Profesionální finanční poradenství - Praha 1

Každý si pod investováním může představovat něco jiného. Někdo investuje do oblečení, kosmetiky, vybavení do domácnosti. To ovšem není investování v pravém slova smyslu. Investice by měla být spojena se zajištěním v budoucnosti.

Peníze

To umožní pouze takové investice, které porazí inflaci. Pouhé spoření ještě není investováním a spoléhat na penze a různé dávky od státu také nestačí.

Každý den bychom si měli náležitě užít. Ovšem žít stylem „ze dne na den“ je spíše krátkodobým řešením. Měli bychom pamatovat i na to, že přijde další a další den. A to, že se máme v současnosti slušně, máme co jíst, co si obléknout, pořizujeme si vymoženosti moderní techniky, ještě není zárukou, respektive samozřejmostí, že se takto budeme mít i v následujících měsících a letech. Rozhodně je na místě brát v potaz jak čas přítomný, tak budoucí. A zde se dostáváme k** efektivnímu investování do budoucnosti naší i našich dětí**. S volbou toho správného a vhodného investování Vám může pomoci profesionální investiční poradce.

Profesionální finanční poradenství

Sen o vlastním bydlení, novém rodinném domku, autě, zahraniční dovolené, dosáhnutí vysokoškolského titulu na soukromé škole aj., nemusí být jen snem. Stačí s vydělanými penězi vhodně nakládat. A to se Vám dostane díky individuálního, osobního poradenství, objektivního pohledu na Vaši současnou situaci a možnosti do budoucna. Můžete očekávat široké povědomí o aktuálních podmínkách, příležitostech na finančním trhu, vysvětlení nejdůležitějších aspektů penzijní reformy aj.

Poradenství

Investování

Nevěříte ničemu jinému než papírovým bankovkám a mincím? Ke všemu ostatnímu máte nedůvěru? Není to však spíše tím, že jste se doposud problematikou investování příliš detailně nezabývali? Co když to bude právě naopak, že hodnota bankovek jako platidla se bude pomalu ale jistě blížit k nule. Mít pak po léta nastřádané peníze, ať už doma „pod matrací“, v „prasátku“, trezoru, nebo bance, Vám pak k užitku nebudou. Pokud tedy s nimi nebudete chtít v přeneseném slova smyslu zatopit. Rozhodně to však neznamená, že byste snad neměli šetřit, respektive pamatovat i na to, že mohou přijít horší časy; přijdete o zaměstnání, budete dlouhodobě nemocní, pokazí se pračka, televize, auto, budete potřebovat peníze na vzdělání apod. Jen peněžní hodnota – Vaše úspory mohou být znehodnoceny inflací a ztratit svoji kupní sílu, kterou mají dnes.

Investování - možnosti

Nabízí se nyní otázka, do čeho vlastně investovat, abyste měli jistotu zisku? Možností je hned několik. Jednotlivá řešení si můžete nechat předložit od Vámi vybraného investičního ** konzultanta**, finančního poradce, který se specializuje právě na tuto finanční oblast. K nabízeným možnostem, které Vám doporučí, lze bezpochyby zařadit investování do věcných hodnot - ušlechtilých kovů, do investičních fondů aj.

Investice do věcných hodnot

A jistě se nabízí otázka, proč investovat právě do věcných hodnot. Protože věcné hodnoty vítězí nad inflací a na rozdíl od papírových peněz si uchovávají svoji hodnotu.

Investice do nemovitostí, půdy, starožitností, umění apod. vyžadují většinou větší objem investovaných finančních prostředků.

Produkty kolektivního investování nebo nákup slitků a mincí z ušlechtilých kovů tento problém řeší. Pravidelné investice začínají již od cca 1000,- korun měsíčně.

Věcné hodnoty představují** výnos - nezávislost – rezervu – stabilitu – bezpečnost – likviditu**. Nechcete být závislými jen na pravidelném měsíčním příjmu? Jenže to je otázka. Kde máte jistotu, že onen pravidelný měsíční příjem budete dostávat měsíc co měsíc, rok co rok až do Vašeho odchodu do důchodu? A pak je tu i ta otázka, jestli onen příjem bude stále ve stejné výši. Ovšem ani stejná výše výplaty by moc výhrou nebyla vzhledem ke stále rostoucím cenám, změnám DPH atd. Jinými slovy, tolik žádaná garance (pouze nominální hodnoty) Vám příliš nepomůže. A až skončí období, kdy budete výdělečně činní, víte jistě, že Vám bude stačit důchod na slušné žití? S investováním do věcných hodnot však budete moci získat nezávislost, tj. nebudete se muset obrazně řečeno „třást“ na každou další výplatu. A to jsme se v podstatě dostali již dalšímu důvodu, tj. zvyšování osobního, popř. rodinného majetku a** vytvoření finanční rezervy** pro horší časy aj.

