Trenér golfu a kurzy golfu Ostrava

Krásné prostředí, zelený trávník, hřejivé slunce, napětí a vzrušení. Tyty slova si mnozí z nás spojují s golfem. Ale co vše golf obnáší a jak s tímto sportem začít? Vyzkoušejte např. kurzy golfu.

Golf se řadí mezi venkovní sporty. V minulosti se golf chápal především jako hra pro bohaté, dnes si však golf získává stále větší oblibu u široké populace. Odhady říkají, že v současnosti hraje golf až šedesát milionu hráčů. Kam až sahá historie tohoto sportu, není dodnes úplně jasné. Za jednu ze zemí, kde se pravděpodobně zrodil golf, se pokládá Skotsko. Ve Skotsku se nejdříve golf nehrál na hřišti, ale např. před vchodem do kostela. Lidé si tento sport tak moc oblíbili, že byl jednu dobu dokonce zakázán, kvůli odbývání ostatních prací. Král James II. zakázal tuto hru pod trestem oběšení.

V roce 1774 byly vydány první pravidla golfu. V roce 1860 se pořádal první velký golfový turnaj British Open. Na konci 20. století narostla obliba golfu. U nás se datují začátky golfu do roku 1898. V roce 1905 bylo otevřeno golfové hřiště v Mariánských Lázních. Uvažujete už delší dobu, že začnete s tímto sportem? K rozhodnutí, zda začít s golfem vám mohou pomoci např. vaši známí, kteří jej již hrají. Zeptejte se přátel, co se jim na golfu líbí, jaké má výhody a nevýhody. Poté můžete své přátele požádat, aby vás vzali sebou na golfové hřiště a vy sami můžete zjistit, jaká je zde atmosféra. Popřemýšlejte nad důvody, které vás k této hře vedou.

Kurzy golfu - Ostrava

Když jste si ujasnili všechny důvody, které vás k tomuto sportu vedou, můžete si zakoupit kurz golfu. Naučte se také vy hrát golf u profesionálního trenéra golfuOstravě. Pak Libor Křesťan kromě Ostravy působí také v Golf Resortu Lipiny - Karviná Fryštát.

Buďte si jisti, že se na těchto kurzech dozvíte vše podstatné a povede vás zkušený profesionál. Možná právě kurzy golfu ve vás vyvolají celoživotní oblibu tohoto sportu.

Golfový trenér Ostrava

Jak začít s golfem – kurzy golfu

Nejjednodušším způsobem** jak začít s golfem**, je přihlásit se na tréninkové hodiny golfu se zkušeným trenérem**. Na kurzech golfu se dozvíte informace ke golfovému **vybavení. Váš trenér vám ukáže a popíše golfové hole. Dozvíte se, z čeho se golfové hole skládají, jaké jsou rozdíly mezi holemi. Začátečníci zjistí, který typ holí se pro ně hodí. Dále se seznámíte s pravidly golfu. Trenér vysvětlí např., co znamenají jednotlivé barvy kolíků apod. Nutné je také rozebrat teorii golfového úderu, tedy jak odrazit míč od hole (vzdálenost a výška rány) a popíše se samostatný pohyb – úder. Začátečníci na kurzech golfu mohou zjistit, co je to golf a jaká jsou jeho základní pravidla. Také můžete zjistit, zda je golf vhodný sport právě pro vás nebo ne. Kurzy golfu mohou probíhat buď individuálně nebo ve skupinách. Kurzy golfu jsou zde pro každého, nezáleží na věku a už vůbec ne na zkušenostech. Možná budete tímto sportem tak nadšení, že se stane vašim koníčkem po zbytek života.

