se jedná o hmotnost přístroje. Každý gram doslova cítíte ve Vašich rukou. Vytvoření efektního účesu netrvá pět, deset minut. Někdy nám pro docílení požadovaného účesu stačí deset minut. Jindy však také půl hodiny, či více, a to převážně, když chceme docílit účesu pro zvláštní příležitosti. Může se jednat o schůzku, ples, promoci, svatbu apod. A držet patnáct i více minut přístroj v ruce, nemá s komfortem moc společného, pokud bude přístroj těžký a neforemný.

Ergonomický tvar rukojeti

Kromě hmotnosti je důležité, aby se nám přístroj pohodlně držel. Někteří výrobci na tento fakt pamatovali, a to především u vysoušečů vlasů.S vysoušečem vlasů, který se může pochlubit ergonomickým tvarem, se Vám bude skvěle pracovat.

Neklouzavý povrch rukojeti

S ergonomickým tvarem rukojeti jde ruku v ruce také povrch rukojeti. Vyberete-li si některý z modelů, který disponuje neklouzavým povrchem rukojeti, nemůže se stát, že Vám přístroj vyklouzl z rukou. Pokud byste přístroj nezachytili, zákonitě by dopadl, ať už na umyvadlo, pračku, či rovnou na zem. Takový pád by mohl zanechat stopu na drahém přístroji. Díky neklouzavému povrchu však na Vašich rukou můžete mít nanesený gel, krém, a přesto Vám z rukou hned tak nevyklouzne.

Přístroj určený na určitou délku vlasů

Při nákupu vysoušeče vlasů, kulmy, žehličky se napřed ujistěte, že je přístroj vhodný pro délku Vašich vlasů. Některé přístroje jsou univerzální. Ovšem jiné jsou zase vhodné pro krátké, či polodlouhé, nebo dlouhé vlasy.

Jednoduchost manipulace

Kdo z nás má čas studovat dlouhé návody? U každého přístroje, který si domů zakoupíme, je návod, jak ho používat. Podle složitosti, počtu funkcí a možnostech, se pak liší délka návodu. Nové modely přístrojů se kromě vychytávek a množství funkcí, také mohou pochlubit intuitivním ovládáním. Samozřejmě, že je důležité si před prvním použitím návod přečíst. Ovšem opakované čtení návodu, Vás bude značně zdržovat. Ideální je, když stačí jedno přečtení a vše Vám bude jasné. Nemělo by automaticky platit, čím více funkcí, tím složitější.

Spotřeba elektrické energie

Kdo z nás může říci, že má dostatek financí a má takový plat, že si může dovolit vše, co si přeje? Těch, kteří mají průměrný, či dokonce nadprůměrný plat, není drtivá většina. Kromě toho se uskutečňuje neustálé zdražování, elektrickou energii nevyjímaje.

Možná se může zdát, že takový fén, či žehlička nemůže moc energie spotřebovat. Faktem však je, že spotřeba tu je. A někteří výrobci pamatovali i na tuto skutečnost, a tak nabízí modely s nízkou spotřebou energie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11842 (cesky-magazin.cz#80)


Přidat komentář