Domácí kávovar Mypressi TWIST

Udělat si v klidu výtečnou kávu, to je pro milovníky tohoto nápoje pravý požitek. Skutečně dobré kávovary dokonce dokáží vyrobit espresso bez použití kapslí. Chcete se dozvědět víc?

Na současném trhu nalezneme celou řadu kávovarů v různých provedeních, designech a cenových relacích. Jak se ale v poměrně široké nabídce různých typů kávovarů vyznat, který z nich si vlastně máme vybrat? Je mezi nimi nějaký podstatný rozdíl? Existuje kávovar, který ty ostatní v něčem předčí? Opravdu skutečně kvalitní přístroj vám udělá lahodný mok, který vás nejen probudí, ale také vám bude skutečně chutnat, že už nikdy nebudete chtít obyčejně zalitou kávu. Jaké tedy máte možnosti? Podívejte se na světovou novinku v domácích kávovarech, která umí vyrobit espresso bez použití drahých kapslí z běžné mleté kávy.

Typy kávovarů

Pokud zrovna nejste milovníci klasického turka, tedy nepříliš vhodné přípravy kávy (zalití horkou vodou), pak vás bude zajímat, jaké typy kávovarů na trhu naleznete. Jaké tedy máte možnosti? Existuje spousta druhů a typů kávovarů, které jsou běžně dostupné a mezi ty základní patří výrobky, které jsou určeny na espresso nebo jistě znáte klasické překapávače. Spousta druhů kávovarů má nějakou jinou výhodu a jedinečnost. Podívejme se na ně.

Překapávač

Zřejmě nejstarší typ kávovaru, který možná ještě máte doma. Překapávač je typ kávovaru, který má zásobník, filtr a konvici. Je to systém, který vám umožní** udělat si čistou kávu bez zbytku lógru**, který by se jinak usazoval mezi zuby a kávu si díky tomu můžete vychutnat až do dna. Výhodou je, že je možné použít běžnou mletou kávu, ale filtr se čas od času roztrhl či rozlepil. V minulosti velmi oblíbená varianta kávovaru, ale dnes je překonán.

Kávovar na espresso

Klasické espresso nebo se mu také říká presso. Nenapovídá vám výraz „presovat“ něco? Ano, press je tlak a za pomocí tohoto systému se v kávovaru dělá káva. Z přístroje pak vytéká káva, která má na povrchu** hustou pěnu**. Ideální je, když vytéká po dobu asi 25-ti sekund, protože pak je káva správně konzistentní. Výhoda je ve výtečné chuti, ovšem velmi záleží na konkrétním typu výrobku a použitém provozním tlaku. Nevýhodou je, že je třeba kupovat speciální kapsle, které mohou být velmi drahé.

Profesionální přístroje na espresso

Jestli jste milovníkem espressa, tak si jej sami doma neuděláte tak dobře, jako u profesionálních  kávovarů na espreso, jaké používají například ve špičkových kavárnách. Ovšem cena za profesionální přístroj tomu odpovídá – může se pohybovat i okolo 100.000 Kč a proto je tento přístroj pro domácí použití vlastně nepoužitelný.

Domácí kávovar Mypressi TWIST

Velice zajímavý výrobek, který nyní přichází i na náš trh. Jedná se o domácí kávovar, který spojuje veškeré výhody výše uvedených způsobů přípravy kávy. Je to absolutní novinka v ČR, která je ve světě velice oblíbená. Jedná se o domácí univerzální přenosný kávovar, který je vhodný i do malých kuchyní, protože zabírá velmi málo místa, ale dokáže naprosté zázraky. Do tohoto domácího kávovaru Mypressi totiž vložíte běžně namletou kávu, tak jak jste byli zvyknutí z překapávače, a tento kávovar vám přesto vyrobí neobyčejně lahodné latte, espresso nebo capuccino, a to ve stejné kvalitě jako profesionální kávovary. A při tom není potřeba do něj kupovat drahé kapsle! Výhodou je nízká pořizovací cena oproti kávovarům, které vyrobí srovnatelné espreso ve špičkových kavárnách, a nízké provozní náklady. Také proto je kávovar Mypressi tak oceňovaný ve světě.

presovač

Ocenění Espresso kávovaru Mypressi Twist

Espresso kávovar Mypressi Twist byl celosvětově oceněn a Mypressi v ČR podpořilo také několik významných osobností z oboru kávy. Mypressi TWIST v ČR doporučuje Roberto Trevisan, který je uznávaný lektor Školy kávy s.r.o. a certifikovaný lektor CBA (oblast působení Praha). Tento výrobek chválí také pan Jiří Olšák, porotce kávových soutěží (oblast působení Mělník) a Coffee Club Michal Nováček - finalista soutěže Lattè art 2011 získal 1. místo (oblast působení Brno). Není proto žádným divem, že během velice krátké doby stanul Mypressi TWIST na předních místech na trhu s kávovary a že jej ocenilo mnoho milovníků kávy na celém světě. Tento skvělý kávovar Mypressi TWIST získal také prestižní ocenění jako „Nejlepší nový produkt 2009/2010″ od Kávové asociace v Americe SCAA.

Tato asociace dne 21. dubna 2009 uznala kávovar na espresso Mypressi TWIST jako nový převratný produkt pro spotřebitele pro jeho snadné použití, bezchybný design a konzistentní tlak, který produkuje bezkonkurenční kvalitu espressa, stejně jako profesionální přístroje. Posuzována byla přidaná hodnota, jeho funkce, uživatelská přívětivost, estetická stránka, inovativní materiály, konkurenceschopnost a další specifika. Coffeegeek.com (Mark Prince) řekl: „to je opravdu první přenosný přístroj, který jsem použil a který dělá skutečné espresso“. Dovozcem tohoto oceňovaného kávovaru je CERAMIC BLADE CO., LTD, což je anglická společnost, výhradní dovozce a prodejce značkových domácích potřeb. Kvalitní kuchyňské zboží společnosti Ceramic Blade je zárukou posledních technologických inovací a moderních stylů.

Proč připravovat espresso?

kávaZe všech způsobů přípravy kávových nápojů je espresso jediný kávový nápoj, která je snadno stravitelný a tolerantní k organizmu. Jde totiž o jedinou techniku přípravy kávy, která může zaručit maximální emulzi a navíc se v tomto nápoji prezentují všechny charakteristiky chuti a aromat použité kávy. Pro dosažení tohoto cíle ale nestačí připravovat kávový nápoj pomocí jakéhokoliv stroje na espresso. Je třeba si vybrat takového výrobce kávovarů na espresso a takový typ, který umožňuje získat** maximální extrakce zdravého nápoje a lahodné chuti,** který je vůbec možné z kávy získat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11817 (cesky-magazin.cz#363)


Přidat komentář