Nejrychlejší finanční půjčky

V poslední době se to v médiích hemží jak bankovními, tak nebankovními půjčkami za výhodných podmínek. Půjčit si tak peníze není složité, spíše je umět splácet, obzvlášť u vysokých úroků či poplatků za zpracování.

Žijeme v rychle se měnícím světě, jenž je neustále v pohybu. Co platilo ještě včera, dnes může být jinak a změna nastane třeba i zítra. Je to neuvěřitelně hbitý pohyb všeho a kdo chvíli stál, již stojí opodál. Tak se může i stát, že i když včera byla Vaše finanční situace skvělá a do budoucna příznivá, zítra již taková být nemusí. Z ničeho nic můžete přijít (ne vlastní vinou) o zaměstnání, tudíž i příjem, nebo vám prostě zaměstnavatel bude mzdu slibovat, ale žádnou platbu neuskuteční. Bohužel i to se, s žalostnou hrůzou stává, a než se vzpamatujete, a najdete novou práci, dojdou vám úspory a všechny finanční prostředky, ale platby nepočkají a budete muset situaci urychleně, přechodně řešit.

Bankovní, nebankovní půjčky

Snad nejschůdnější možností, pokud nemáte bohaté blízké známé či rodinu, kteří vám mohou dočasně pomoci, je finanční půjčka. Těch existuje obrovské množství, což svědčí o tom, že jsou půjčky čím dál více žádané. V základním dělení se však odlišují bankovní a nebankovní půjčky.

Bankovní půjčky

Banky půjčují větší množství peněz, na delší dobu, a k vyřízení je potřeba (mimo nějaké zvláštní výjimky) doložit příjem, navíc musí být žadatel u stávajícího zaměstnavatele déle než tři měsíce a nahlíží se i do registru dlužníků, prověřují se výdaje na domácnost v souladu s ověřeným příjmem aj. Takové schvalování trvá dlouho a v případě, který je výše popsán, bude půjčka zamítnuta. Co však dělat, když platby nepočkají a na další peníze se čeká?

Nebankovní půjčky

Samozřejmostí je, že obvykle si lidé půjčují peníze, pokud sami nemají. A to nemají ani příjem, nebo práci a tak podobně. Těmto lidem právě banka nepůjčí, čehož využívá nebankovní sektor a umožňuje krátkodobé a žádané půjčky pro ty, kterým banka žádost z jistých, možná pro některé i překvapivých důvodů zamítla. Nebankovních půjček je celá řada. Obecně jsou to půjčky krátkodobé, to znamená s krátkou dobou splatnosti, kdy je půjčena také malá částka, a jejich vyřízení je krátké, jednoduché a hlavně rychlé.

SMS půjčky

Jsou velice žádané půjčky, protože jejich vyřízení je jedno z nejjednodušších. Probíhá buďto formou zaslané krátké textové zprávy, dle přesného a předem daného formátu a zpětně je půjčka schválena a peníze odeslány na účet, anebo se v poslední době častěji využívá formulář na internetu, kde se vše potřebné vyplní a schválení půjčky je žadateli oznámeno** SMS zprávou**. Jde o moderní a žádanou půjčku, kde není žadatel prověřován ani nahlížením do registru dlužníků, či jiných potřeb a půjčka je schválena. Je rychlá a předem víte, kolik musíte zaplatit celkově a do kdy.

Online půjčky

Podobné je to u online půjček, jež lze vyřídit vyplněním příslušného formuláře na internetu a potvrzení přijde buď sms zprávou nebo častěji zadaným e-mailem. Online půjčky jsou přehledné a rychlé. Díky formuláři se zadané údaje snáze přenesou do databáze poskytovatele a ten ihned o schválení rozhodne. V závislosti na podmínkách provozovatele lze žádat libovolnou částku, nejčastěji se však jedná o půjčky několika tisíc se splatností do třiceti, maximálně pětačtyřiceti dnů. Obecně se takové malé půjčky nazývají mikropůjčky.

