Víkendové kurzy golfu a trenér golfu Poděbrady

Víte, jaké sporty jsou trendem? Je jich více, ale patří mezi ně i golf, se kterým bychom vás dnes chtěli seznámit. Golf je ideální kombinací sportu a ležérnosti, kdy můžete stíhat více aktivit najednou. Vysvětlíme vám to.

Jaké typy golfu znáte? Vybavuje se vám minigolf? Není to zrovna ten pravý typ klasického golfu, ale určitá předpříprava to je. Spousta lidí má různě zkreslené představy o golfu. Jednak si někteří myslí, že je to pomalý sport a jiní zase míní, že je jen pro bohaté. Tak tomu ale vůbec není. Golf je ideálním sportem pro všechny lidi různého věku i sociálních vrstev. Nemusíte mít výbavu za sta tisíce, abyste si mohli golf zahrát. Dostaňme se ale k tomu, proč jej vůbec hrát.

Předně, golf je o soustředění, takže se trénuje vaše mentalita. Rozhodně si nemyslete, že byste se fyzicky nenamohli. Přemýšlet, kam mířit a jak odpálit vyžaduje notnou dávku fyzické zdatnosti. Golf má ale i jiné přednosti. Skutečně profesionální pole se odehrává na upraveném trávníku, takže je to možnost, jak si vyrazit do přírody a relaxovat, protože permanentně nevyvíjíte aktivitu. Díky tomu si srovnáte myšlenky. Golf je ale také příležitostí, kde se uzavírají obchody. Jedná se o mnohem elegantnější formu společenského sportu než jsou třeba kuželky. Takže vezměte hole, připravte míčky a navštivte profesionálního trenéra, ať všechny oslníte. I to o mnohém vypovídá.

Nyní vás ale zavedeme na pomyslný green (golfové hřiště), abyste na ten reálný vstoupili připravení.

Golf jako sport

Spousta lidí se ostýchá zkusit** golf**, protože si myslí, že by si museli pořídit nákladnou výbavu. Tak to ale není, protože ze začátku si můžete vše půjčit. Teprve až tomu přijdete na chuť, sami uvidíte, co si máte pořídit. Golf přitom není výdobytkem dnešní doby. U nás se golf provozoval už na začátku dvacátého století, útlum zaznamenal hlavně za dob minulého režimu, i když nikdy úplně nevymizel.

Jak se hraje golf?

Asi podstatu golfu znáte, ale možná jsou některé pojmy, které vám vrtají hlavou. Tím může být třeba tzv. handicap. Pojďme na to ale postupně.

Smyslem golfových odpalů je strefit určitou jamku. Čím méně máte pokusů, tím lépe. Z této fáze se tak měří právě handicap. Ten odráží počet odpalů nad normu, které golfový hráč odehraje v rámci jednoho kola. Každý začíná na čísle 54 (i k tomu se ale začátečník musí dopracovat). Postupně si číslo snižujete podle toho, jak se vám daří zmenšovat počet odpalů během golfového sportu, ne jen v rámci jedné hry. Proto se u hráči pak mezi sebou chlubí tím, kdo má jaký hadicap. Třeba ale takoví profesionální sportovci už dané číslo neuvádí, protože už ho nemají. Chcete se dostat na jejich místo? Pak si objednejte trenéra golfu.

Trenér golfu

Jako u každého sportu, pokud jej chcete dělat pořádně, je nutné, aby vás někdo vedl. Nemusíte toužit po prvních stupních v soutěžích. Třeba jen v posilovně máte také trenéra, abyste cvičili správně, neublížili si a aby cvičení mělo i efekt. U golfu tomu je zrovna tak. Navíc, pokud zvolíte golf, abyste se účastnili i obchodních schůzek, musíte nějak působit. Abyste nebyli nejistí a neohrabaní, musíte mít někoho, kdo vás to naučí.

Osobní trenér je profesionál, který naučí golfu úplné začátečníky a povede i pokročilé. Osobní trenér nabízí lekce, kdy s vámi projde vše potřebné a zasvětí vás do světa golfu. Na tréninku vám ukáže, jak golf hrát, prohlédne si váš styl a řekne vám, co byste měli zlepšit. Protože golfové prostředí se neorientuje jen na sport samotný, naučí vás i golfovým zvykům, což může být třeba vhodná obuv, oděv a poradí vám s výbavou. Zároveň vám trenér nabízí i různé typy kurzů a akcí.

Golfové kurzy a akce

Pokud chcete třeba v rámci teambuildingu utužit kolektiv, objednejte si golfový turnaj. Dnes je velkým trendem jít na bowling, ale ne vždy je to sport vhodný. Buďte originální a ukažte, že máte i určitou úroveň, protože ke golfu elegance patří. Na společenských akcích se pak zase můžete seznámit třeba právě s potenciálními obchodními partnery a koneckonců i těmi životními. Když si vytvoříte skupinu přátel s podobnými zájmy, můžete spolu pak vyrazit i na dovolené, kde budete zase sportovat na** greenu**.

Co se týká individuálních kurzů, tak ty mohou mít různou délku. Mohou to být víkendové, 14denní i měsíční. Záleží na tom, jak budete potřebovat dohled trenéra, pokud vám řekne, že potřebujete třeba měsíc, rozhodně ho poslechněte, protože ví, kolik ještě potřebujete tréninku. Nejlepší ale je, když vás bude vést pravidelně, abyste neztratili kondici. Pokud jste pracovně vytížení, není nic příjemnějšího, než relaxovat na trávníku přímo na greenu. Golf není nijak fyzicky náročný ani psychicky. Tudíž si odpočinete.

Jaké jsou plochy na golf?

Hřiště se charakterizují podle různého typu, které se liší třeba počtem jamek nebo třeba, jestli se hrají v interiéru či venku. Stejně tak můžete vyzkoušet i golfový simulátor. Tréninky a náročnost se dělí i podle toho, jaká jste věková skupina a kolik máte času na golf.

Zkuste golf, který je nejen vhodným sportem k odpočinku, ale také si užijete příjemné chvíle s přáteli nebo obchodními partnery. Nebojte se toho, že byste si mysleli, že golf je jen pro pár vyvolených. Golf může minimálně vyzkoušet každý. Na začátku si vypůjčíte náčiní, a pak se sami rozhodnete, zda budete dále pokračovat. Určitě je to ale příjemná aktivita, kterou můžete absolvovat v teplých měsících, které pomalu přicházejí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11365 (cesky-magazin.cz#167)


Přidat komentář