Výlet do Karlovy Studánky - Léčebné pobyty, relaxace a wellness

Blíží se léto a lidé pomalu uvažují, kam vyjedou na dovolenou. Jak to máte vy? Zkuste poznat místa, která vám přinesou nejen duševní obohacení, ale i ojedinělý fyzický zážitek.

Češi čím dál více tráví dovolené v Čechách. Jednak je to z ekonomických důvodů, ale také proto, že lidé chtějí skutečně více procestovat svoji domovinu. Spousta lidí v naší zemi totiž nemá přehled o tom, jaké krásy náš stát nabízí. Tak, jako je atraktivní pro zahraniční turisty, může být zajímavý i pro nás. Nejen poznávací pobyty, ale i jiné zajímavosti můžete objevit. Pokud jedete do zahraničí, tak hledáte nové informace, chcete si užít moře, chodíte po památkách nebo se věnujete tamním sportům. Česká kotlina má tu výhodu, že si zde můžete užívat. Napadlo by vás jet například do Francie a celé dny dovolené si užívat jen lázeňských procedur a v podstatě nevyjít z ubytovacího zařízení? Asi byste toto nepodnikli. Proto lidé využívají léčebných objektů, které jim poskytnou více než jen odpočinkovou dovolenou, ale doslova je zde postaví na nohy a dají jim novou energii. Jak spojit ale takový relaxační a poznávací výlet? Nabízí se mnoho míst, kde mají speciálně sestavený program pro tuto příležitost. Dnes se podíváme do Karlovy Studánky.

Karlova Studánka – wellness

Nejdříve začneme pojmem wellness. Co se vlastně za tímto slovem skrývá? Wellness je v podstatě označení pro dosažení rovnováhy duchovna a fyzična. Wellness pobyt je koncipován tak, aby vám přinesl duševní i fyzickou pohodu. Většinou je to program sestaven na míru, který zahrnuje různé léčebné procedury, které pomáhají nejen se uzdravit, ale třeba jen uvolnit. Pro představu vám uvedeme jednoduchý a ze života dnešních lidí běžný příklad. Lidé jsou dnes dennodenně v práci, tráví tam více než klasických 8 hodin, poté si práci berou i domů a pracují o víkendech. Většinu dne sedí za počítačem a nemají čas na jídlo, sport, blízké a podobně. Typický úkaz dnes již nejen pouze vytíženého podnikatele nebo manažera. Pokud si tento stav představíte několik měsíců po sobě, zkuste se vžít do situace, kdy člověk najednou „vypne" a změní úplně svůj režim. Třeba jen na víkend. Na chvíli se mu v diáři objeví světlé místo, kde si bude užívat úplně něčeho jiného a navíc relaxačního. Ten samý člověk odevzdá svá bolavá záda a unavené svaly do rukou masérů. Bude si žívat hýčkání olejů a jiných příměsí. Svoji kůži nechá změkčit a provonět koupelí. Třeba jen takto koncipovaný víkend mu pomůže nabrat tolik potřebou energii.

Wellness pobyt v sobě tedy zahrnuje různé procedury, které nabízí klasické léčebné lázeňství, ale třeba i různé specifické služby. Například může být běžná masáž i jako forma léčby, ovšem její čokoládová obměna v podstatě ryze zdravotní účinek nemá, i když je třeba úžasně detoxikační. Wellness pobyt je tak nejen úlevným, ale i zážitkovým způsobem, jak si užít dovolenou.

Karlova Studánka – léčebné pobyty

Pokud máte nějaký zdravotní problém, tak vám pobyt může hradit pojišťovna. Do** lázní** se jezdí především za tímto účelem. Pokud jste po operaci, tak lázeňská kúra může být více než blahodárná vzpruha pro tělo, které se poté daleko rychleji regeneruje. Tyto procesy mohou ale i leccos zachránit. Pokud máte například problém s kyčlemi, klouby a podobně, koupele nebo masáže je mohou uvolnit a mohou je dostat zpět do formy. Pokud zmiňujeme léčbu jako takovou, tak se jedná především o prostředí, kde jsou přítomni ti nejlepší specialisté. To znamená, že se jedná nejen o lékaře, ale i profesionální fyzioterapeuty.

Karlova Studánka – výlety

Pokud se nacházíte v lázeňském komplexu, většinou zde máte možnost výletů. V** Karlově Studánce** máte jedinečnou šanci poznat horskou přírodu a k tomu se vztahuje i sport. Klasické chození po kopcovitých terénech vám rovněž pomůže třeba s pohybovým aparátem. Přimyslete si i dobrý vzduch, který je rovněž posilující pro zdraví. Procházky jsou vynikající v kombinaci právě s procedurami, protože své tělo nenecháváte jen hýčkat, ale také se na regeneraci podílíte sami.

Karlova Studánka – firemní akce

Pokud chcete utužit kolektiv, objednejte si společný víkend někde mimo pole vašeho pracovního prostředí. Pro městské firmy je ideální příležitostí právě pobyt v lázeňském prostředí. Více se mohou poznávat nejen ti, kteří se neznají, ale utužuje se tu kolektiv i mezi dlouhodobými spolupracovníky. Různé objekty nabízí k těmto příležitostem své prostory a ještě vymyslí program, který je osvědčený. Vy pak nemusíte myslet na nic jiného a jen si užívat.

Využijte možnosti podívat se i po krásách Čech. Poznejte naši zemi více zblízka. Tento typ dovolené má další příznivý efekt, a sice ten, že nepospícháte. Pokud totiž budete jezdit do zahraničí, bude vás stresovat, co vše musíte stihnout, u nás ale existuje taková psychologie, že víte, že doma se můžete na dané místo vrátit. Proto si lidé užívají třeba jen víkendy, kdy vyrazí za zážitkem nebo třeba na ozdravný pobyt. I taková firemní akce je zpestřením pro celý kolektiv a je to velmi vhodná forma teambuildingu. Že se tento trend rozšiřuje, dokazuje i fakt, že třeba známé osobnosti plánují svá vystoupení i na takových místech. Udělejte si proto alespoň jednu dovolenou i v Čechách nebo si udělejte již nyní prodloužený víkend. Jednak vás to vytrhne z pracovního stresu a také vám to pomůže k lepší výkonnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11385 (cesky-magazin.cz#377)


Přidat komentář