Depilovat nebo epilovat - jak dosáhnout hladkosti

Která z žen by nechtěla mít hladkou pokožku bez chloupků, a to po co nejdelší dobu? Ostatně, ani ty sebedokonalejší nohy nevypadají zrovna esteticky, když jsou na nich tmavé chloupky, či je zdobí pichlavé strniště.

Depilace a epilace

Depilace a epilace jsou velmi podobná slova. Jejich rozdíl je však zásadní. Při depilaci je možné se zbavit viditelné části chloupku. Při epilaci je pak možné zničit viditelnou část, ale i kořínek chloupku. A s tím i souvisí rozdíl depilace a epilace v souvislosti s dobou trvání, po kterou se můžete těšit z hladké pokožky.

Depilace voskem

Jedna z takových metod je depilace voskem. Ta je především vhodná pro depilaci nohou, rukou, třísel, knírku. Depilace podpaží je pak vhodná jinou metodou, například mokrou cestou, za pomoci holicí pěny.

Výhody depilace voskem

Je-li provedena depilace správně, pak se budete moci těšit z hladké pokožky bez chloupků po řadu týdnů. Celková doba je odvislá od rychlosti, jako Vaše chloupky rostou. Někomu vyrostou nové chloupky za dva týdny. Další se však může těšit z hladké pokožky až po dobu osmi týdnů.

Nevýhody depilace voskem

Říká se, že pro krásu se musí něco vydržet, či krása bolí. Těžko říci, zda to skutečně musí být pravidlem. U depilace voskem však počítejte s určitou bolestivostí. Ta však trvá vždy jen mžik, a to když dojde k strhnutí voskového pásu. Míra nepříjemnosti, bolestivosti však hodně souvisí se šikovností při samotné depilaci.

Než budete moci depilovat pokožku voskem

Určitou nevýhodou je to, že je nutné, aby chloupky byly dlouhé minimálně 5 mm. Pokud byste začali s depilací dříve, pak by se také nemusel povést, protože by vosk neměl šanci se „za co přichytit“.

Depilace voskem svépomocí a kosmetičkou

Tím jsme se dostali k provedení depilace voskem. K dostání jsou sady pro depilaci voskem, a tak ničemu nebrání, abyste si provedli depilaci doma. Máte však také možnost si nechat provést depilaci v kosmetickém salónu.

Depilace voskem svépomocí

Rozhodnete-li se pro depilaci doma, pak se nemusíte nikam štrachat a ušetříte tak nějaký ten čas. Ovšem to je jen relativní. Pokud nejste zkušení v depilaci, pak Vám naopak bude docílení požadované hladkosti trvat delší dobu, než kdybyste podnikli cestu do některého ze specializovaných salónů. Navíc se také může stát, že první pokusy se Vám nepodaří, a tak se Vám jedna depilace prodraží.

Depilace voskem v kosmetickém salónu

Svěříte-li se do rukou zkušené kosmetičky, pak se budete moci těšit z hladké pokožky (nohou, třísel, knírku aj.), za krátkou dobu. Navíc můžete také očekávat, že i jistá bolestivost bude trvat kratší dobu.

Princip depilace voskem

Jak probíhá vůbec takové depilace voskem? K depilaci se používají vosky aplikovatelné za tepla, ale také za studena. Kromě tekutého vosku se pak používá i vosk tuhý. V prvním případě je nutné zahřát speciální vosk na požadovanou teplotu a následně nanést na potřebnou část těla, kterou budete chtít depilovat. Poté se na vosk přiloží depilační pásek, přitiskne. Nyní následuje část, která není zrovna příjemná. A ta spočívá v trhnutí pásku, aby došlo k odstranění chloupků. Při trhnutí je třeba být rychlými a nezapomínat, že je nutné trhnout proti směru chloupků. Díky rychlosti a správnému nasměrování trhnutí, se budete moci těšit z hladké pokožky bez chloupků, a to i s jejich kořínky.

Depilace mokrou cestou za pomoci pěny

Další metodou depilace je i holení za pomoci pěny. Stačí mít zakoupenou holicí pěnu, kterou běžně dostanete v síti drogérií. Kromě pěny také budete potřebovat holítko. Na něm určitě nešetřete. K dostání jsou i několikabřité holicí strojky se zvlhčovacím proužkem.

