Antikoncepce - dámský kondom

O tom, že antikoncepce je důležitá a nezbytná pro náš sexuální život, nemusíme nijak polemizovat. Naštěstí doba pokročila a můžeme si zvolit takový druh antikoncepce, který nám bude příjemný a nijak nenaruší intimní chvilky.

Zato, kdybychom zabrousili do historie antikoncepce, naznáme, že to milenecké páry neměly moc jednoduché. Kolikráte se jednalo o náročnou přípravu před sexuálním aktem, nebo také o následná opatření. Pojďme však nyní v otázce přeskočit „pár“ desítek let. Díky pokroku, novým technologiím, ale také přístupu a pohledu, si můžete zvolit rozličnou antikoncepci.

Volba antikoncepce

Stojíte před rozhodnutím, kterému** druhu antikoncepce** dát přednost? Nechcete však hned volit hormonální antikoncepci? Nevyhovuje Vám klasický pánský kondom? Pak můžete vyzkoušet dámský kondom, který Vás účinně ochrání nejen před nechtěným těhotenstvím, ale také před pohlavně přenosnými nemocemi.

Dámský kondom

Srovnáme-li dámský kondom s pánským, co do funkčnosti, pak se jedná o de facto shodnou antikoncepci. Dámský kondom se však může pochlubit řadou výhod. Jedna z nemalých výhod dámského kondomu je ta, že není nijak závislý na plném ztopoření penisu partnera. Dámský kondom tak bezpochyby ocení všichni ti, kteří mají menší, či větší problémy s erekcí, nebo jim prostě pánský kondom nevyhovuje, či by rádi vyzkoušeli jiné řešení, aniž by to snížilo spolehlivost.

Dámský kondom FEMIDOM

Tak, jako je na trhu řada pánských kondomů, tak i v případě dámských kondomů si můžete vybírat. A proč právě zvolit dámský kondom FEMIDOM? Kupříkladu Vás může přesvědčit ten fakt, že kondom si může žena zavést i několik hodin před milováním. Nemusí tedy docházet k onomu „rušivému odbíhání“ v průběhu něžností. A to samé platí i po souloži. Není vůbec nezbytné, aby byl kondom ihned vyndán. Můžete se tak spokojeně jeden k druhému schoulit a vychutnat vzájemnou blízkost. Žena nemusí hned odbíhat na toaletu, aby si kondom vyndala, a tím tak přerušila doznívající milostné chvilky.

Další výhody dámského kondomu FEMIDOM

U dámského kondomu FEMIDOM se můžete spolehnout, že s jeho použitím zvýšíte ochranu před pohlavně přenosnými nemocemi, ale také před případným otěhotněním, které neplánujete. Pokud bychom se podívali na pánský latexový kondom, pak ten je tenčí, než dámský kondom FEMIDOM. Obavy z případného prasknutí, protržení, které bohužel není výjimkou u některých pánských kondomů, tak u dámského kondomu odpadají. To, že někdo není nadšený z pánského kondomu, může být také způsobeno jeho přílišnou těsností, pnutím, až škrcením. Použijete-li však dámský kondom, nepříjemné pocity partnera, ale i partnerky, jsou ty tam.

Použití dámského kondomu FEMIDOM

Vše je o praxi. To ostatně platí i u pánského kondomu. Tak, jako je možné a mnohdy dobré si „nanečisto“ vyzkoušet nasazení pánského kondomu, tak i u dámského to není na škodu. Nebudete tak případně vystresované, zda je, či není kondom správně zaveden.

Jednoduché a rychlé použití dámského kondomu

Zprvu se může zdát, že použití dámského kondomu bude oproti pánskému výrazně složitější. Je však možné, že již první pokus u Vás dopadne „na výbornou“. Spodní část dámského kondomu si žena zavede do vagíny. Druhý konec kondomu se poté nechá vně stydkých pysků.

Současné použití dámského a pánského kondomu

Možná Vás napadne otázka, zda je vhodné, či účinnější současné použití dámského a pánského kondomu. V tomto případě by však mohlo být docíleno opačného efektu, tj. snížení účinnosti ochrany. Je proto doporučováno, aby se současně nepoužíval pánský a dámský kondom. Pro dostatečnou ochranu, tak stačí kondom dámský, rozhodnete-li se pro něj.

Historie antikoncepce

Pojďme nyní v kalendáři otočit stránky zpět a podívat se na začátky antikoncepce. Bohužel v oblasti antikoncepce nebyla zrovna řada řešení pro dívky a ženy příznivá a příjemná.

Antikoncepční metody

Využíváno například bylo něco jako antikoncepční mast, která byla dívkami, ženami vtírána do vagíny. A protože se jednalo o antikoncepci, která měla zamezit případnému otěhotnění, závisel účinek na ingrediencích. A těmi byl například med, ale také sloní nebo krokodýlí trus.

Antikoncepční nápoje

Drastičtější antikoncepcí byl nápoj, který obsahoval teplou rtuť. Není třeba rozvíjet, že tento mok, nejenže se následně mohl projevit na vývoji plodu, ale celkovému zdravotnímu stavu dívky, ženy.

Jiný nápoj zase obsahoval olovo, měď. I v tomto případě se nejednalo zrovna o nápoj, který by snad byl vyhledávaný.

Napuštěné antikoncepční tampony

Další využívanou metodou byly vyrobené tampony z ovčí vlny, které se máčely do vína. Místo vína se také využívala ušní zvířecí mast. A takto bychom mohli v „zaručených“ metodách pokračovat. Ještě, že tedy doba pokročila a současná antikoncepce nemá s počáteční, nic společného, kromě tedy cíle zabránit případnému početí.

I kondomy mají svoji historii

Nejen dívky a ženy se chránily před případným otěhotněním. I muži nebyli ochuzeni o počátky antikoncepce, konkrétně pak kondomu. Je jistě zřejmé, že kondomy neboli prezervativy nebyly hned z materiálů, které se používají v současnosti. V počátcích byl kondom například z ovčího střeva, ze zvířecí blány. Možná Vás i překvapí zjištění, že byly k dostání i kondomy omyvatelné, tj. použitelné opakovaně. K přelomu pak došlo, když se na trhu objevil kondom latexový. Ten však zase nevyhovuje řadě mužů, a to třeba z důvodu alergie právě na latex. Řešením je pak použití kondomu z jiného materiálu, nebo dámského kondomu.

Vyzkoušejte dámský kondom

A jak se říká, za zkoušku se nic nedá. Byla by velká škoda se omezit v něžnostech, partnerských sexuálních hrátkách jen z důvodu, že Vám je použití kondomu nepříjemné, těžkopádné aj. Proč nevyužít možnosti, třeba v podobě dámského kondomu. Je možné, že budete příjemně překvapeni, a budete se divit, proč jste k němu nepřistoupili již dříve. Dámský kondom si můžete zakoupit v balení po jednom, či třech kusech, třeba na vyzkoušení. A bude-li Vám vyhovovat, pak si můžete zakoupit balení dámského kondomu, třeba o 30 ks. Budete tak mít v zásobě vždy dostatečné množství ochrany pro Vaše intimní něžné chvilky.

Zvýšení prožitku s lubrikanty

A budete-li si chtít užít větší, intenzivnější rozkoše, ničemu nebrání, abyste společně s dámským kondomem použili rozličné lubrikanty. Ty mohou být, jak na bázi vody, tak olejové. Lubrikanty se nijak nenaruší, ani nesníží účinnost dámského kondomu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11869 (cesky-magazin.cz#180)


Přidat komentář