Investice do akcií

Chcete zhodnotit své peníze? Chcete sami řídit a rozhodovat o tom, do čeho peníze investujete a zároveň Vám nevadí riziko spojené s investováním? Pak je pro Vás investice do akcií tou správnou volbou.

Investování do akcií je ideální pro ty z Vás, kteří rádi nesete plnou míru zodpovědnosti za své rozhodnutí, nevadí Vám rizikové investice a naopak máte rádi určité napětí a stres, které k investování do akcií neodmyslitelně patří.

Jaké jsou klady a zápory investování do akcií?

Při investování do akcií se investor sám rozhoduje, které akcie zvolit a rovněž, kdy je nejvhodnější doba do nich investovat. Investice do akcií představují možnost vysokého výnosu a umožňují zhodnocené peníze rychle získat zpět díky prodeji akcií, ale zároveň s sebou nesou relativně vysokou mírou rizika ztráty v případě, že cena zakoupených akcií náhle klesne.

Jak se obchoduje s akciemi?

Znáte ty záběry z televize nebo různých filmů, kde nervózní zájemci o nákup akcií navštěvují pobočky makléřských firem a sledují na obřích obrazovkách, jak si jejich akcie vedou? Obchodovat s akciemi tímto způsobem sice můžete také, ale dnes to není díky moderním technologiím vůbec nutné. Obchodovat s akciemi můžete pouze pomocí internetu, což je dnes nepraktičtější a nejrychlejší způsob.

Jak investovat do akcií?

Chcete se stát aktivním investorem do akcií? Pak musíte počítat s tím, že Vám to zabere nějaký čas.

Investování do akcií je časově i psychicky náročné

Investice do akcií sice nabízejí možnost značně větších výnosů než jakékoliv spoření, avšak na druhou stranu musíte obětovat množství svého času. Aktivní obchodování s akciemi může představovat jejich nákup a prodej dokonce v řádu pouhých hodin, jindy dnů nebo týdnů. Vývoj akcií je proto třeba sledovat pravidelně několikrát denně po delší časový úsek, takže nejaktivnější obchodníci mají** investice do akcií** v podstatě jako svoje „zaměstnání“, stráví u nich hodiny denně a téměř na nic jiného ani nemyslí.

Dlouhodobější investice se pohybují v délce měsíců, případně let – u nich stačí sledovat vývoj akcií jen jednou denně.

Výnosnost akcií se může pohybovat i v řádech desítek procent měsíčně, avšak stejně tak je nutné počítat s možnostmi vysokých ztrát.

Obchodování s akciemi prostřednictvím licencované firmy nebo makléře

Pokud nemáte s investováním do akcií žádné zkušenosti, můžete si práci usnadnit obchodováním přes licencovaného obchodníka s cennými papíry. Ten Vám za určitý poplatek poskytne širokou škálu podpůrných služeb, aplikací a nástrojů, které pomohou při rozhodování, umožní minimalizovat ztráty a maximalizovat potenciální výnosy.

Další možností je najmout si vlastního burzovního makléře, který bude veškeré Vaše investice spravovat za Vás, čímž ušetříte spoustu času. Tato služba je však dosti drahá a tak se využívá jen tehdy, chcete li do akcií investovat částky v řádech miliónů Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11794 (cesky-magazin.cz#619)


Přidat komentář