Jak na fotkách vypadat skvěle

Ne každý vypadá na fotkách dokonale, i když ve skutečnsoti je se na co dívat. Holt takový člověk nezná pravidla a triky k tomu, jak na fotkách vypadat skvěle. Jinak by ihned změnil výraz.

V dnešní době, kdy je téměř každý vybaven foťákem, ať přímo, nebo na mobilním telefonu, tabletu aj., v době sociálních sítí, kdy tyto fotografie prezentujeme, ať přímo nebo nepřímo, chce každý vypadat dobře. Ne vždy se to podaří a ne každý má dar být fotogenický. Určitě známe typy, které když se fotí, vypadají lépe, nebo naopak hůře, než ve skutečnosti. A to je právě ten správný um, umět se dobře natočit, aby tak většina fotek s vámi byla chvályhodná, alespoň pro vás samotné.

Na co nezapomenout

Nejspíš neovlivníme ty fotky, kde jen tak ledabyle procházíme, nebo nás někdo bez příprav vyfotí, ale pokud se chystáme na focení, tedy akci, kde se bude fotit, nebo přímo na focení, kde se očekává, že budeme pózovat, aj. je potřeba, abychom se náležitě připravili a také pamatovali na důležitá fakta.

Jak vypadat na všech fotkách skvěle

Ale pokud chcete i na všech fotkách vypadat skvěle, jako jsou momentky z akcí, držte se následujících rad a kroků. Například je nezbytně nutné, abyste se neustále usmívali. Všimněte si, že snad všem lidem úsměv sluší a většina lidí vypadá mnohem lépe, pokud se usmívá. Takže úsměv nahodit, nemusí jít o žádný nucený, strojený až umělý úsměv. Prostě si zvykněte, že se máte usmívat a myslete na to. Po čase to pro vás nebude problém a uvidíte, že na fotkách vypadáte lépe.

Zakrývat nedostatky

Častým problémem, co se momentek týče, že lidé mají druhou bradu, velké břicho, nebo při širokém úsměvu jsou vidět nedostatky, co se zubů týče. Je tak potřeba si uvědomit, že druhou bradu může mít i člověk velice hubený, stačí, když zatáhne hlavu dost dozadu. To pak nevypadá u nikoho dobře. Jedinou obranou proti tomu je, pamatovat na tyto nezdary a také se proti nim obrnit a pamatovat na to. Vystrkovat bradu moc dopředu také nepůsobí dvakrát dobře, takže potřeba je najít tu správnou polohu. Dalším momentem, který nepůsobí dobře, jsou zubní kazy, plomby aj. Jestliže máte tento nedostatek, pak se smějte výhradně s rukou před pusou. A do třetice velké břicho snad trápí každého – ať muže, či ženy. A to mohou být štíhlí. Někdy je hnacím faktorem aktuální přesycení, jindy zas nevhodné oblečení. Pravidelně břicho zatahujte, tím ho i procvičíte a bude pevnější. Takže dvě mouchy jednou ranou.

Před focením

Pokud se však na focení chystáte, je potřeba se na to předem připravit. Začněte pletí. Ta, aby vypadala dokonale, musí být svěží a fit. Proto je potřeba se předem dobře vyspat, pleti dát odpočinout a také ji pořádně hydratovat. Žádný make-up dobře nezakryje nedostatky spojené s nedostatečnou hydratací pleti. Je tak nutné řádně pít, nejlépe čistou vodu a také použít dobrý hydratační krém.

Oblečení, jako hlavní problém

To, zda budete na fotkách vypadat dobře, nebo nikoliv, dost ovlivní i výběr oblečení, respektive jeho barva. Červená vás může rozzářit, nebo například zatratit. V tomto ohledu je potřeba znát barevnou typologii a vědět, zda jste jarní, letní, podzimní nebo zimní typ, aby tak bylo dokonáno toho, že budete mít ty správné barvy na sobě, ve kterých budete vždy vypadat skvěle a tak i fotce dodáte ten správný výraz, bude o mnoho lepší. Pokud jdete na focení delší, přineste si s sebou několik oblečení. Nemusí se všechno použít, ale šikovný fotograf bude schopen doladit vás do detailů tak, abyste měli to, co od něj požadujete. A možná i něco navíc.

