Pozitivní myšlení - rady, tipy ke splnění Vašich přání

Když se na svět díváte pozitivně, ihned se vám lépe daří? Namítáte, že to je jen optimismem? Nikoli, energií, kterou vysíláte, získáváte i zpětnou vazbu. Záleží ale, na co se soustředíte.

Pokud vás zajímá, jak pomáhá pozitivní myšlení ke splnění přání, budete číst dále, ale co vy ostatní, kteří „na takové věci nevěříte"? Právě tato formulka je častým argumentem lidí, kteří tvrdí, že jsou pevně nohama na zemi a nevěří na něco nadpřirozeného. O tom se ale vůbec rozepisovat nechceme, proto se nebojte prozkoumat nové informace. Kdo by nechtěl být šťastný a toužit po tom, aby se mu splnila jeho přání? Jak toho ale docílit třeba pouhou myslí? Můžete udělat velmi mnoho, protože třeba jen pozitivní přístup vás naučí nelehké situace nevzdávat, hledat nové cesty a jít dál. Vždy se pak musí najít cesta, která má východisko, jež musí být lepší. Tuto oblast ale prozkoumáme více.

Pozitivní myšlení

Pokud se vydáme cestou k tomu, co si přejeme, a budeme hledat jak toho docílit, je pozitivní myšlení hlavním pilířem ke zdárnému cíli. Proč? Už jen pozitivní nálada vám dodává energii. Pokud jste pesimista a nad vším lámete hlavu, samozřejmě vás to neposouvá. Jestli ale máte k různým situacím vždy pozitivní přístup, vždy se snažíte najít nějaké východisko, to pak nemůže dojít ke špatnému konci, protože danou věc řešíte a nikoli že se v ní utápíte. Víte, proč jsou někteří manažeři úspěšní? Protože mají ve firmě školení, kde je vyburcují k lepším výkonům. Dnes se management firmy neutváří jen tak, že se provede školení o charakteru firmy nebo se učí různé grafy, plány apod. Dnes se konají i různé firemní akce, kde se lidé učí i zdánlivě nemanažerským věcem. Napadlo by vás, že takový úspěšný čtyřicátník v kravatě na teambuildingové akci hltá slova o tom, jak musí k sobě přitáhnout štěstí? Skutečně takto to funguje, a i proto jsou tito lidé úspěšní. Pak se s nimi setkáte a oni mají tvář rozzářenou. Je to dané tím, že docilují, čeho chtějí a mezi nimi můžete být i vy.

Splněné přání – víra v sebe sama

Základem je** věřit si**. Pokud se něco nedaří, nezabalit to se slovy „já jsem životní smolař". Na toto zapomeňte. Jen si vybavte, kolik lidí bylo v životě outsidery a přitom to dotáhli daleko v životě. Bylo to tím, že chtěli společnosti ukázat, že na to mají? Nebo se sami chtěli vyhrabat z problémů? Zarputilost a odhodlanost pak na trnité cestě za úspěchem pomáhá překonávat překážky. Musíte si proto věřit.

Splněné přání – přivolání štěstí

Trošku nadnesený pojem, ale má své opodstatnění. Děláte několik let stále stejnou práci, za stejně špatný plat a toužíte po něčem, co vás bude bavit a vydělá vám? To štěstí v podobě něčeho lukrativního nemusí přijít z čistého nebe, můžete tomu pomoci, ale také si to k sobě přitáhnout. Pokud budete stále zasmušilí a protivní, nikdo si vás nevšimne, aby vám nabídl něco lepšího. V podstatě máte v tomto směru v Čechách výhodu, pokud jste veselejší povahy, protože to není úplně obvyklé a vy vyniknete. Když budete například pracovat v pokladně a budete nevrlí, zákazníci od vás utečou pryč. Když se ale budete usmívat a popřejete pěkný den, třeba u vás bude platit majitel velké firmy, který zrovna bude shánět posilu a vstřícnému člověku nabídne práci. Nechceme vám poukazovat na náhody v životě, ale jen ilustrujeme, co může stačit k tomu, aby si vás někdo všiml.

Splněné přání – přitahování úspěchu

Vše, co přijde do vašeho života, to do něj přitahujete. Může to být na základě představ, které máte v hlavě. Pokud se na nějakou věc soustředíte v myšlenkách, pak ji přivoláte, jelikož ji chcete. Třeba, když někdo chce být fotografem, myslí na danou věc tolik, až si koupí fotoaparát, začne obor studovat, poté se na to začnou nabalovat příležitosti (např. ve škole narazí na více kontaktů, soutěže apod.) a daný člověk se dostane do dané společnosti, kde může začít vyčnívat. Snadno to jde demonstrovat na myšlence. Prentice Mulford řekl, že myšlenka je síla. Vezměte si, že třeba hudební skladatelé vyjadřují myšlenky notami, spisovatelé dávají své ideje na papír. A jakou sílu mají tato díla!

Splněné přání – podobnost věcí

Pokud se na něco soustředíte, tak k sobě přitahujete něco podobného. Třeba, pokud chcete být úspěšným filmařem, začnete například na filmové škole nasávat atmosféru. Nejen, že trávíte čas na škole, ale začnete objevovat kavárny, kde se schází filmaři. Tam začnete chodit a najednou zapadnete mezi odborníky. Ti vám mohou zase dát šanci se zdokonalit. Díky tomu takto postupujete dále a dále a přibližujete se svému snu.

Splněné přání – dobro a zlo

Velice těžké téma pro filosofy. Zatímco třeba lidé si někdy nedokáží s těmito pojmy poradit (např. je zlem i pomsta za zabití někoho jiného, čili forma oko za oko, zub za zub?). V našem případě to je jednodušší, protože pokud zmiňujeme, že máte přitahovat to dobré a ne zlé, tak je to individuální. Musíte si uvědomit, co vám bude vyhovovat a co si pustíte k tělu.

Splněné přání – zákon přitažlivosti

Pokaždé, když se zaměříte na věci, které nechcete, zákon přitažlivosti to neslyší. Vesmír totiž neslyší nechci, ani chci, ale mám. Pokud vás například bolí noha, neříkejte si: Nechci, ať mě bolí noha. Naopak si říkejte: Mám zdravou nohu. Zákon přitažlivosti nepočítá slova jako chci, nechci a ne. Zákon přitažlivosti funguje, pokud jsou vaše emoce kladně naladěny, pokud se cítíte dobře. K tomu stačí myslet na pozitivní věci, nebo na věci, které chcete aby se vám splnily. Důležité je představovat si, že už je máte, a ne, že je chcete.

Zákon přitažlivosti - Vesmír

Cesta za úspěchem a štěstím nemusí být vždy plná štěstí, ale když se pak ohlédnete zpět, ukáže se, že i to špatné, bylo vlastně pro vás dobré. Musíte se ale soustředit na to, co chcete, protože pak má vaše mysl vytyčený cíl, který má před sebou a v lidské společnosti je přirozené něčeho dosahovat. Najděte proto způsob, jak být úspěšný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11815 (cesky-magazin.cz#360)


Přidat komentář