Výhody depilace mokrou cestou

Tento způsob depilace je velmi rychlý. V podstatě můžete pokožku depilovat při sprše. Můžete depilovat nejen nohy, třísla, paže, ale také podpaží. Jen knírek není vhodný holit za pomoci pěny.

Nevýhody depilace mokrou cestou

Jistou nevýhodou je to, že chloupky velmi rychle vyrostou znovu a budou pichlavé. Budete-li se holit mokrou cestou a chcete-li se těšit z hladké pokožky, pak je zapotřebí holit tak jednou za dva, tři dny. Na druhou stranu Vám tento způsob holení zabere maximálně pět, deset minut a to společně se sprchou.

Depilace cukrovou pastou

Hledáte-li co možná nejjemnější metodu depilace, pak vyzkoušejte depilaci za pomoci cukrové pasty. Na rozdíl od vosku nedochází k nalepení na pokožku, jen na samotné chloupky. Navíc není nutné, aby se musely chloupky odstraňovat proti směru růstu chloupků. Čím častěji budete pokožku** depilovat cukrovou pastou**, tím se můžete těšit z postupného slábnutí a řídnutí nových chloupků. Po jak dlouhou dobu se můžete těšit z hladké pokožky? Jedná se o poměrně dlouhou dobu, i když kratší, než je tomu u depilace voskem. Pokožka může být hladká bez chloupků zhruba jeden měsíc.

Výhody depilace cukrovou pastou

A to je v podstatě již jedna z výhod této metody. Díky tomu, že je možné odstraňovat chloupky po směru růstu, nedojde k jejich následnému zlomení, nebo poškození. Depilace cukrovou pastou je také v porovnání s depilací za pomoci vosku, méně bolestivá. I podráždění pokožky je menší. Také není zanedbatelné, že u depilace cukrovou pastou nedochází k zarůstání chloupků. Ty totiž nejsou poškozené.

Nevýhody depilace cukrovou pastou

Jistou nevýhodou je, stejně jako u depilace voskem, že lze depilovat chloupky, které jsou dlouhé minimálně 5 mm. Pro depilaci je také zapotřebí si vyhradit čas, a to maximálně jednu hodinu. Čas se odvíjí od velikosti depilované plochy.

Depilace strojkem

Depilaci si můžete také provést sami doma. Stačí si zakoupit některý z depilačních strojků. Jedná se o poměrně rychlou metodu. Depilační strojek pracuje v podstatě na obdobném principu, jako pánský strojek. Depilační strojek je však uzpůsoben pro potřeby dívek a žen.

Výhody depilace strojkem

Pro depilaci depilačním strojkem nepotřebujete žádnou pěnu. Tedy Vás depilace nestojí žádné další náklady, kromě pořízení depilačního strojku. Co se týká bolestivosti, tak ta je nulová. Depilační strojek „pouze“ stříhá chloupky těsně u kůže, nevytrhává cibulky.

Nevýhody depilace strojkem

To je však svým způsobem i nevýhodou, protože musíte počítat s tím, že za poměrně krátkou dobu budete muset znova pokožku depilovat. Doba další depilace je srovnatelná s depilací mokrou. Tj., každý druhý až třetí den je nutné věnovat nějaký ten čas depilaci, nechcete-li mít štětinky na nohou, v tříslech aj.

Epilace za pomoci laseru

Jedná se o typ epilace, pro který je nutné, abyste navštívili některý ze specializovaných salónů. Málokdo z nás má doma specializovaný laser, určený pro epilaci.

Výhody epilace laserem

Jednou z nesporných výhod epilace laserem je fakt, že po určitém počtu opakované epilace, může dojít až k úplnému odstranění chloupků. To, že chloupky neustále rostou, je způsobeno cibulkami. U epilace laserem je možné zničit nejen vyrůstající chloupky, ale i samotné cibulky.

Nevýhody epilace laserem

Již jsme předestřeli, když se rozhodnete pro epilaci laserem, tak budete muset „obětovat“ nějaký ten čas z Vašeho volna. Na druhou stranu však již po určité době nebude nutné žádné holení, a tak investovaný čas na začátku se Vám postupně vrátí.

Někdo při epilaci laserem pociťuje určitou bolest. Obecně se však jedná o minimálně bolestivý zákrok, protože je při depilaci laserem používáno chlazení. Tím dochází k minimalizaci případné bolestivosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11843 (cesky-magazin.cz#81)


Přidat komentář