Půjčky bez nahlížení do registru

Velký zájem vyvolávají i malé finanční půjčky, kde je hlavní specifikem to, že se nenahlíží do registru dlužníků, což často rozhodne v bance o schválení nebo případném zamítnutí žádosti. Půjčky bez nahlížení do registru jsou oblíbené právě proto a díky tomuto faktoru si lze půjčit potřebnou finanční hotovost bez zamítnutí. Záznam v registru dlužníků může mít kdokoli, kdo se třeba i jednou zpozdí s pravidelnou platbou. Je to skutečnost, kterou si ani nemusel v minulosti uvědomit a nejednou je neadekvátním žadatelem. Mnoho lidí, kteří o půjčky žádají většinou již mají záznam v registru dlužníků a tak je pro ně situace složitější. Nicméně nebankovní finanční společnosti, které bojují o své místo na trhu a snaží se jít s dobou, do registru dlužníků právě proto nenahlíží a získávají klienty, které banka nepřijala. Je to sice s jistým rizikem, že platební morálka těchto nových klientů nebude vábná, ale poskytovatelé nebankovních úvěrů jsou na to připraveni a ty větší společnosti provozují dokonce samotná vymáhací oddělení pohledávek.

Půjčky bez příjmu

Právě ta chvíle, kdy zrovna nemáte příjem, ale potřebujete zaplatit běžné platby a nějakým způsobem se uživit, je dobou, kdy peníze opravdu nutně sháníte. V tu chvíli byste se snad i upsali ďáblu, pokud by vám slíbil dočasné vyřešení problémů. To je nejlepší situace pro finanční společnosti, jež** nebankovní půjčky** poskytují a jsou schopny půjčit peníze i bez nutnosti doložení příjmu. Tudíž žadatel mít příjem nemusí a stejně mu půjčka nejspíš bude schválena. Finanční společnosti z nebankovního sektoru si uvědomují riziko, že půjčují lidem, kteří nemusí být schopni své závazky splácet, ale ohraňují se v tom tak, že poskytují půjčky s výrazně navýšeným poplatkem za zpracování. Od úroky jsou mnohdy krátkodobé mikropůjčky osvobozeny a to ze dvou základních důvodů – lépe se půjčka pak počítá a za druhé je to jistý marketingový tah uveřejnit, že půjčka je bez úroků. Někdy jsou poplatky tak vysoké, že lze hovořit o lichvě.

Půjčky do jedné hodiny

Jednou z nejnovějších půjček na trhu je půjčka do jedné hodiny, zatím sice nijak oficiálně nazvaná, ale pouze zmíněná v reklamě, jako marketingový poutač. Když dnes o peníze nebankovní společnosti žádají, jde zejména o malé půjčky na krátkou dobu. A to také znamená, že peníze potřebují co nejdříve, ideálně ihned. Proto jsou společnosti, které umožňují klientům po zadání potřebných údajů a pokud mají účet v některých z největších bank v ČR, pak mít požadované peníze do hodiny na účtu.

Nejrychlejší půjčky

Čím je** finanční půjčka** rychlejší, tím je logicky i tak nějak úspěšnější a žadateli vyhledávanější. Při vyřizování je potřeba vyplnit pouze základní údaje o osobě, jež o půjčku žádá, spolu s údaji o konkrétní finanční částce. Tím, že není potřeba nic ověřovat, nahlížet do registru dlužníků, a ani se neprověřují možnosti příjmů, je půjčka extrémně rychlá na schválení. Pro klienty je taková služba vítaná, i když si dobře uvědomují, že je tato skutečnost bude stát nemalé peníze. Ve chvílích, kdy mají tak zvaně nůž na krku a potřebují akutně peníze, jsou schopni slíbit cokoli. Snadno se tak dostávají do dluhové pasti a jednu půjčku pak lepí druhou půjčkou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11790 (cesky-magazin.cz#604)


Přidat komentář