Atraktivní s prodlouženými vlasy

Která z žen někdy nezatoužila po hustých a dlouhých vlasech. Ne ke každé z nás je však příroda štědrá. A tak, ať se snažíme sebevíce, vlasy nenarostou do požadované délky. Jinou ženu zase mohou trápit jemné a řídké vlasy.

Nejspíš pro Vás nebude žádnou novinkou nechat si** vlasy prodloužit**. Možná jste o metodách prodlužování četly, rozhodovaly se, ale nakonec jste danou možnost zavrhly. Důvod mohl spočívat ve financích, či obavách, že Vaše přírodní vlasy budou příliš zatížené, či že jsou metody ne zrovna šetrné k vlasům apod.

Proč jste možná doposud váhaly nad prodloužením vlasů

Co se týká financí, tak i když kadeřnické salóny prodlužují již nějaký ten rok, pak je pravda, že cena za prodloužení výrazně neklesla. Ono je to vcelku logické. Nejedná se totiž o spotřební zboží a jde-li Vám o opravdu kvalitní vlasy, pak je přeci jen lepší si připlatit.

A od kvality vlasů plynule přecházíme na kvality metod prodlužování. Samotným metodám se budeme věnovat níže. Přesto však je třeba říci, že veškeré metody jsou koncipované tak, aby nedošlo k poškození vlasů. Určitě však dbejte na to, abyste si vybrali některý ze zkušených kadeřnických salónů. Jak se totiž říká, když dva dělají totéž, není to totéž. A tak, i ta sebemodernější metoda sama o sobě nezaručí, že Vám budou vlasy prodlouženy s maximální precizností. A s tím souvisí i šetrnost k Vašim vlastním vlasům.Jsou-li použité kvalitní vlasy, vybrána vhodná metoda a kadeřnice je navíc zkušená a profesionální, pak nejsou obavy o vlastní vlasy nijak opodstatněné.

Proč se rozhodnout pro prodloužení vlasů

Některé z dívek a žen se rozhodly pro** prodloužení vlasů** ve spojitosti se dnem, který pro ně velmi znamená – svatebním dnem. Která z žen by nechtěla být tou nejkrásnější nevěstou. A tak, jak se bude i Váš výjimečný den blížit, možná, že také budete uvažovat o prodloužení vlasů. Dobrou zprávou je, že z prodloužených vlasů se budete moci těšit ještě mnoho dalších týdnů od svatby.

Dalším takovým výjimečným dnem může být maturitní ples, promoce.

Nemáte žádný zvláštní a výjimečný důvod, proč si nechat prodloužit vlasy. A co zvýšení si sebevědomí? To je již významným a rozhodně ne zanedbatelným důvodem. Kolikráte stačí málo a hned se budete cítit na duši o poznání lépe. Krása těla hodně souvisí i s krásou duše.

Prodloužení a zahuštění vlasů v jednom

Některou z žen přivede do kadeřnického salónu zájem o prodloužení vlasů, jinou zase zájem o zahuštění vlasů. Můžete však žádat tzv. 2 v 1. Prodloužení samo o sobě totiž vlasy zhustí. Díky prodlouženým vlasům se budete moci přestat trápit s řídkými vlasy. Že jste doposud měli slabý culík, co do průměru? Pak po prodloužení o hodně nabude Váš nový účes.

Metody prodlužování vlasů

Metod prodlužování vlasů je hned několik. Některé kadeřnické salóny se specializují na metodu jednu, jiné Vám hned nabídnou metod více. Ať už Váš kadeřnický salón nabízí jednu, či dvě, tři a více metod, přiblížíme Vám jednotlivé metody. Získáte alespoň rámcový přehled o metodách a nepřijdete do kadeřnického salónu nepřipraveni. Budete se také moci konkrétně zeptat na otázky, které Vás mohou po přečtení dále napadnout aj.

Keratin - prodlužování vlasů

Jedna z velmi častých a oblíbených metod prodlužování, je bezpochyby metoda zvaná Keratin. Na jednotlivé vlasové pramínky Vašich vlasů se co nejblíže k temeni vlasů připevní vybrané pramínky vlasů, a to za pomoci tavících kleští. Tavící kleště obepnou vlasový pramínek v místě spoje, na kterém je malé množství keratinu. A tímto způsobem bude kadeřnice postupovat u všech pramínků. Teplota zapnutých tavících kleští je od 150°C. Nemusíte se však bát, že by došlo k poškození Vašich vlasů. Potřebnost takové teploty je z důvodu upevnění keratinu na Vaše vlasové pramínky.

