Do čeho investovat?

Investovat se dá do celé řady věcí. Rozdíl u investic je však v tom, že některé nám přinesou přidanou hodnotu, peníze navíc. V současnosti je výhodné investovat do akcií, podílových fondů, zlata, diamantů, nemovitostí aj.

 

Investovat je však možné i do dalších věcí. Někdo sbírá umění, starožitnosti, jiný auta veterány, lodě aj. Co je dobré mít na paměti, pokud s investováním, jako takovým, začínáte, je bezpečí. Pro náš lidský rod je příznačná závist. A tak, pokud budete investovat do značně viditelných věcí, pak musíte počítat s tím, že si Vás dříve nebo později ostatní „všimnou“. A tak pak budete muset pamatovat i na ochranu, a to do investovaného majetku, ale také na Vaši vlastní ochranu. Pokud byste však chtěli investovat nepozorovaně, pak se nabízí například investice do diamantů.

Investice do diamantů

Vedle zlata, je investice do diamantů jedním z nejstabilnějších investičních nástrojů. O tom se koneckonců mohla přesvědčit celá řada z nás, a to v období, kdy došlo k ekonomickým krizím. Je-li řeč o investici do diamantů, pak tím ani tak nejsou myšleny zlaté prsteny s diamantovým kamínkem, ale přímo investiční diamanty.

To, co bude bezpochyby zajímat každého, je hodnota** investičních diamantů**. Jejich hodnota je přepočítávaná přes USD a je pak shodná na celém světě.

Místo, kde zakoupit investiční diamanty

Nákup diamantů rozhodně není korunovou záležitostí. Pro Vaši jistotu je rozhodně lepší, když zakoupíte investiční diamanty na bezpečném místě. Pokud Vám někdo nabídne diamanty v prodejně, či dokonce na tržnici, tak určitě nekývněte. A to, i kdyby měla být nabídka diamantů více než výhodná. Ostatně, i to je již známkou být obezřetnými. Vůbec nejlepší je se vydat na tzv. diamantové bursy. Bursy nejsou na jednom místě, naopak je najdete na celém světě. Jejich počet se pohybuje kolem třiceti.

Pokud se nebudete chtít přímo Vy osobně vydat na některou z diamantových burz, pak si můžete investiční diamant z bursy tzv. objednat, a to u firmy, která se specializuje na obchodování s diamanty. Při nákupu investičního diamantu si vyžádejte certifikát mezinárodně uznávané laboratoře.

Investice do nemovitostí

Něco jiného je, když se rozhodnete investovat do nemovitostí. Záleží také na tom, zda budete byty, domy pronajímat, nebo je prodávat, jakmile přijde vhodná doba.

Investice do nemovitostí může být tak trochu riskem. Dlouho dopředu totiž nevíte, jak si povede trh s nemovitostmi. Může se stát, že ceny nemovitostí půjdou nahoru, nebo také dolů. V prvním případě by se Vám investice vyplatila. V druhém ovšem nikoli. Ovšem, tato stránka není černobílá. Takže, i když například ceny nemovitostí půjdou dolů, Vy na tom můžete v konečném důsledku vydělat. Záleží totiž také na době. Doba, po kterou budete nemovitost pronajímat, může nejen pokrýt, ale ještě přinést výnos, než přijde doba, kdy cena nemovitostí klesne.

Ten, kdo se chystá** investovat do nemovitostí**, by se měl bezpochyby nějakou dobu předtím zajímat o dění na trhu s nemovitostmi. Není na škodu, se také poptat profesionálních realitních makléřů. Slovo „profesionální“ jsme schválně uvedli. Můžete totiž narazit na začínajícího a ještě nezkušeného realitního makléře. Ten Vám nejspíš odbornou radu neposkytne.

Obrátíte-li se na** finančního poradce**, pak se s ním můžete, kromě jiného, poradit i co s volnými finančními prostředky. Ne každý má takové příjmy, aby mohl část peněz investovat. Respektive, kromě běžných výdajů, celá řada z nás ještě vynakládá finance do životního pojištění, penzijního připojištění, stavebního spoření aj. A když se pak jednotlivé částky sečtou, zůstane Vám zbytek peněz akorát tak na jídlo a další drobné, neplánované výdaje. Pokud to však jen jde, je dobré investovat. A nemusí to být zrovna statisíce. Nikdy totiž nevíte, co přinese budoucnost. Vhodně investované peníze pak pro Vás mohou být jistotou. Jistotou, díky které budete moci i ve vysokém věku slušně žít a neživořit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11762 (cesky-magazin.cz#17)


Přidat komentář