Antistresová plastelína

Jestli máte rádi svoji antistresovou plastelínu, doporučujeme ji nikomu nepůjčovat, protože se může lehce stát, že Vám ji dotyčný nebude chtít vrátit. Je totiž velice "návyková"

Antistresová plastelína

Tak jsem si říkala, co s tou plastelínou všichni mají? Celý národ se zbláznil a kam přijdu, každý o tom „zázraku hovoří“ a pak jsem ji dostala jako dárek od manžela. Ležela jsem v nemocničním pokoji a nudou jsem si málem okousala nehty až k loktům. Sice mi slíbili, že za týden mě již propustí, ale stejně mě nebavilo už nic. Knížku jsem přečetla, křížovky vyluštila, v TV nic kloudného nedávají celý den a tak mého manžela napadl, tehdy jsem to tak hodnotila, bláznivý nápad. Přinesl mi antistresovou plastelínu.

Plechová krabička s růžovou hmotou

Po otevření plechové krabičky jsem zírala na růžovou hmotu, ( růžová tipu tuti fruti, koupil mi v této barvě i noční košili do nemocnice) hned bych jí snědla, vypadala jako obrovská žvýkačka. Je však bez vůně i bez zápachu a určená je jako antistresová hračka. Na moji otázku „co s tím“ manžel odpověděl, že si mám hrát a prý uvidím jak mě to chytne. No nad dárky se člověk nemá „ofrňovat“,

růžová plastelína

a tak jsem poděkovala a začala mu vyprávět o čem hovořil lékař na vizitě. Při tom jsem si bezděky vzala plastelínu do ruky a začala ji hnětat. Za chvilku jsem měla v dlaních nádherně symetrickou kuličku o průměru asi 50 mm.

Antistresová plastelína nelepí ani nešpiní

Sem tam jsem se podívala na ruce, ale neměla jsem je vůbec špinavé, když si vzpomenete na klasickou plastelínu, po čase od ní máte ruce nejen mastné, ale i třeba zelené nebo červené, podle toho s jako barvou pracujete. Tady nic. Ani perleť ani vlhko – prostě nic. Skoro by člověk řekl že se do nemocnice tato hračka dost hodila, byla jako by sterilní.

Zábava s antistresovou plastelínou

Byl konec návštěv a manžel musel odejít, za dobu návštěvy jsem z jeho dárku začala mít opravdovou radost a tak jsem mu nyní opravdu upřímně za plastelínu poděkovala. Řekl, že to viděl sám, jak jsem si s ní hrála a hrát nepřestala celou dobu. Z náprsní kapsy vytáhl ještě papír, prý mi z internetu vytiskl, co s tou hmotou všechno jde vyvádět.

**modrá plastelína
**

Co se dá s antistresovou plastelínou dělat?**

**

Mačkání – tak to jsem si již za 2 hodiny stačila všimnout, že jde mačkat. Mírně stlačíte a prsty se Vám boří do hmoty jako do másla, zatlačíte-li však silně a ještě silněji, jako by hmota sama vyvíjela protitlak a nutí Vás použít tzv. „jemnou sílu“

Samo deformace – je natolik viskózní, že vymodelujete-li sněhuláka,do rána z něho máte loužičku. A není to způsobeno teplotou v místnosti, ale gravitací, která na hmotu působí a její vlastní váha chcete-li inteligence, ji deformuje.

Spojování kousků hmoty – po návratu domů jsem si pořídila ještě jednu plastelínku, měla jsem pocit, že potřebuji větší dávku. Co mě překvapilo byla rychlost, jako se ty dva díly spojily. Prý je to adhezní síla takže spojí se mihnutím oka, ale aby jste z hmoty udělali kousky dva musíte se sakra snažit.

Kouskování hmoty – dnes jsem již zkušená a vím jak na to. Když se budete snažit jeden celek roztáhnout až praskne vejpůl, mnoho tím nezískáte, když však obě ruce od sebe trhem odškubnete, zůstane Vám v každé z nich jeden díl plastelíny, jako by ji někdo "přefikl" neviditelným nožem.

