BOZP

Problematika bezpečnosti práce a ochrany zdraví při práci je značně rozsáhlá a komplikovaná. Řada zaměstnavatelů dává přednost spolupráci s externí firmou, která zajistí vše potřebné a dobře se orientuje v zákonech.

Nedílnou součástí pracovního procesu je také bezpečnost práce, ochrana zdraví při práci a požární bezpečnost. To vše je nutné ke správnému chodu na pracovišti. Zaměstnanci musí být proškolení v BOZP a PO (bezpečnost práce a ochrana zdraví při práci, požární ochrana). Dále musí být vedena dokumentace a na pracovišti musí být zajištěno bezpečí pro všechny zaměstnance. Jaké jsou požadavky na BOZP, co vše je potřeba zařídit, jak proškolit zaměstnance a jak vést dokumentaci? Trápí vás tyto otázky a hledáte profesionální firmu, která převezme veškerou starost na sebe?

Zaměstnavatelé jsou dle zákona povinni pravidelně školit své zaměstnance v bezpečnosti práce a ochraně zdraví při práci. Školením BOZP musí projít každý nový zaměstnanec nebo zaměstnanec při změně pracovní pozice. Školení BOZP slouží především z hlediska prevence. Pracovníci jsou seznámeni s riziky na pracovišti, chrání tak sami sebe a své okolí. Školením BOZP chráníte nejen zdraví svých zaměstnanců, ale také svůj majetek. Školení BOZP by mělo být zakončeno testem nebo ústní zkouškou, během které se ověří získané znalosti zaměstnanců. Vše musí být řádně vedeno v dokumentaci bezpečnosti práce a ochrany zdraví při práci. Oblastní inspektorát práce může provést kontrolu bezpečnosti práce na vašem pracovišti. Oblastní inspektorát práce kontroluje např. vedení dokumentace, která musí obsahovat záznamy o školeních, osnovy školení BOZP, základní předpisy, informace o rizicích atd.

Zaměstnavatelé se nemusí trápit rozsáhlými požadavky na BOZP a mohou si najmout externí firmu, která zajistí veškerou dokumentaci a další náležitosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11827 (cesky-magazin.cz#627)


Diskuze a zkušenosti

Ing. Winkler | 24.11.2014 11:16
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Rychlé a seriozní jednání, dlouho se mi nestalo, abych narazil na firmu, které záleží hlavně na spokojenosti klienta.

J. Michael | 25.11.2014 07:51
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Byl jsme na pohovoru na pozici obchodní manažer, po delším pohovoru jsem byl přijat, ale bohužel musím čekat na ukončení pracovního poměru v současném zaměstnání.

Anonym | 26.11.2014 01:41
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Celkově jsme s ENERGOM Projekty a.s. velmi spokojeni a všechny služby v BOZP vždy podle dohod a bez komplikací. Žádné kontroly jsme zatím neměli ale zatím Vaše služby byly výborné.

PhDr. Klára Schindlerová | 26.11.2014 16:04
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti dobrý den, musím se poděli o velmi zajímavou zkušenost. Dostali jsme dopis o plánované kontrole inspektorátu práce. Samozřejmě jsme se o tuto problematiku BOZP a PO vůbec nezajímali. Sice jsme věděli že máme mit nějakou bezpečnost práce, i přes to že u nás v okolí Otrokovice BOZP všichni mají, tak jsme to neřešili. Docela jsme zpanikařili a tak jsme hledali na internetu nějakou firmu která BOZP dělá. Našli jsme společnost Energom projekty a.s. a byla jsem nadšená. Hned na druhý den k nám přijel technik BOZP a PO od nich z pobočky BOZP ve Zlíně a udělal nám prověrku a audit BOZP. Podepsali jsme smlouvu o spolupráci a hned za tři dny už nás zastupoval u kontroly inspekce práce. Všechno dopadlo dobře a mi došlo, že kařdý má dělat to co umí nejlépe :-)