Proč hrát golf

Hráči golfu chápou tuto hru jako velmi vzrušující a zábavnou. Golf je sport, který si můžete užít sami nebo se svými přáteli. Začněte hrát golf právě kvůli svobodě, kterou tato hra poskytuje, hrajte golf kvůli pobytu v příjemném prostředí. Golf vás naučí vidět věci v souvislostech. Během jedné hry si můžete užít plno vzrušujících okamžiků. Naučte se, kdy máte v golfu riskovat, zpomalit nebo být opatrný. Golf také učí ohleduplnosti jak k ostatním hráčům, tak k hřišti. Golf vám přinese spoustu radosti, odreagování, nových přátel, zkušeností a mnoho dalších pozitiv. Vaše důvody proč hrát golf mohou být různé, co je však stejné, je požitek ze hry, který si všichni neseme v sobě.

Je golf hra pro bohaté?

Golf si získal největší oblibu v anglosaských zemích. Ve Skotsku je obliba tohoto sportu tak velká, že zde na 5 milionů obyvatel připadá 600 golfových hřišť. A jak je to tedy s golfem a penězi, které je nutné do něj investovat? V minulosti byl golf chápan především jako** hra bohatých**. Např. v České republice nejsou finanční nároky tohoto sportu vyšší, než je tomu u sjezdového lyžování. Investice na začátek v případě, že si zakoupíte také kurzy s trenérem, se pohybují okolo 20 000 Kč. Golfové hole si můžete pořídit za 10 000 Kč, někteří hráči investují až okolo 50 000 Kč do golfové výbavy. V golfu je stejná situace jako u jiných sportů, dá se provozovat velmi draze, ale také za nižší finanční náročnosti. Když víte, kde výhodně nakoupit a kde levně hrát, můžete si i za malé peníze tento sport skvěle užít.

Pravidla golfu

Golf je popisován jako hra, která spočívá v tom, že hráč musí dostat míček z odpaliště do jamky ranou nebo postupnými ranami, které jsou v souladu s pravidly. Mezi zásady golfu se řadí: nikoho neohrožuj, nikoho ve hře nezdržuj a neruš, nepodváděj, míč hraj, jak leží na místě, kde ho najdeš. Základní pravidla hry jsou následující. Základ hry je dostat míček z odpaliště do jamky, vyhrává ten, kdo tohoto dosáhne s nejmenším potem úderů. Hra začíná na odpališti, které je označeno červenými (odpaliště pro ženy a děti) nebo žlutými značkami (odpaliště pro muže).

Pole, ve kterém hra probíhá, má určité hranice. Hranice pole bývají označeny bílými kolíky. Předměty, které vám zavazí ve hře (lavičky, hrábě, hadice…), je možné odsunout na jiné místo. V případě, že to nejde, můžete míč zvednout a položit poblíž tak, aby vám předmět nepřekážel. Váš míč můžete prohlásit za nehratelný v několika situacích. Např. když vám ve hře vadí strom, míček se dostane do keře atd. Míč v tomto případě můžete zvednout a přesunout. Pokud se dostane míček do písku, nemůžete jej vytáhnout ven. Žlutými nebo červenými kolíky jsou označeny vodní překážky. S připočítáním trestné rány můžete míček vytáhnout a položit mimo překážku.

Hra končí na jamkovišti (greenu), kde je cílem dostat míček do jamky. V golfu nejde jen o to, jak dobrým hráčem jste, ale také o to, jak jste příjemný společník a jak jste schopen dodržovat golfovou etiketu. Během hry ne nekřičí, neběhá, nehází se výstrojí, nesmíte nikoho ohrožovat, nezdržovat hru atd. Golfová etiketa vyžaduje také určitý typ oděvu. Muži i ženy nosí trička s rukávy a límečkem, ženy mohou mít i trika s límečkem bez rukávů. Dále jsou nutné dlouhé kalhoty nebo šortky ke kolenům, ženy mohou nosit sukně. Golfová etiketa nepovoluje modré džíny.

Golf je krásný sport, který může zaujmout i vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11364 (cesky-magazin.cz#162)


Přidat komentář