Nejlepší oříšky z celého světa

Zobnete si sem tam nějakou laskominku? Pak si vychutnejte to, co je opravdu kvalitní. Takové výrobky hledejte ve specializovaných prodejnách, kde je nejen bohatý výběr, ale i záruka kvality.

Skoro dennodenně nás zahlcují zprávy o tom, jak nekvalitní výrobky se prodávají. Jedná se ale o zboží z velkoobchodů, kde touha za co nejlevnějším nákladem samozřejmě snižuje i kvalitu potravin. Proto je lepší vydat se do obchodů, kde nabízejí kvalitnější i zdravější pochutiny. Koneckonců, právě takové výrobky i lépe chutnají. Nabízí se vám mnohem pestřejší výběr, protože na jednom místě mají obchodníci možnost vystavit daleko více zboží z jednoho druhu. Díky tomu poznáte skutečnou kvalitu pochutin, které mají tradici. Například** belgické pralinky** nehledáte v obchodních řetězcích za 30 korun. Ochutnáte ty pravé a tradiční a hned poznáte rozdíl.

Pokud se jedná o firmu, která je na něco specializovaná, snaží se svým zákazníkům nabídnout tu nejlepší kvalitu. Supermarkety vás ale chtějí spíše zahltit, proto výrobky od jednoho druhu mnohdy chutnají stejně. Dnes vás proto seznámíme s možnostmi, které nabízejí obchody se sušenými plody. Nad oříšky, aromatickým sušeným ovocem a lahodnou čokoládou se vám budou sbíhat sliny.

Nákup z domova

Zkoušeli jste internetový obchod? Je to stále častější forma nakupování. Je to velmi výhodné, protože se vám nabízí řada možností, které v běžném kamenném obchodě nenajdete. Jednak je tu deviza v cenách. Majitelé obchodu nemusí platit drahý nájem za kamenný obchod, což se samozřejmě promítne do cen zboží. Díky tomu můžete mít výrobek skoro za velkoobchodní cenu. Výhoda je také v tom, že pokud se něco objednává, většinou může zprostředkovatel na základě vaší poptávky něco objednat v té dané chvíli, takže máte zajištěnu i čerstvost, protože zboží není dlouho na skladě. Dodavatelé mají více odběratelů, takže se na druhé straně nemusíte bát, že třeba u nich je zboží dlouhou dobu.

Další výhodou nákupu na internetu je i ta skutečnost, že máte na výběr z několika druhů, protože opět nemusí zprostředkovatel myslet na místo, kde bude něco uskladňovat. Díky tomu najdete třeba i výrobky, které jsou špatně k sehnání. Dalším motivem ke koupi je pak originalita. Všimli jste si, že právě na internetu se nabízí řada produktů, které jinde nejsou k sehnání? Obchodníci jsou v tomto směru pružnější a nabízejí mnohem pestřejší výběr ve specializaci, kterou mají. Mohou to být právě třeba sušené plody, na které se podíváme více zblízka.

Tradiční výrobky

Jistě, tyto výrobky nechybí v běžné nabídce supermarketů, ale jaká je jejich kvalita? Všimli jste si, že v obchodech se opakují jedny a ty samé značky? Samozřejmě, že kvalita je různá, ale někdy nemá dané zboží nic společného s originálním produktem. Ty tradiční výrobky se v konkurenci do větších řetězců nedostanou, což je škoda. Představte si menší zemědělce, kdyby zásobovali celé řetězce. Na to by většinou nestačili ani finančně (proto se berou levnější výrobky ze zahraničí), a tak jsou farmářské trhy. Zákazník, pokud chce kvalitu, musí hledat v menších obchodech, kde majitelé spolupracují s tradičními firmami. V nabídce supermarketů těžko najdete například originální švýcarskou čokoládu, u specialistů už ano.

Oříšky

Arašídy, mandle, kešu, pistácie a jiné formy tohoto plodu musí být dobře zpracované, aby chutnaly. Nesmí být mdlé ani extra přechucené. Všeho má být s mírou. V dnešní nabídce dodavatelů existují jak vyloženě čisté varianty ořechů, které jsou původní, tak existují i obměny třeba chilli nebo pizza. Zkusili jste třeba makadamové ořechy? Poznejte i ty oříšky, které nejsou u nás tolik vidět, ale o to více vás překvapí jejich chuť.

Oříšky v polevě

Na zobání u televize nebo do práce můžete mít tuto pochutinu. Je to zdravější než jíst nekvalitní cukroviny. Ořechy obsahují olej, který je dobrý na pleť. Polevy pak mohou být v různých formách. Můžete si mlsat na hořké čokoládě, lahodně mléčné čokoládě, okusíte jogurtovou polevu nebo vám zachutná karamel či příměs kávy v tiramisu. Sami poznáte, že klasická tyčinka s oříšky se tomu nemůže vyrovnat.

Sušené ovoce

Velmi oblíbená pochutina, která je navíc úžasnou alternativou pro sladkosti, po kterých se tloustne. Zahoďte sladké bonbony, které mají v sobě jen barviva a cukr a vychutnejte si ovoce, které je rovněž sladké. Je navíc aromatické, protože sušením se více povzbudí jeho aroma, takže jej můžete i zpracovat do lahodných pokrmů. V nabídce máte nepřeberné množství jak našich plodin, tak i exotického ovoce. Ananas, aloe vera, banán, datle, fíky, meruňky, mango, jahody nebo i rajská jablíčka jsou jen zlomkem nabídky.

Sušené ovoce v polevě

Opět je tu jedinečné spojení a zpestření tradiční chuti s polevou. Pokud se na ovoce nebo i oříšky aplikuje poleva, trochu tento výsledný produkt simuluje čokoládu. Jedná se ale o mnohem zdravější produkt. Jednak proto, že u těchto jednotlivin se využije kvalitnější surovina a pak také tento výrobek obsahuje více ovoce či ořechu, tudíž není tak kalorický.

Belgické pralinky

Různé formy čokoládových bonbónů mají svou tradici, ale často se můžete setkat s nekvalitními napodobeninami. Pravá belgická pralinka má výraznou, protože se v ní mísí více dominantních ingrediencí, takže má ojedinělou chuť. Už jsme zmínili, že pokud ochutnáte pravou pralinku, nabízí se vám jedinečná zkušenost ochutnat tradiční belgickou cukrovinu.

Želé lékořice

Želé výrobky jsou nejen dobré na mlsání, ale věděli jste, že jsou úžasné na klouby? Želatina je totiž ideální pro chrupavky, takže toto mlsání je povoleno. Proto lékaři často doporučují buď bonbony ve formě želé anebo třeba tlačenky.

Japonské směsi

Japonci mají své typicky zpracované výrobky. Kromě tradičních směsí oříšků to jsou i třeba** sušené wasabi** kousky, které mají jedinečnou chuť a dají se využít jako součást jiných pokrmů.

Dia výrobky

Kdo nemůže cukr, zvolí dia výrobky a stejně si užije sladkou chuť. Stále ještě ale pro tyto produkty není ve větších obchodech takový prostor, proto máte větší výběr v menších podnicích.

Užijte si originalitu, protože je to vždy větší zážitek. Zapomeňte na výrobky ze supermarketu a dejte si tradiční pokrm, který vás obohatí novým zážitkem. Dnes máte na výběr tolik možností, že je škoda jich nevyužít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11814 (cesky-magazin.cz#345)


Přidat komentář