Nový autosalon Nissan Ostrava

Výběr nového auta Nissan není jen tak. Jde o poměrně vysokou investici minimálně na několik příštích let, v některých případech i na desetiletí. Podle čeho vybírat, aby Nissan ideálně vyhovoval Vašim potřebám a nárokům?

Při výběru nového auta Nissan většinou lidé hledají na internetu nebo v časopisech, avšak ideální je navštívit autosalon, kde vám profesionální obsluha zodpoví vaše otázky, poradí a doporučí model, který bude ideálně vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.

Autosalon Nissan v Ostravě

Jsou vám sympatické vozy značky Nissan? Jste z Ostravska nebo okolí? Pak určitě navštivte nový autosalon Nissanu na Hornopolní ulici v Ostravě. Pokud to máte do Ostravy daleko, kompletní nabídku modelů značky Nissan, jejich charakteristiku, spoustu fotografií exteriéru i interiéru aut a další informace si můžete prohlédnout na internetových stránkách www.nissandolezal.cz, kde se rovněž můžete objednat na testovací jízdu vybraným modelem. Otevírací doba ostravského autosalonu Nissan Doležal je od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin.

Nový automobil Nissan v Ostravě

Při výběru nového auta bychom měli brát v úvahu několik základních kritérií. Musíme si předně ujasnit, k čemu budeme automobil nejčastěji využívat, jak často budeme jezdit, v jakém prostředí (město, silnice, dálnice nebo terén) a na jak dlouhé trasy, kolik osob bude v autě pravidelně cestovat, jaký výkon od auta požadujeme apod.

Využití nového vozu Nissan Ostrava

Jak často budete váš nový automobil používat? Na jaké trasy se sním budete pravidelně vydávat? Kolik osob a kolik zavazadel, resp. kolik nákladu budete vozit? To vše hraje při výběru nového auta velkou roli. A proto dříve, než se začnete zajímat o konkrétní modely aut, byste si měli vyjasnit tyto základní otázky.

Jakou velikost auta Nissan zvolit?

Pokud myslíte ekonomicky, velikost auta jednoduše přizpůsobte počtů členů vaší rodiny a také tomu, jak často vyrážíte na společné cesty nebo na jak dlouhé vzdálenosti společně jezdíte.

Pro toho, kdo jezdí nejčastěji sám a nepřeváží žádná zavazadla nebo jiné rozměrné věci, je zcela zbytečný velký a těžký automobil s vysokou spotřebou. Naopak pro čtyřčlennou rodinu je malé třídvéřové auto nepraktické a bude se v něm cítit velmi stísněně. Ujet v malém autě pár kilometrů není problém, ale tísnit se v něm na delších cestách už může být docela nepříjemné.

Jste-li mladý pár, můžete brzy očekávat přírůstek do rodiny – i na to při výběru nového vozu myslete. Převážet kočárek v malém autě může být problematické až nemožné a proto počítejte s rezervou a raději zvolte střední nebo větší vůz, klidně i kombík, který je pro rodinu s malými dětmi ideální. Naopak pro seniory je menší a třeba i pomalejší vůz plně dostačující – snadno se ním manévruje a úspora na palivu je příjemná.

Po jakém povrchu budete s autem jezdit?

Jaké cesty podnikáte nejčastěji? Jezdíte téměř výhradně po městě, anebo se vydáváte na okresky či rychlostní silnice a dálnice, či snad zajíždíte i mimo asfalt?

Pokud se svým autem téměř neopouštíte město, nejlépe se vám osvědčí malé auto s nízkou spotřebou, které nepotřebuje nijak silný motor, protože ve městě nepotřebujete, resp. nesmíte jezdit rychle. Ve stísněných prostorách města se vám s malým autem bude snadno manévrovat a díky motoru s nízkým výkonem a nízkou spotřebou paliva budete jezdit ekonomicky. Malé auto s nízkým výkonem dobře využijete také na okreskách.