Kdo vás fotí

Pokud využijete služeb profesionálního fotografa, nejspíš dopadnou fotky dobře. Jenže dost často si lidé, obvykle kamarádky spolu vytváří jednoduchý fotoateliér, a snaží se vypadat jako modelky. Dost častým problémem je, že se fotí zespoda, což je kámen úrazu, protože potom vypadá snad každý mizerně. Nikdo nemůže s roztaženými nosními dírkami, rozšířenou bradou na úrok zmenšené hlavy, rozšíření břicha a pánve, spolu s tím i stehen, vypadat dobře. Většinou se tak také lidé dívají dolů a to jim tvoří druhou bradu a opět další plus k tomu, že vypadají ještě hůř. Takže pozor na focení zespoda. Pokud možno, tak ho zakázat ihned, jakmile je to možné. Na co fotky, které se vyhodí, vymažou?

Čistota zevnějšku

Samozřejmostí je, že se dopředu na focení nachystáte tak, aby vše bylo perfektní. Je tak nutné umýt si vlasy a zvolit i správný účes. Pakliže si nejste jistí, co s načechranou hřívou provést, ale přitom chcete mít perfektní účes, pak si vezměte na pomoc dalšího profesionála a to kadeřníka. Pokud je dobrým kadeřníkem, bude hned vědět, jak vaše neposedné kadeře zkorigovat, aby tak bylo docíleno kýženého efektu a to naprosto senzačních fotek. Je to investice, která se vyplatí, ale pokud přece je vaším úmyslem neutrácet mnoho, předem si účes nacvičte, vlasy upravte do potřebných poloh.

Cvičte před zrcadlem

Málokdo ví, jak na fotkách bude následně vypadat, proto je nesmírně nutné, pokud chceme mít jistotu krásných fotek, cvičit polohy před zrcadlem. A to ne jen tak pro nic, za nic. Nestačí si jen tak stoupnout před zrcadlo a usmát se, ale také je potřeba polohy pravidelně cvičit, uvědomovat si je. Zní to poněkud směšně, ale není to tak snadné, jak se zdá. Před zrcadlem se vidíte, ale u fotografa většinou ne. Proto bude potřeba, aby vše bylo perfektní právě tak, že to předem nacvičíte. Nejprve si sedněte před zrcadlo, nebo stoupněte (i když sed je pohodlnější) a napózujte tak, jak chcete vypadat.

Tip na skvělou pózu, který zaručeně funguje

K tomu patří i úsměv, natočení hlavy aj. najděte si tu nejoptimálnější polohu a poté si polohu zapamatujte. A to doslova. Nejlépe uděláte tak, že zavřete oči, ale zůstanete ve stejné poloze, jen se o devadesát stupňů pomalu otočíte a pak si budete, bez zrcadla polohu řádně uvědomovat. Následně v poloze zůstáváte a opět se obracíte k zrcadlu a polohu tak zkontrolujete. Pakliže se vychýlila, ihned opravíte a opět otočíte. Dělejte to tak dlouho, dokud jste schopni si ji bez potíží zapamatovat a ihned se do ní natočit.

Poslední rada na skvělé fotky – úsměv celým tělem

I když v úvodu byl zmíněn úsměv, je potřeba pamatovat na to, že pokud chcete mít dokonalé fotky, je nutností se usmívat i očima, prakticky celým tělem. Musí z vás zářit optimismus, který na fotce bude zachycen a uchován pro budoucí čas.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11828 (cesky-magazin.cz#632)


Přidat komentář