Ubytování a wellness

Wellness ubytování se v poslední době stalo tím pravým pro rodiny s dětmi, turisty, cyklisty i milovníky vína. Trávení času v těchto wellness hotelích je oživeno o příjemné relaxační procedury, které umocní dovolenou či víkendový pobyt.

Nabídka** wellness ubytování** je v dnešní době skutečně široká. Na výběr máme různé hotely, penziony i lázně ve všech krajích naší republiky.

Wellnes a ubytování

ubytování při Vašich toulkách jistě naleznete mnoho nádherných a moderně zařízených hotelů či penzionů, kde je možné strávit příjemné chvíle pro dovolené, rekreaci, víkendové pobyty, i pobyty spojené s návštěvou vinných sklepů, a také pro pořádání různorodých školení a kurzů. Hotely jsou mnohdy vybaveny wellness centrem, kde svým klientům nabízí speciální relaxační, romantické či odpočinkové pobyty.

Dárkový certifikát

Wellnes hotely nabízí pobyty, které lze věnovat jako dárkový certifikát pro rodiče, děti, přátelé a známé, ale také pro obchodní partnery nebo jako odměna pro zaměstnance. Jde o vhodný dárek, který slouží k relaxaci a odpočinku formou pobytových zážitků. Dárkový poukaz lze vystavit na vybrané služby dle přání klientů.

Wellness hotely – výhody ubytování

Podstatnou výhodou těchto wellness ubytování je převážně klidné a příjemné prostředí s takřka domácí péči o klienty. Pobyt ve wellness hotelech je zpříjemněn relaxačními wellness procedurami, které oživí a zpestří celou dobu ubytování. Zaměstnanci hotelů lpí na přísloví „Splnit všechna přání klientů.“ Tyto hotely často nabízí slevy pro seniory, slevy pro děti až do 12 let věku apod. V ceně za ubytování je mnohdy zahrnutá snídaně, uvítací přípitek a také určitá nabídka využití hotelového wellness. Hotely také poskytují skupinové slevy. Stravování je zajištěno v hotelové restauraci. Parkování v hotelu je zcela zdarma.

Velmi mnoho ubytovacích zařízení disponuje také salónky různých kapacit, které mohou sloužit pro pořádání firemních školení a seminářů. V případě pořádaných přednášek je možné tyto místnosti uspořádat také pro více školících míst a to v divadelním uspořádání. Vše záleží na domluvě. Hotely jsou široce vybaveny školící technikou pro pořádání různých firemních školení, seminářů i kurzů. Pro tyto akce je k dispozici flipchart, diaprojektor, promítací plátno, televizi, video, zpětný projektor.

Preferencí je domácí prostředí hotelu, důraz kladený na soukromí a klid, využití wellness centra.

Pokoje moderních wellness hotelů jsou nové či zcela zrekonstruované, moderně zařízené a velice útulné. Většina pokojů je samozřejmě vybavena televizory a telefony s přímou volbou či přípojkou na internet. Samozřejmostí všech pokojů je vlastní koupelna i WC. Právě tyto služby dělají hotely velmi domácí a soukromé, kde si lidé často a rádi vracejí. Ceny pokojů jsou uváděny pro jednu osobu nebo za platbu za apartmán či celý pokoj. Ceny naleznete na internetových stránkách jednotlivých hotelů. V ceně bývá zahrnutá snídaně, poplatky obci i bonusy v podobě možností návštěvy wellness procedury zdarma.

Restaurace - wellness ubytování

Útulné a příjemné prostředí restaurace, která je součástí hotelového komplexu, působí zcela domácky a útulně. Hotely disponují letní terasou. Hotelové restaurace i letní terasy nejsou určené pouze pro ubytované hosty, ale navštívit je může i turista, cyklista či výletník. R estaurace nabízí pestrý výběr specialit, grilované pochoutky, gastronomické akce, jako je staročeská kuchyně, zvěřinové či kulinářské speciality. Mají také širokou nabídku vynikajících vín.

Wellness centrum

Wellness hotely mají k dispozici privátní whirlpool, vířivý bazén, masážní vana, bylinné parní lázně i finská sauna. Všechny tyto zařízení slouží pro relaxaci duše i těla. Wellness ubytování nabízí mnoho relaxačních a odpočinkových procedur, které můžou velmi zpříjemnit a zpestřit pobyt v hotelu. Navštívit wellness centrum hotelu může také na objednání i neubytovaný návštěvník.

Wellness procedury:

 • Zábal zad z včelího vosku – výborně ovlivňuje regulaci tepla v těle, je velmi účinný při bolestech svalů a kloubů, při revmatických onemocněních, a také při bolestech hlavy a migréně. Zábal z včelího vosku hloubkově prohřívá tělo a podporuje lokální prokrvení. Včelí vosk je bohatý na hodnotné vitamíny, oleje i stopové prvky. Obsahuje cenný vitamín A, který pomáhá proti vysoušení pokožky, která je po aplikaci velmi hladká a jemná.
 • Rašelinové zábaly zad a šíje – má analgetický a pohyblivě zlepšující účinek, který se doporučuje převážně při onemocněních pohybového systému při zánětech a úrazech. Jde o tzv. termo léčbu, kdy zábal dosahuje 46  až 63 °C. Rašelinové zábaly jsou výborné při revmatismu a artróze, onemocnění dýchacích cest, oběhových a nervových onemocnění, a také při gynekologických onemocnění.
 • Finská sauna – má blahodárné účinky na celkové zdraví člověka, převážně k prevenci proti onemocnění. Pravidelné saunování posiluje lidský organismus a jeho obrany schopnost, čímž snižuje výskyt různých onemocnění. Saunování je střídání prostřední v horkém vzduchu, který se střídá s pobytem v chladné vodě. Tím dochází k pocení a zároveň rychlé ochladnutí těla.
 • Masážní vana - jde o větší vanu, která je vybavena hydromasáží a perličkovou koupelí, jež slouží k vodoléčbě celého těla. Masážní trysky proudem vody působí na léčebně na organismus.
 • Whirlpool - vířivá vana, kde teplá voda přináší lidskému organismu relaxaci, uvolnění a zbavuje tělo stresu.
 • Bylinné parní lázně - zařízení, kde se lidské tělo celkově prohřeje s pomocí různých bylin, které uvolňují a zbavují nečistot lidský organismus.

Tématické balíčky wellness ubytování

Návštěvníci wellness ubytování mohou vybírat z velkého množství nabízených tematických balíčků.

 • Pobyty pro zdraví – pohybově zaměřené
 • Pobyty s hudbou – cimbálová muzika
 • Pobyty vánoční, velikonoční, jarní, letní
 • Pobyty s degustací vín a someliérské služby
 • Pobyty relaxační – wellness pobyty

Každý wellness hotel nabízí tyto balíčky na svých internetových stránkách. Neotálejte a objednejte si příjemný a fantastický pobyt v krásné prostředí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11367 (cesky-magazin.cz#176)


Přidat komentář