Dietologie - dietní poradce Brno, Hradec Králové, Svitavy a okolí

Pokud se cítíte permanentně unaveni, ale váš lékař nezjistil žádný důvod, který by naznačoval vážné problémy ve vašem zdravotním stavu, pak jste možná jen přepracováni nebo se špatně stravujete a vaše tělo volá po změně.

Wellness centrum znamená dobře se cítit, dobře vypadat, být v pohodě díky dobré kondici a psychickému i fyzickému zdraví.

Je to umění střídat práci s odpočinkem a řídit se správným hodnotovým žebříčkem, kde je zdraví na prvním místě.

Reprezentuje správný životní styl, způsob, jak žít lepší a delší život.

Aktivity typu

Život a naše strava

Ačkoli se to nezdá, tak právě to, jak se stravujeme, ovlivňuje náš život. Pokud nedodržujeme alespoň základní pravidla zdravého stravování, tak nejen, že časem začneme přibírat na váze, ale také nás přestane bavit samotný život. Organizmus se zanese toxiny a jedy a i když vlastně nebudeme nemocní, tak do života moc chuti mít také nebudeme. Nemocí je v tomto případě otrava ze špatného a nevhodného stravování. Způsob jak se stravujeme, jak odpočíváme, jak se hýbeme, to vše se odráží v naší tváři, v našem celkovém vzhledu i v přístupu k životu. Někdo to dokonce nechá zajít až tak daleko, že se dostane do stavu, kterému se říká vyhoření, psychické vyčerpání nebo až deprese. Zde pak je těžké se vracet zpátky. Někdy je proto lépe v okamžiku, kdy se cítíme špatně, se zamyslet nad tím, co to vlastně způsobilo. A pokud nemáme dostatečně silnou vůli, je lépe vyhledat odbornou pomoc, kde Vám sestaví plán jídelníčku i pohybové aktivity a pomůže Vám k návratu do kvalitního života.

Služby Wellness centra:

  • Analýza fyzické kondice - Pro přesné zjištění potřebných informací, které jsou důležité pro výchozí stav používáme Body composition monitor.
  • Detoxikace - Celková, tedy čištění těla zevnitř jako celku. Cílená, konkrétního orgánu či systému.
  • Buněčná výživa - To, co jíme a pijeme určuje kvalitu našeho zdraví, energie, vitality a našeho celkového vzhledu. Každá potravina má určitou dobu ke spotřebování – trvanlivost. Je nějakým způsobem konzervovaná.
  • Vnější výživa - Nejvíce chyb se jak ženy, tak i muži dopouštění při čistění pleti ráno a večer a málo využívají možnost hloubkového čistění pleti, které – pokud se provádí v dermisu – má vliv na její zdraví, krásu a svěžest.
  • Úprava sestavení jídelníčku
  • Kurz péče o pleť

Wellness centrum:
pomáhá lidem nejen s prevencí zdraví, regulací váhy, udržením si dobré kondice, modelováním postavy, přibráním na svalové hmotě, se správnou výživou pro všechny skupiny lidí, ale pracujeme i v oblasti krásy, péče o pleť i celé tělo, proměn image s profesionální vizážistkou a v oblasti relaxace.

Co je dietologie?

Mnoho lidí si myslí, že dietologie je věda, která se zabývá dietami a hubnutím. Tak to ale není. Dietologie je věda, ale o stravování jako takovém, tedy o stravování, které vede k uzdravení organizmu.

Kdo je dietolog?

Mnoho lidí si dietology plete s výživovým poradcem, který vám sestaví plán jak hubnout. Dietolog se zabývá také hubnutím, ale i dalšími poruchami organizmu, které negativně ovlivňují život pacienta, na základě špatné nebo nevyvážené stravy. Na dietologa se tak obracejí lidé s cukrovkou, nemocní s ledvinami, žlučníkem, žaludkem, slinivkou, s metabolickým syndromem, s kardiovaskulárními onemocněními, s celiakií, potravinovou alergií, zvýšeným cholesterolem, dnou, ale i nadváhou a obezitou, nebo s poruchami výživy u dětí, mladistvých i dospělých. Dietolog se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou všech onemocnění, která vychází z chybných stravovacích návyků, dále z onemocnění způsobených nedostatečným nebo nadměrným příjmem některých látek a zabývá se i chorobami, které jsou geneticky podmíněné, které se projevují zejména na nutričním stavu pacienta.

Jak dietolog pracuje?