Jestliže se naopak častěji vydáváte na delší úseky po dálnicích nebo rychlostních silnicích, bude se vám vyšší výkon motoru hodit pro rychlou a plynulou jízdu.

Pořizovat si však auto, které má obzvláště silný výkon a pohon na všechny čtyři kola na ježdění pouze po asfaltu, postrádá jakýkoliv smysl a především je to velmi neekonomické. Terénní vůz si kupte pouze tehdy, jestliže plánujete alespoň občas sjet ze silnice a potřebujete spolehlivě projet i náročnějším terénem s výmoly, blátem a loužemi nebo kameny nebo pokud bydlíte v prudkém kopic či ve vyšších horských polohách, kde využijete pohon na všechny čtyři kola především v zimě.

Spolehlivost značky Nissan a jejich modelů

Pokud máte jasno, k čemu budete nový vůz nejčastěji využívat, můžete se začít poohlížet po konkrétních značkách a jejich modelech. Kromě designu nebo ceny jednotlivých modelů je dobré brát v úvahu statistiky spolehlivosti jednotlivých značek. Která značka dlouhodobě vyrábí kvalitní a spolehlivá auta a naopak na vozy které značky příliš velký spoleh není? To vám napoví dlouholeté statistiky, které sledují, jak často se u jednotlivých značek a konkrétních modelů aut vyskytují závady zjištěné při povinných technických kontrolách.

Výrazné rozdíly se však občas objevují i mezi jednotlivými modely stejné značky. Chcete-li si pořídit nové auto a zalíbil se vám model, který je na trhu již dlouho, ve statistice najdete i starší ročníky vybraného modelu, takže uvidíte ještě přesnější výsledky než když sledujete pouze statistiky značek.

Kromě těchto statistik lze na specializovaných motoristických internetových webech nebo ve stejně zaměřených časopisech či televizních pořadech zhlédnout či přečíst recenze a testy konkrétních starších i nových modelů aut, které vám rovněž mohou poskytnout informace podstatné pro výběr vozu.

Motor Nissanu a jeho výkon Ostrava

V neposlední řadě patří mezi důležitá kritéria při výběru automobilu typ motoru a jeho výkon. Při výběru motoru se budete rozhodovat mezi nižším či nižším objemem válců, resp. zdvihovým objemem a mezi druhy paliva, kterými jsou nejčastěji nafta nebo benzín. Nová auta, která mají již z tovární výroby pohon na LPG, jsou zatím výjimkou. Častěji se začínají objevovat hybridy, které mají pohon benzínový a LPG zároveň.

Objem válců Nissan

Čím větší má auto objem válců, tím dokáže jet rychleji a může dosáhnout většího zrychlení, zároveň má větší sílu, takže snáze vyjedete do prudkého kopce. S objemem válců však roste i spotřeba paliva – nedá se ovšem říci, že je zde přímá úměra, neboť hodně záleží také na hmotnosti auta, na tom v jakém prostředí s autem jezdíte a také na vašich řidičských schopnostech, resp. zda i ve městě dokážete jezdit jakž takž plynule, nebo hodně jezdíte stylem „brzda-plyn-brzda-plyn…“ (první způsob je samozřejmě ekonomičtější).

Typ motoru Nissan v Ostravě

Často se říká, že naftové motory jsou úspornější. Na druhou stranu jsou však dražší a poruchovější a zároveň za ně zaplatíte vyšší povinné ručení i vyšší částky za servis. Úspora při tankování se tak vzhledem k výše uvedenému nejmarkantněji projevuje tehdy, jezdíte-li s naftovým motorem alespoň několik desítek tisíc kilometrů ročně, jinak peníze ušetřené za palivo vydáte za vyšší pojistku a dražší servis, nemluvě o vyšší pořizovací ceně auta s naftovým pohonem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11823 (cesky-magazin.cz#573)


Přidat komentář