Acai - Vše pro vaše zdraví

Acai je čistě přírodní produkt, který má významné léčivé účinky zejména pro naši dobu. Zcela unikátní vlastnosti této palmy dokáží pomoci při mnoha zdravotních problémech, umí podpořit i imunitu.

Acai – ovoce 21. století

Acai bobule patří do řady dalších produktů, které mají pro zdraví lidí velký význam.** Acai** je zajímavá štíhlá palma rostoucí poblíž velkých řek v oblasti Amazonie. Nikde jinde ji nenajdete. S výjimečnými účinky plodů palmy Acai se poprvé seznámily domorodé kmeny, které v oblastech Amazonie žijí. Zdejší domorodci plody Acai konzumovali především kvůli posílení imunitního systému a zvýšení energie. Později však začali objevovat další léčivé účinky a** plody Acai** se staly samozřejmou součástí jejich života. Dnes jsou plody palmy Acai pro své účinky vyhledávány a také užívány po celém světě. Výjimkou není ani Česká republika.

Palma Acai

Je vlastně docela běžnou palmou, která dorůstá 15 až 25 metrů. Má zpeřené listy, které vyrůstají z načervenalé koruny. Palma má samčí i samičí květy a plodem je kulaté ovoce – bobule. Bobule mají po dozrání tmavě fialovou barvu a uvnitř velké semeno. Chutí připomínají naše lesní plody. Nevýhodou této palmy je, že roste velmi pomalu a plodí jen jednou za 4 až 5 let. Plody pak rostou ve 3 až 8 trsech, a dozrávají po celý rok. Sklizeň nastává v období sucha, což je od července do prosince. Z každé palmy je průměrně asi 24 kilogramů ovoce. Přestože palma vypadá celkem obyčejně, tak ji najdete zejména v Amazonii. Tamní podnebí ji naprosto vyhovuje a jinde ji lze vypěstovat jen stěží.

Sklizeň Acai

Acai bobule je nutné sklízet velmi rychle. Jde o ovoce, které až neuvěřitelně rychle podléhá zkáze. Již po 12 hodinách se mění chuť bobulí. Nepomáhá ani konzervace chlazením. Zároveň s rychlou zkázou plodů probíhá i jejich kontaminace. Jako jediné řešení se ukázalo zpracování teplem, pasterací, kde se přesně kombinuje teplota, čas a pH. Dřeň bobulí Acai se zpracovává za přísných přepravních i hygienických podmínek. Pasterace musí proběhnout rychle a podle přesného postupu. Vše probíhá tak, že se** dřeň z ovoce Acai** zahřívá po dobu několika sekund při teplotě mezi 80 až 90°C a pak dojde k jejímu okamžitému ochlazení. V reálu to pak vypadá tak, že zatímco se provádí sklizeň, tak zpracovatelé již připravují pasteraci. Mají přesně stanovené postupy, které na sebe navazují až do nejmenšího detailu. Tak se zachová maximální pozitivní účinek bobulí. Zároveň po celou dobu sklizně i zpracování probíhají ty nejpřísnější kontroly, aby se do dřeně nedostaly žádné chemické látky. To platí i pro pěstování. Palmy Acai se nesmí průmyslově hnojit, ani se zde nesmí používat pesticidy.

Acai a lidové léčitelství

První začali Acai užívat místní domorodci. Časem se stala miska bobulí Acai součástí snídaně. Ale nejen to. Domorodé kmeny Acai využívají jako zdroj energie a prostředek pro** posílení imunitního systému**. Šťávu z plodů používají jako lék na průjem, odvar z kořínků palmy Acai pak při žloutence a svařenými semínky snižují horkost a horečku. Acai také používají při malárii, cukrovce, onemocnění jater a ledvin, menstruačních i svalových bolestech.

Později se Acai začala využívat také v** lidovém léčitelství**. Na některé nemoci se pak Acai používala stejně jako u domorodých kmenů. Další nemoci, kde Acai pomáhá, přibyly. Acai se v lidovém léčitelství používá proti horečce, bolesti, chřipce, jako antioxidační prostředek, adstringens, výživa při zažívacích problémech, anémii, žloutence, vředech, průjmech, při čištění krve, při silném krvácení nebo při onemocnění jater.Zásluhou účinných látek se Acai ukazuje jako vysoce účinný lék.

Co obsahují plody Acai?

Plody palmy Acai obsahují širokou škálu vitamínů - A, B1, B2, B3, C, E, D a minerálních látek, jako je železo, draslík, vápník, fosfor.  Patří také k jedněm z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Mimoto obsahují bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny Omega 3, 6, 9, které se podílí na snižování hladiny cholesterolu. Z chemického hlediska obsahuje Acai lipidy, bílkoviny i vlákninu. Pak také 19 aminokyselin, pět sterolů včetně vysokého obsahu sitosterolu, a fytosterol.

Testování ORAC

Testování ORAC se provádí za účelem měření antioxidačních účinků různých jídel. Rating je extrémně vysoký u studií vzorků ACAI. 100g čistého extraktu obsahuje až 53 600 ORAC. Což je zatím nejvíce ze všech zkoumaných plodin. A bobulím Acai to vysloužilo hodnocení jako nejsilnější přírodní antioxidant na světě.

Jaké má Acai účinky na organismus?

Těch je celá řada. Od prokazatelných účinků u domorodých kmenů, přes účinky v lidovém léčitelství až po účinky, které jsou potvrzeny lékařskými studiemi. Lékařské studie prokázaly, že Acai účinně zbavuje tělo toxinů, zabraňuje vzniku obezity, diabetu a výrazně se podílí na destrukci rakovinných buněk. Ale to zdaleka není všechno. Acai totiž působí široce. To znamená, že celkově podporuje organismus, přispívá k jeho regeneraci, dodává mu sílu bránit se nemocem, bakteriím a virům. Zajímavé je i to, že umí organismus zbavovat toxinů.

Kdy Acai ještě užívat?

 • u oslabených jedinců náchylných k bakteriálním a virovým onemocnění
 • při psychické a fyzické zátěži, zejména při velkém stresu
 • při problémech s nespavostí
 • u diabetu
 • při únavě očí
 • pro snížení a stabilizaci krevního tlaku
 • proti stárnutí, buněčnému poškození a předčasnému stárnutí
 • při regeneraci organismu a zbavování se toxinů
 • při problémech s cholesterolem
 • při posilování imunitního systému
 • při problémech s kardiovaskulárním systémem

Kdy ještě Acai pomáhá?

 • při zvyšování svalové aktivity, zejména pružnosti svalů
 • při nedostatku energie
 • při dietách, zejména redukčních
 • při potížích s prostatou
 • při posilování paměti
 • při zvýšení libida

Acai kapsle

Umí toho opravdu hodně, od léčení až po různou podporu. Ve skutečnosti ani nelze všechno vyjmenovat. Nové účinky bobulí Acai se totiž stále objevují. A právě proto je stojí zato vyzkoušet. U nás, v České republice, sice nemůžete užívat čerstvé plody, ale můžete si koupit zpracovaný prášek dřeně bobulí, který je stlačen do kapslí. U kapslí máte záruku vysoké účinnosti i kontrolovaného zpracování. Budete-li navíc kapsle užívat podle návodu, tak i když jste zcela zdrávi, projeví se to na vaší pleti, pohodě i výborné náladě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11883 (cesky-magazin.cz#250)


Přidat komentář