Finance

Investování do ušlechtilých kovů

Nejprve se zaměříme na ušlechtilé kovy. Máte doma zlaté, stříbrné šperky? Pak je určitě nedávejte pryč, respektive neprodávejte, i když již nezdobí Vaše ruce, uši, krk, apod. K ušlechtilým kovům, které „mají hodnotu“, patří právě zlato a stříbro. Pokud bychom pak chtěli hovořit o investici do ušlechtilých kovů jako takových, pak spíše máme na mysli cihličky, mince apod. Investování do ušlechtilých kovů lze právem považovat za jeden z ideálních způsobů, jak efektivně uložit a uchovat hodnotu. Nejde však jen o uchování hodnoty. Naopak můžete očekávat, že za Vaše nakoupené cihličky, mince byste při vhodné příležitosti k prodeji obdrželi vyšší hodnotu, než když jste je nakupovali. Samozřejmě pokud bychom se vrátili k samotnému nákupu, tak je důležité, abyste měli jistotu v kvalitě, pravosti mincí a slitků.

Nákup ušlechtilých kovů u certifikovaných poradců

Jakému obchodu, místu dáte přednost, když si jdete zakoupit stříbrný či zlatý šperk? Vydáte se na tržnici, nebo spíše vsadíte na jistotu a zavítáte tam, kde víte, že Vám bude nabídnuté kvalitní zboží za odpovídající cenu? I když řada z nás slyší právě na „cenu“, pak ne vždy se vyplatí šetřit. Šetřit je důležité, ale jen na těch správných místech. A to se v podstatě týká i** nákupu ušlechtilých kovů**. Je samozřejmě čistě na Vás, kam Vaše kroky nasměrujete. Očekáváte-li však uchování hodnoty a budoucí zisk z nákupu, pak je více než vhodné dát přednost certifikovaným poradcům, ověřeným místům a institucím, pokud možno s garantovaným odkupem.

Investování do investičních fondůšťastná rodina

Vedle ušlechtilých kovů se Vám nabízí další možný způsob, jak efektivně investovat, a to přímo do investičních fondů. Investiční fondy, jako takové, se řadí k nejflexibilnější formě stran finančních investic. Bude záležet na Vašem rozhodnutí, možnostech, situaci, zda se rozhodnete pro** měsíční investování**, nebo budete** investovat v určitých časových intervalech**. O nejlepším možném způsobu se opět můžete poradit s Vámi vybraným** investičním konzultantem**, finančním poradcem a to dokonce co nejblíže Vašemu bydlišti.

Výhody v podobě investičních fondů

Nedůvěřujete investičním fondům, respektive nedůvěřujete ničemu, čemu plně nerozumíte?
U investičních fondů však nejsou obavy na místě. Investičních fondů je však velké množství. Na jednu stranu je tak pochopitelné, že se v nich ztrácíte a nemáte ani čas, ani sílu je mezi sebou porovnávat. To však nebudete muset, využijete-li odbornosti a zkušenosti investičních odborníků. Zmíněná škála investičních fondů je pro Vás jako případného vkladatele spíše výhodou než nevýhodou. Máte totiž možnost si vybírat z velkého množství renomovaných světových investičních fondů, do kterých investují velcí investoři jako např. banky, pojišťovny, penzijní fondy apod.

V případě otevřených podílových fondů nejste omezeni časem, tzn., neexistuje žádná vázací doba a Váš rodinný investiční plán může přecházet na Vaše děti, popř. vnuky. Vaše měsíční úložky můžete snižovat, zvyšovat nebo dokonce na nějakou dobu zastavit. V případě potřeby máte peníze kdykoliv k dispozici zhruba do týdne. Jsou to přece Vaše peníze!

Pokud investujete do investičních podílových fondů, nestojíte jen před jednou či dvěma volbami. A co se týká samotné volby výběru, pak jsme znovu u toho, že se vyplatí využít služeb fundovaného finančního konzultanta, který má široké povědomí o finančním trhu, sleduje aktuální dění apod. Investiční konzultant Vám na schůzce sdělí možnosti, zasvětí Vás do problematiky, vyslechne Vaše přání, požadavky a samozřejmě po důkladné analýze Vám doporučí nejvhodnější investici, která odpovídá Vašim potřebám a možnostem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11778 (cesky-magazin.cz#490)


Přidat komentář