Pojištění psa

Pro pořízení čtyřnohého mazlíčka se rozhodujeme z nejrůznějších důvodů. Někdo nechce být doma sám, protože mu již děti tzv. vylétly z rodného hnízda. Někdo si chce udržet kondičku, jiný se rozhodne pro dobrý skutek, kdy si vezme opuštěného pejska.

Takové zvířátko k Vám přilne a stává se jedním ze členů domácnosti, o kterého se s láskou staráte. Má svůj pelíšek, chodíte s ním ven, hrajete si s ním, krmíte ho, dbáte na očkování, atd. Slyšeli jste však o pojištění psů?

Nabídka pojišťoven

My dvounožci bereme již jako samozřejmost mít uzavřená nejrůznější pojištění. Pojišťujeme sami sebe, naše děti, majetek. Pojišťovny však přichází i s možností nechat si pojistit naše domácí mazlíčky. Konkrétně se jedná o pojištění psa.

Proč uzavřít pojištění psa

To, co pro Vás bude s největší pravděpodobností stěžejní u pojištění psa, je vlastně „proč“. Proč vůbec nechat** pojistit pejska**? Když s ním jdete ven, tak ho máte pod dohledem či přímo na vodítku.

Pojďme se tedy podívat na důvody, proč se někteří „páníčkové“ rozhodli pro pojištění psa: pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu - pojištění v případě nemoci a úrazu - pojištění utracení, či úhynu.

Výše uvedené důvody jsou současně jednotlivými typy pojištění. Přiblížíme Vám první dva typy pojištění.

Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu

Děti mají hodně společného se štěňátky. Děti nejsou žádnými roboty, nepřetvařují se, dávají bez okolků najevo radost, stejně jako rozmrzení a zlost. A jak děti rostou a poznávají svět a jeho taje okolo sebe, je celkem logické, že jsou čím dál více zvídavější. Zvědavost má hodně blízko s netrpělivostí a horlivostí. A tak není divu, že tu a tam něco v domácnosti, ale nejen v ní, rozbijí. Děti dokážou napáchat i značné škody venku, ať už se s nimi vydáte do ZOO, na zámek, hrad aj.

V podstatě, co platí pro děti, platí i pro nezbedná zvířátka. I ona jsou hravá, zbrklá, divoká. A jen těžko jim vysvětlíte, že sousedovo auto neslouží pro broušení drápků, že záhon vzácných růží u zámku není tím nejideálnějším místem pro divokou honičku aj.

Pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu, zahrnuje jak majetek, tak zdraví cizí osoby. Máte také možnost si vybrat limity pojištění v jednotlivých případech.

Pojištění v případě nemoci a úrazu

Nemoci a úrazy se nevyhnou ani našim čtyřnohým členům domácnosti. Léčba nemoci, či úrazu, Vás může přijít u veterináře na nemalé peníze. Uzavřete-li** pojištění v případě nemoci a úrazu**, pak můžete čekat hrazení nákladů za vyšetření, anestezii, případnou hospitalizaci, včetně chirurgických zákroků aj.

Jaké psi je možné pojistit

Další z otázek, která Vás napadne, může být, zda právě Váš čtyřnohý kamarád může být pojištěný. V prvé řadě je třeba říci, že je jedno, zda je Váš mazlíček čistokrevný, nebo oříšek, co se týká pejsků. To pojistka neřeší a není to rozhodně důvodem, aby nebyla uzavřena.

Podmínky pro uzavření jednotlivých typů pojištění, se však mohou u pojišťoven lišit. Nelze tedy jednoznačně vyspecifikovat, co vše musí Váš pejsek splňovat. Limitními podmínkami může být kupříkladu věk zvířete, zdravotní stav, průkaz původu, doklad o speciálním výcviku, označení mikročipem aj.

 Způsoby sjednání pojistky

Pojistku je možné si sjednat několika způsoby. Vyberte si možnost, kterou Vámi vybraná pojišťovna nabízí a současně Vám nejvíce vyhovuje: sjednání na pobočce pojišťovny - sjednání on-line - sjednání prostřednictvím finančního poradce.

Ne každá pojišťovna, kterou najdete na trhu, nabízí možnost pojištění psů. Nejspíš asi nebudete chtít trávit hodiny ve virtuální síti, zkoumáním a porovnáváním jednotlivých pojišťoven. Zkuste se spíše informovat u pojišťovny, u které máte uzavřená pojištění. Nebo, ještě lépe, obraťte se na finančního poradce, který je fundovanou osobou a pohybuje se ve finančním světě dnes a denně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11761 (cesky-magazin.cz#2)


Přidat komentář