Jste-li zkušení antistresový hračičkové, jistě jste přišli na to, že z velkého kusu odtržením jako by pravidelně „odříznete trhem dva kusy, kdežto z plastelíny vytvarované do tenkého plátu jako papír, „odtrnutím“ získáte řez nepravidelný.

Skákání a praskání bulbin - hopíka znají všechny děti. I Vy takového máte v podobě této plastelíny. Zkuste vytvarovat kuličku a pustit ji na zem...a hopsá a hopsá jako stejně hopík. Povede-li se Vám dostat do plastelíny vzduch, vytvořením kapsičky, převalováním a hnětením pak hmota vydává praskání. Když vyvinete opravdu hodně velkou sílu, stane se z hmoty křehký porcelán. Klidně si vyzkoušejte rozbít ji třeba kladivem. Neuvěřitelné, ale pravdivé – rozbije se stejně jako střepy. Naštěstí ji opět bez problémů spojíte v jednu masu.

barevná plastelína

Kde koupit antistresovou, inteligentní plastelínu?

Internetový obchod HOPÍK na adrese www.hrackyhopik.cznabízí také mimo jiného zboží tuto inteligentní plastelínu. Obchodů má ještě 6 kamenných, najdete je ve všech čtvrtích města Brna. Jejich sortiment obsahuje kreativní hračky výrobců jako Aqua sand, Bonaparte, Čtyřlístek, Dino, Ep Line, Hasbro Games, Kuky se vrací, Littlest Pet Shop, Mattel, Nerf, Noe, Pat a Mat, Piatnik, Pinypon, Play-Doh, Simba, Stiga, Tonka Chuck, Volten, Wiky. Hračky pro holčičky i pro kluky, na své si tu přijdou jak vidíte podle níže uvedených druhů plastelíny i dospěláci.

Jaké jsou druhy inteligentní plastelíny?

Úžasné množství barev a odstínů, vybere si opravdu naprosto každý.

  • plastelína – červená, žlutá, růžová, oranžová, modrá, fialová, černá
  • elektrická - modrá, zelená, lazurit, ohnivý rubín
  • smaragdová zeleň
  • barvu měnící - soumrak
  • metalická – grafitová, bronzová, stříbrná
  • barvu měnící – sluneční, chameleón, ametyst, olejová, láva, oslnivá zlatá
  • svítící – krypton, jantar, iontová, aura

Pro koho je antistresová plastelína vhodná?

Jako dárek potěší stejně dítě nad 3 roky jako dospělého. Můžete ji darovat k narozeninám, svátku i k vánocům, můžete překvapit vystresovaného šéfa stejně jako dceru před maturitními zkouškami. Nemusíte se obávat toxicity materiálu, nevysychá, nedrobí se a nevyvolává alergie.

V žádném případě se nejí, malé dítě by ji mohlo chtít ochutnat, proto si hrajte vždy s ním. Někdy má člověk ji opravdu ochutnat, pro skvělé barvy i proto, že pokud na ni vyvinete něžnou sílu, začne téci třeba jako sladký med. Je to však jen polydimethlylsiloxan - organický silikonový polymer, oxid křemičitý, látka Thixotrol a obsahuje ještě další chemické sloučeniny.

žlutá plastelína

Antistresová plastelína jako velká zábava pro děti

Kterému dítěti by se nelíbila vlastnost magnetické plastelíny, „vcucávat“ do sebe kovové předměty, nebo vyhýbat se magnetu – proti pólu. Svítící plastelína před usnutím je také příjemná hračka do postele a pokusy na měnící se barvy plastelíny, po vlivu tepla, také děti velmi baví.

červená plastelína

Podělte se o zážitky s antistresovou plastelínou

Máte doma antistresovou inteligentní plastelínu? Podělte se s námi v diskusi o zážitky a poznatky s ní, co Vás na hraní si s plastelínou nejvíce zaujalo?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id2941 (295)


Přidat komentář