Ring - prodlužování vlasů

Pokud přesto máte obavy, že takto vysoká teplota by mohla poškodit Vaše vlasy, či byste rády věděly, jakou další možnost máte, pak je tu metoda Ring. V porovnání s výše uvedenou metodou, se při této metodě nevyužívá teplo pro spojení vlasových pramínků. Jedná se o metodu tzv. za studena.

Již z názvu tak trochu vyplývá, že jsou používány kroužky, konkrétně pak kroužky kovové. Kadeřnice Vám navlékne kroužek na Váš přírodní pramen vlasů a spolu s prodlouženým pramenem pak za pomoci kleštiček kroužek scvakne.

Konzultační návštěva v kadeřnickém salónu

Jste rozhodnuté, že si necháte vlasy prodloužit? Vybraly jste si již také kadeřnický salón, ve kterém mají s prodlužováním vlasů zkušenosti? Pak již nezbývá, než se dohodnout na důležitých detailech a nechat si doporučit tu nejvhodnější metodu prodloužení. Co vše můžete očekávat od konzultační schůzky?

Zhodnocení kvality Vašich vlasů

V prvé řadě bude kadeřnici zajímat, zda Vám jde převážně o prodloužení, či zhuštění vlasů. Poté se kadeřnice podívá na Vaše přírodní vlasy, zhodnotí jejich stav a posoudí, zda je ve Vašem případě prodloužení možné, nebo ne.

Vybrání vlasů pro prodloužení

V případě, že ničemu nebrání, abyste se mohly těšit z bohaté, dlouhé hřívy, následuje vybrání vhodného typu vlasů a odstínu. Co se týká typu vlasů, pak můžete vybírat například z kvalitních zcela přírodních vlasů, ale také z vlasů umělých vláken.

Vlasy, které si vyberete, je možné obarvit, v tom není problém. Přeci jen však je lepší, když si vyberete odstín, který by se Vám co nejvíce líbil. Může přímo korespondovat s Vašimi přírodními vlasy. Pak nebude nutné dodatečného barvení. Můžete si však vybrat vlasy jiného odstínu. V tom případě po prodloužení Vám následně kadeřnice ještě vlasy na požadovaný odstín nabarví.

Vybrání délky vlasů

Kromě typu a odstínu vlasů, je třeba se také rozhodnout pro délku vlasů. Můžete se pyšnit vlasy dlouhými 30, 45, nebo 60 cm. Můžete mít tak účes v délce po ramena, do půlky zad, či ještě delší.

Doba potřebná pro prodloužení vlasů

Až nastane den, na kterém jste se s kadeřnicí dohodly na prodloužení vlasů, vezměte si s sebou časopisy, či knihu. Lépe Vám tak uteče čas. Samozřejmě, že můžete s kadeřnicí probrat vše možné, či jen tak vypnout. V tom případě může být čtivo tzv. záložním plánem.

Počítejte s tím, že v kadeřnickém salónu strávíte minimálně pět hodin. Takže buď celé dopoledne, nebo odpoledne. Možná budete moci také zkombinovat krásu s příjemným a užitečným. A tak, pokud je třeba Vámi vybraný kadeřnický salón spojen se salonem kosmetickým, pak se můžete třeba dohodnout také na manikúře, nebo pedikúře.

Péče o prodloužené vlasy

K prodlouženým vlasům se nemusíte nijak opatrně a jinak chovat, než, jak jste doposud byly zvyklé. Vlasy můžete kulmovat, fénovat, natáčet apod. S čím se však musíte rozloučit, je to, že si již nebudete umývat vlasy v předklonu. Tím by totiž došlo k zacuchání vlasů v místě spojů. A pak je tu ještě každodenní česání. V některých kadeřnických salónech se můžete setkat s tím, že Vám dají jako pozornost k prodlouženým vlasům speciální kartáč, který je určený právě na pročesávání prodloužených vlasů. Tento kartáč si však můžete běžně zakoupit, ať už v drogerii, kadeřnickém salónu, případně na internetu. Je důležité pro česání vlasů používat zmíněný kartáč. Zamezíte tomu, abyste si běžným hřebenem, či kartáčem poničily, či dokonce vytrhly spoje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11840 (cesky-magazin.cz#74)


Přidat komentář