Výroba - Opava | 28.11.2014 13:14
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Školila jsem si zaměstnance sama, něco jsem našla na internetu a něco z vlastních zkušeností z provozu na prodejně. Když k nám dorazil zástupce z ENERGOM Projekty a.s. po všem co mi řekl jsem usoudila, že to tak nemůže dál pokračovat, lidi jsou závistiví a kontrolu můžou poslat kdykoliv. Tady na Opavsku máme jméno a nemůžeme si dovolit pomluvy nebo platit sankce za nějaké pokuty, neříkám, že na to nemáme, ale kdo ví jestli by pak od nás někdo něco koupil. Takže jsme se domluvili na tom, že dorazí technik vše zkontroluje, udělá nějaký závěr co všechno nemáme atd. a školení proběhne za dva týdny. Vše proběhlo tak jak mělo. Velice děkuji

Janovský | 28.11.2014 23:13
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Energom projekty určitě doporučuji. Raději nechat práci profesionálům než se nervovat.

Chodurová | 02.12.2014 09:45
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Dobrý den, domluvili jsme si termín školení od společnosti ENERGOM projekty, pan školitel se trošku opozdil, ale byla jsem moc ráda, že zavolal a omluvil se, mohli jsme se alespoň přizpůsobit situaci. Včera se to dalo pochopit, když bylo takové náledí a kolony ve směru na Frýdek-Místek, hlavně že dorazil. :-)

KP Kamna Pokorný | 05.12.2014 14:13
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Jsme malá firma, to znamená, že manželka dělá administrativu a já jezdím ke klientům a vyřizuji zakázky (krby, kamna apod.) Samozřejmě jsme se o problematiku BOZP a PO vůbec nezajímali. Až do doby kdy se k nám zastavila slečna z ENERGOM Projekty a vše nám vysvětlila. Proškolili nás a udělali kontrolu kanceláře. Nevěděl jsem, že ikdyž pracuji mimo kancelář musím mít BOZP řešeno, kdyby se něco stalo byl by to problém. Děkuji za pomoc

Basek s.r.o. | 05.12.2014 14:23
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Mohu všem doporučit. Spolupracovali jsme se spoustou firem, ale toto je první firma, která ví co potřebujeme a neškolí nás pouze obecně. S firmou ENERGOM Projekty a.s. je moc dobrá spolupráce.

Jelínková Vsetín | 09.12.2014 09:57
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Má zkušenost je velmi pozitivní, zavolala jsem na telefonní číslo, které je uvedeno na internetvých stránkách a domluvila jsem se se slečnou co vše potřebujeme proškolit a vypracovat. Slečna za mnou poslal kolegyni, jelikož jak mi vysvětlila v telefonu, vše je individuální a nemusíme potřebovat to co jiné firmy. A mohu říct, že měla pravdu. Zjistili jsme, že u dokumentace nám stačilo pouze pár aktualizací a školení BOZP a PO, školení pro řidiče kdysi zajistila kolegyně v místní autoškole, a to už bylo taky třeba pozměnit.

Lion - Karel | 11.12.2014 14:32
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Kvaltiní služby za opravdu \"směšnou\" cenu, narozdíl od toho jak vysokou pokutu jsem dostal minulý rok, když jsem BOZP ani požární ochranu neměl v pořádku. Takže pokud chcete kvalitně odvedenou práci jako je školení, dokumentace, zastupování u kontrol apod. zvolte Energom projekty, o mne se starají opravdu dobře a mohu se kdykoli ozvat s každým dotazem.

Anonym | 15.12.2014 15:24
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Tak jako paní Jelínková jsem volala do společnosti ENERGOM projekty, jsem sama jako vedoucí zaměstnanec, potřebovala jsem proškolit, na druhý den dorazila paní manažerka a vše jsme domluvily. Školení jsme stihli do konce týdne a nečekala jsem, že je toho tolik. Takže velice děkuji.

Jandová | 18.12.2014 09:29
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Proběhlo u nás výběrové řízení na společnost, která bude zajišťovat BOZP a také PO. Jedna společnost nám nabídla školení přes internet, další se nemůže starat o 250 zaměstnanců, ale se společností ENERGOM projekty jsem byla spokojena s tím, že na termínech školení se lze domluvit, provedení vstupních školení nových zaměstnanců bude probíhat několikrát měsíčně, prakticky podle potřeby. Co se týče vedoucích zaměstnanců každého půl roku školení znovu, aby bylo vše v pořádku u tolika zaměstnanců. Dokumentace se pouze aktualizuje a doplní se vše co chybí. Žádné zbytečnosti pouze to co opravdu požadujeme.

