Pojištění a finanční poradenství - Brno

Máte rádi peníze, nebo vyznáváte jiné vyšší hodnoty? Ať je to tak nebo tak, v současném světě jsou peníze velmi důležité, a to, kolik jich máme, většinou určuje, jak vypadá náš život.

„Za peníze si štěstí nekoupíš, jenže spoustu dalších krásných věcí jo“ - nějak takhle zní slova v jedné známé rádiové písni. Zda s těmito slovy souhlasíte nebo ne, to už necháme na vás. Peníze sice nejsou všechno, avšak přesto jsou velmi důležitou součástí našeho života. Snad každý občas přemýšlí nad tím, jak vydělat co nejvíce peněz co nejsnadnějším způsobem a za co nejkratší dobu. Nebo jste na podobné myšlenky nikdy nepřišli? Přiznám se, že já ano a ne jednou. Pokud se ovšem chystáte podniknout nějaké kroky týkající se vašich peněz, vše dobře zvažte a promyslete. Ideální je poradit se s někým, kdo se ve světě peněz vyzná a pro koho jsou finanční operace denním chlebem.

Finanční poradenství v Brně – k čemu je dobré?

Možná vás napadá, proč chodit k finančnímu poradci, když je přece možné poptat se po známých, prohledat internet anebo porovnat různé letáčky. Jistě, i to je možné. Zkušenosti lidí okolo vás jsou také cenné a tak není od věci zeptat se známých, jak jsou se svými finančními produkty spokojení, kolik za ně platí, jaké mají úroky apod. I přesto všechno je ale vždy dobré nechat si provést odbornou analýzu stavu svých financí, analýzu momentálně využívaných finančních produktů a srovnání s jinými produkty, stejně tak jako porovnání nabídek produktů, které se teprve chystáte začít využívat. Dnešní trh s finančními produkty je přesycen spoustou společností, z nichž některé jsou pojišťovny, banky a jiné zase nebankovní instituce. Různé společnosti sice mohou nabízet stejné produkty, ovšem dosti výrazně se mohou lišit podmínky jejich uzavření, u půjček poplatky za předčasné splacení, výše úroků (jak u spoření tak u půjček), poplatky za vedení produktu, výše pokuty za nesplácení, různé výhody a bonusy apod.

Pokud se dostavíte k nezávislému finančnímu poradci, který není zaměstnancem žádné konkrétní banky či jiné nebankovní finanční instituce, pak pro vás finanční poradce provede odbornou analýzu stavu vašich financí a nezávislé porovnání finančních produktů. Díky této analýze a srovnání můžete velmi výrazně ušetřit a vyhnout se tak nevýhodnému finančnímu produktu. A pokud se rozhodnete, že o nabízené produkty nemáte zájem, nebo že nechcete nic měnit, nevadí. Můžete zůstat při starém. Přesto je dobré vědět, jak na tom jste a jaké máte možnosti. A po návštěvě finančního poradce se pak můžete doma v klidu rozhodnout a ještě jednou si probrat a porovnat všechny možnosti a vše prokonzultovat třeba i se zbytkem rodiny.

Jak probíhá návštěva u finančního poradce?

Když se někdo rozhodne navštívit finančního poradce, obvykle ho k tomu vede myšlenka o tom, zda si nesjednat nějaký nový finanční produkt nebo pojištění. Když se však dostavíte k finančnímu poradci, ten obvykle nejdříve provede analýzu vašich stávajících finančních produktů nebo pojištění. Pokud finanční poradce zjistí, že produkty, které momentálně využíváte, nejsou v porovnání z jinými příliš výhodné, může vám případně nabídnout výhodnější. Finanční poradce by také měl znát vaše přání a potřeby a také vaši finanční situaci – podle těchto údajů vám pak může nabídnout nové produkty, které by měly v maximální možné míře splňovat vaše požadavky a potřeby. Dále pro vás může finanční poradce vyhotovit finanční plán do budoucna.

Jaké finanční a pojišťovací produkty nabízí náš trh?

Současný finanční trh nabízí nepřeberné množství finančních produktů a pojištění. Navíc společností, které tyto produkty nabízejí, je také velmi mnoho. Téměř jako houby po dešti rostou nebankovní firmy obchodující s finančními produkty. Proto není nic snadného se v tak široké nabídce vyznat. Počet finančních produktů je sice svým způsobem omezený, ale každá společnost nabízí jiné podmínky, jiné výše plateb, jiné výše úrokových sazeb atp. Proto je velmi příhodné využít služeb finančního poradce, který pro vás provede nezávislé srovnání finančních produktů a vybere ten nejvýhodnější a nejvíce odpovídající vašim potřebám, možnostem a požadavkům. Náš současný trh nabízí především tyto finanční a pojišťovací produkty:

Pojištění - druhy Brno

Pokud se chcete pojistit, nabídka pojištění je velmi široká, takže není snadné si vybrat. Finanční poradce vám však jistě pomůže vybrat si takový druh pojistky, která splní vaše očekávání a bude maximálně vyhovovat vašim potřebám. Pojištění lze rozdělit na životní a neživotní pojištění. Životní pojištění může slouží k finančnímu zajištění pozůstalých v případě úmrtí živitele rodiny případně zajištění přímo pojištěného v případě závažné nemoci či invalidity. Zároveň může životní pojištění obsahovat i spořící nebo také investiční složku, takže můžete být zároveň pojištěni a spořit či investovat v jednom produktu (né vždy je tato varianta tou nejvýhodnější). Další typy pojištění se nazývají neživotní a slouží k zabezpečení majetku – jde například o pojištění nemovitostí, havarijní pojištění, pojištění domácnosti, pojištění zavazadel a mnoho dalších. Jiné typy neživotního pojištění jsou například tyto: soukromé zdravotní pojištění, pojištění právní ochrany, pojištění odpovědnosti a mnoho dalších.

Investice a spoření Brno

Jak zhodnotit své peníze? Nabízí se buďto spořící účty, stavební spoření, nejrůznější investiční fondy nebo již výše zmiňované životní pojištění, do kterého je možné zahrnout i spořící nebo investiční složku (bohužel vzhledem k poplatkům, kterými jsou životní pojištění zatíženy je obvykle tato varianta tou nejméně výhodnou). Protože investování není, zvláště pro úplného začátečníka, nic jednoduchého, doporučujeme se o něm poradit s finančním poradcem.

Finanční půjčky Brno

Mezi nejčastější typy půjček v Česku patří úvěry a hypotéky. Hypotéky jsou oblíbené především pro nižší úrokové sazby a také díky možnosti získat poměrně vysokou částku pro účely pořízení bydlení nebo rekonstrukci toho stávajícího. Finanční poradce vám jistě pomůže vybrat tu nejvýhodnější hypotéku nebo úvěr.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11782 (cesky-magazin.cz#494)


Přidat komentář