Dietolog vlastně nesestavuje dietu jako takovou, ale zabývá se správným složením výživy u lidí nemocných, ale i lidí,  kteří mají problémy s příjmem stravy. A pak také složením stravy zdravých lidí, kteří potřebují stravu podle svého povolání, činnosti nebo stavu. U nemocných lidí sestavuje dietolog stravu tak, aby nemocní přijímali veškeré živiny v potřebném množství a zároveň tak, aby strava organizmus nemocného nijak nezatěžovala. Po delší době dodržování se stav nemocného upraví tak, že nemoc ustoupí, pacientovi je lépe a dokonce u problému s alergiemi, celiakií, žaludkem nebo žlučníkem, se může cítit úplně zdráv. U zdravých lidí skládá dietolog stravu podle jejich zátěže. Je jasné, že strava sportovce se bude lišit od stravy těhotné ženy, nebo člověka se sedavým zaměstnáním. Zvláštní skupinou pak je vytvoření stravy pro obézní pacienty a pak pro pacienty s poruchou příjmu potravy. U obou případů jde o extrémy, které vyžadují zvláštní a velmi citlivý přístup dietologa. Pro dietologa je samozřejmostí spolupráce s dalšími lékaři a také rehabilitačními pracovníky a fyzioterapeuty.

Odborná dietologická poradna Brno, Hradec Králové, Svitavy

Jde o speciální pracoviště, kam docházejí pacienti a klienti, kteří potřebují sestavit speciální jídelníček. A nejen to, potřebují návod, jak dosáhnout kvalitního života zároveň se změnou přístupu k vlastnímu životu.

Kdy a proč dietologickou poradnu navštívit?

Do dietologické poradny se můžete vypravit hned v několika životních situacích. Tou první jsou zdravotní problémy, které vznikají špatnou stravou. Pak jsou to zdravotní problémy, které lze změnou složení stravy ovlivnit. Dále jsou to problémy, kdy se cítíte velmi špatně, ale neznáte jasnou příčinu. Zde může jít o vyčerpání, stav vyhoření, depresi, únavový syndrom a další problémy vzniklé nevhodným životním stylem a také stravováním, které působí na lidský organizmus jako jed. A jsme u obezity. Tloušťka a obezita patří mezi stále největší procento řešených případů. A bohužel nejen u dospělých, ale i u dětí. Přitom je zajímavě, že obézní člověk je vlastně podvyživený. A tak teprve úprava jídelníčku, může obézní tělo vyživit a zároveň i nastartovat hubnutí. Porucha příjmu potravy je dalším důvodem navštívení dietologické poradny. Přičemž klienti se zde jasně dělí. Poruchou příjmu potravy může trpět senior i dítě, ale také bulimik a anorektik. U druhé skupiny je třeba spolupráce dietologa a také psychiatra,

Co je cílem dietologické poradny?

Především jde o úpravu jídelníčku a tím i o úpravu zdravotního stavu. Jako vedlejší efekt se pak ukazuje i ztráta kilogramů. Může samozřejmě jít i o úpravu jídelníčku s cílem na hubnutí. Je třeba si uvědomit, že u obézních lidí již se nepovažuje tloušťka za nadváhu, ale za nemoc, kterou je zapotřebí řešit. Celkově jde o vrácení člověka do aktivního života, právě vyváženou stravou, která obsahuje všechny důležité živiny, potřebné pro daného klienta.

Co obsahuje vstupní konzultace?

Jako první se provede podrobná analýza složení těla pacienta. Toto vyšetření se provádí pomocí špičkového přístroje InBody, který umí stav vyhodnotit. Následně se vyhodnocují také výsledky laboratorních testů. Jde o výsledky hladiny glukózy, cholesterolu, tuků v krvi, a dalších údajů. Mimo tato vyšetření proběhne vstupní pohovor, který má za úkol zjistit informace o životním stylu, stravování, pohybu i relaxaci klienta. Důležité je i zjištění genetického zatížení. Všechny tyto informace vedou k návrhu změn stravovacího režimu, který by měl pomoci najít cestu ke kvalitnějšímu a spokojenějšímu životu.  

Dietologická poradna v Brně, Hradci Králové a ve Svitavách

Kromě odbornosti je u dietologické poradny zapotřebí i správného přístupu ke klientům i pacientům. Změna životního stylu, zejména stravovacích návyků není lehká. Ten, kde se na tuto cestu vydá, potřebuje podpořit, pomoci a mít pocit, že na to není sám. A právě s tímto přístupem se setkáte ve Wellness centrum v Brně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11887 (cesky-magazin.cz#267)


Přidat komentář