G-stav a.s. | 05.01.2015 14:05
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Zavolal jsem do společnosti Energom projekty a slečně sdělil požadavky, které mám ohledně termínu školení a bylo mi sděleno, že školení může proběhnout tak, aby to vyhovovalo pracovní době. Byl jsem spokojen s přístupem zaměstnanců této společnosti, férové jednání je priorita.

Stejskal Frýdek-Místek | 07.01.2015 15:22
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Dobrý den, moc jsem nevěřil tomu když mi volala paní z centra bezpečnosti práce, ale domluvil jsme si schůzku. Přijela ke mě na dílnu slečna a opravdu si se mnou sedla a řešila co v dílně mám a co je potřeba. Očekával jsem spíš kontrolu z OIP, ale slečna byla naopak moc milá a snažila se mi pomoct. Nejdřív jsme dali dohromady hasicí přístroj. Nemusel jsem kupovat nový jen mi technik HP udělal revizi. A následně za týden prověrku BOZP a požární ochrany. Vždy když jede kolem se staví na kafe a já slečnu vždy moc rád vidím. Děkuji Stejskal

KJC cz s.r.o. Ostrava | 12.01.2015 14:16
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Naše zkušenost je dobrá, jsme spokojeni vše bylo dodáno v termínech a přesně tak jak bylo domluveno. KJC cz s.r.o.

Anonym | 29.01.2015 11:43
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Naše firma měla kontrolu z OIP a díky firmě Energom projekty se vše vyřešilo ještě ten den. Moje osobní zkušenost s touto firmou je výborná. Minulý rok jsme dostali pokutu a jsem rád, že s Energom projekty se vše vyřešilo rychle a bez problému.

Drahovský - Autodoprava Olomouc | 05.02.2015 11:55
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Zaměstnávám 8 zaměstnanců a mám malou kancelář ve velkém areálu. Technik ze společnosti ENERGOM mi vše k BOZP vypracoval a teké vše podrobně vysvětlil, jak mám provádět kontrolu ochraných pomůcek u zaměstnanců a dechové zkoušky, přizpůsobilo se časově i školení, jelikož ne vždycky se sejdou všichni. Veškerá dokumentace mi byla dodána i se značením do kanceláře. To co jsem od společnosti požadoval bylo splněno.

Starosta | 11.03.2015 14:01
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Zkušenost mám velmi dobrou, školení prefektní technik sice trošku nestíhal takže jsme se museli domluvit na další termín, abychom mohli projít druhou budovu kulturního domu, ale myslím si že to je drobnost. Alespoň vím, že je technik důkladný.

Petr Fén | 18.08.2015 12:02
Re: ENERGOM Projekty a.s. – Zkušenosti Navštívil mě manažer energomu na bezpečnost práce. Celé školení proběhlo naprosto v pořádku. Musel jsem pořídit hasičáky, ale jinak v pohodě.

Aleš Koutný | 18.04.2016 16:06
Naše společnost měla kontrolu inspektorátu. Nic jsem němel nachystané, tak jsem byl celkem pod tlakem. Dostal jsem od známého doporučení na centrum bezpečnosti práce Energom projekty a do týdne vše připravili, dodali na inspektorát a hlavně....nedostal jsem žádnou pokutu. Jednoznačně doporučuji. Profesionální firma na bezpečnost práce.

Sklady Průhonice | 23.03.2017 12:32
Konečně jsme našli společnost která provádí zároveň službu BOZOP ale i revize kotelny a školí vyskozdvižné vozíky.

Aleš Koutný Praha kontrola bezpečnosti | 29.09.2017 12:56
Přišla nám kontrola na bezpečnost práce. Naše firma neměla téměř nic hotové. Hrozila nám dost velká pokuta, ale dohodnul jsem se s inspektorem, že si vše urgentně doděláme. Dostal jsem doporučenou firmu Energom Peojekty Praha a ta nám vše dodělala. Musím říct, že to bylo za velice solidní peníze a během týdne nám dodělali celou bezpečnost. Jsme malá firma, která má kolem čtyřiceti zaměstnanců, ale pokuta nám mohla pěkně pohnout s prémiemi. Nevím jak to vše Energom zvládnul, ale za naší společnost musím říci, že naprosto bez problému a v pohodě. Díky.